ثبت‌نام در صرافی کوکوین

Uniswap یا یونی‌سواپ

Mohammad Aghvami

عضو دیجی‌بیت
عضو قدیمی
Uniswap یکی از معروف‌ترین صرافی‌های غیرمتمرکز است که توسط شبکه‌ی بلاک‌چین اتریوم پشتیبانی می‌شود. این صرافی کاملا غیرمتمرکز بوده( یعنی توسط هیچ سازمان یا شرکتی اداره و مدیریت نمی‌شود) و از یک سیستم معاملاتی نسبتا جدیدی به نام پروتکل نقدشونگدی خودکار یا Automated Liquidity Protocol برای خرید و فروش رمزارزها استفاده می‌کند.

تفاوتUniswap ‌ و صرافی‌های متمرکز
اکثر معاملات ارز‌های دیجیتال در صرافی‌های متمرکز مانند Binance و Coinbase انجام می‌شود و این پلت‌فرم‌ها، توسط یک نهاد مرکزی مدیریت می‌شوند. سرمایه‌گذاران برای معامله در این پلت‌فرم‌ها، باید سپرده‌های خود را در این صرافی‌ها گذاشته و با استفاده از سیستم ثبت سفارشات عادی یا دفتر سفارشات(Order book)، اقدام به خرید و فروش ارز‌های دیجیتال کنند و این موضوع می‌تواند نقدشوندگی معاملات را کاهش دهد. زیرا که هر سفارشی با هر قیمتی باید با قیمت سفارش‌های طرف مقابل معامله برابر شود تا این معامله یا تراکنش انجام شود و این موضوع گاهی اوقات زمان‌بر است و بنابراین نقدشوندگی معاملات را کاهش می‌دهد. اما Uniswap با استفاده از سیستم پروتکل نقدشونگدی خودکار(Automated liquidity protocol) این مشکل را حل کرده است.
ادامه نوشته:

بازار‌ساز خودکار یا Automated market maker در Uniswap چیست؟
استخر‌های نقدینگی در واقع با استفاده از سیستم قراردادهای هوشمند، نقش یک بازارساز خودکار یا Automated Market Maker را بازی می‌کنند. هرکدام از این قرار‌دادهای هوشمند یا جفتِ توکن‌ها در Uniswap، یک استخر نقدینگی را تشکیل می‌دهد که با توکن‌های ERC20(توکن‌هایی که شبکه‌ی پشتیبان آن‌ها اتریوم هستند) کار می‌کنند. هرکدام از این استخر‌های نقدینگی در واقع از یک جفت توکن تشکیل می‌شوند، که با استفاده از اتریوم، قابلیت معاوضه با یکدیگر را دارند.

نحوه‌ی تعیین قیمت‌ این جفت‌‌ها(Pairs) در استخرهای نقدینگی بر اساس الگوریتمی است که استخر از آن استفاده می‌کند. در Uniswap برای تعیین قیمت رمزارز‌ها در استخر نقدینگی از الگوریتم بازارساز ثابت یا Constant product market maker(حاصل ضرب تعداد توکن‌ها همواره یک عدد ثابت است) استفاده می‌شود. بازارساز ثابت نوعی از الگوریتم‌های AMM است. هرکدام از این جفت‌‌ها(Pairs) به عنوان یک بازارساز خودکار عمل می‌کنند. در این روش محاسبه هر استخر متشکل از دو رمزارزی است که با یک نسبت ثابت نسبت با یکدیگر معاوضه می‌شوند و این نسبت همیشه ثابت است.
 

HAMEDI

Super Moderator
پرسنل مدیریت
عضو قدیمی
⚠️ Uniswap صد توکن از جمله توکن‌های سهام و مشتقات را از محیط کاربری خود حذف می‌کند


🔹 به گزارش Uniswap Labs – مجموعه توسعه‌دهنده صرافی غیرمتمرکز Uniswap- حدود 100 توکن از محیط کاربری این صرافی به آدرس app.uniswap.org حذف خواهد شد.

🔹 دلیل این اقدام افزایش فشارهای قانونی و همگام شدن با سایر پلتفرم‌های DeFi اعلام شده است.

🔹 این تصمیم شامل توکن‌هایی می‌گردد که از نظر قانونی تحت عنوان سهام، مشتقات یا بیمه شناخته می‌شوند.
 

HAMEDI

Super Moderator
پرسنل مدیریت
عضو قدیمی
اطلاعات ویدیویی لو رفته حاکی از آن است که یونی‌سوآپ (#UNI) در حال مذاکره با #پی‌پل و رابینهود است.🔥

◽️به گفته مدیر ارشد رشد یونی‌سوآپ، خانم Ashleigh Schap ، این پروتکل در حال مذاکره با بزرگترین شرکت‌های حوزه مالی است.

◽️هدف پروتکل یونی‌سوآپ، کمک به این شرکت‌های مالی جهت آوردن حوزه #دیفای (DeFi) به پلتفرم‌های آن‌ها است.

◽️هنوز هیچکونه قرارداد رسمی همکاری صورت نگرفته است.

◽️از جمله شرکت‌های اشاره شده، پی‌پل، رابینهود و E-Trade می‌باشند.
 

jafarpour87

عضو فعال
یونی در ایران بدون فیلتر شکم جواب نمیده اونم تحریم کرده یا اینکه خود ایران به ای پیش گیر داده!؟
 

HAMEDI

Super Moderator
پرسنل مدیریت
عضو قدیمی

راه اندازی رقابت نقدینگی wStrax Uniswap توسط Stratis!


هر معامله گر بزرگترین صرافی غیر متمرکز مبتنی بر اتریوم، Uniswap، با اختصار UNI، فرصتی برای شرکت در رقابت ارائه دهندگان نقدینگی توسط پلتفرم بلاک چین B2B استراتیس (Stratis) با اختصار STRAX، را دارد.
Stratis پاداش استقبال گسترده ای برای wSTRAX LP ها معرفی می کند
بر اساس اعلامیه رسمی Stratis در شبکه های اجتماعی خود، تیم آن قصد دارد آغاز به کار مجموعه نقدینگی Uniswap را از طریق یک رقابت LP، جشن بگیرد.
برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


به منظور واجد شرایط بودن برای مشارکت، ارائه دهندگان نقدینگی فقط باید سه معیار را رعایت کنند. اول، آنها باید نقدینگی را در استخر wSTRAX/ETH در Uniswap قبل از ساعت 12:01 صبح به زمان تابستانی بریتانیا، در 17 آگوست 2021 (26 مرداد) وارد کنند.
حجم خالص نقدینگی باید بیش از 1000 wSTRAX باشد. در نهایت، این مبلغ نباید قبل از 17 سپتامبر 2021 (26 شهریور)، 11:59 بعد از ظهر از استخر حذف شود.
همانطور که توسط تیم Stratis توضیح داده شد، جایزه 50,000 دلار به صورت وزنی توزیع می شود. طبق برآورد آنها، این پرمیوم ممکن است به 0.16 دلار در هر wSTRAX برسد.
نقطه عطفی مهم برای Stratis
رمزارز های wSTRAX را می توان مستقیماً از طریق یک جفت WSTRAX/ETH در Uniswap v3 به دست آورد. همچنین دارندگان STRAX می توانند رمزارز های خود را به صورت یکپارچه با wSTRAX در Stratis Wallet مبادله کنند.
Stratis InterFlux علاوه بر راه اندازی یک مجموعه نقدینگی wSTRAX/ETH که به نوبه خود به معنای ادغام یکپارچه اتریوم (ETH) در توکنومیک Stratis میباشد، به عنوان اولین محصول Stratis برای فعال کردن فناوری اوراکل معرفی شده است.
در نتیجه، هزینه کاربران نهایی راه حل های Stratis به شدت کاهش می یابد.
همانطور که قبلاً توسط U.Today گزارش شده بود، راه حل زنجیره جانبی Stratis به عنوان عضوی از برنامه EquIP انحصاری CMS منصوب شد.
 

amir1768

عضو شناخته شده

SEC در حال تحقیق و بررسی صرافی یونی سواپ است​

بر اساس گزارش روزنامه وال استریت ژورنال (Wall Street Journal) در روز جمعه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تحقیقات خود را درباره یونی سواپ (Uniswap)، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال غیرمتمرکز جهان، آغاز کرده است. در این گزارش آمده است که وکلای اجرائی کمیسیون به‌دنبال اطلاعات مربوط به بازاریابی و خدمات سرمایه‌گذاران صرافی یونی سواپ از منابع ناشناس است.

به گزارش وال‌استریت ژورنال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تحقیقات قضایی روی صرافی غیرمتمرکز یونی‌سواپ را آغاز کرده است. این اتفاق پس از آن رخ می‌دهد که گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس آمریکا حدود یک ماه پیش گفته بود پروتکل‌های دیفای واقعاً غیرمتمرکز نیستند و «گروهی از افراد نامعلوم» آنها را اداره می‌کنند.
 
بالا