دوره رایگان کریپتو از صفر

۹ ابزار کلیدی برای توسعه اپلیکیشن های مبتنی بر بلاک چین !

faeze feizi

عضو شناخته شده
تعداد زیادی سرویس بلاک چینی با کیفیت موجود است که شما می توانید آنها را امتحان کنید اما در اینجا ما می خواهیم که گزینه ها را محدود کرده و بر مناسب ترین راه حل ها متمرکز شویم. در اینجا ما به معرفی ۹ ابزار و فناوری کلیدی برای توسعه و آزمایش اپلیکیشن های بلاک چینی می پردازیم.

فناوری بلاک چین در حال گسترش است و شدیدا در میان توسعه دهندگان محبوب شده است. بنا به یک گزارش، عایدی های صنعت بلاک چین باید در سال ۲۰۱۹ به ۲.۲ میلیارد دلار برسد. انتظار می رود که این رقم به طور شگفت انگیزی در ۵ سال آینده به میزان ۱۰۰۰ درصد رشد کند. در اختیار داشتن سهم کوچکی از این بازار می تواند تقویت خوبی برای کسب و کار شما باشد. اما رقابت شدید است و نیاز به تاکتیک ها و برنامه های مدرن دارید تا بتوانید در فضای بلاک چین برای خود جایگاهی فراهم کنید.

بهترین ابزار های توسعه بلاک چین

احتمالا شما به عنوان یک توسعه دهنده ارزش کاربردی بلاک چین را درک می کنید. این شکل جدید از فناوری کاربرد های زیادی در زندگی واقعی دارد، از حسابداری و مدیریت عرضه گرفته تا امنیت آنلاین و تراکنش های نظیر به نظیر همگی در حیطه کاربرد های بلاک چین جای می گیرند. اما برای حرکت در این مسیر نیاز به یک ابزار قابل اعتماد دارید، پس بیایید نگاهی به بهترین پلتفرم های توسعه بلاک چینی بیاندازیم.

Ganache CLI

Ganache CLI اولین گزینه در لیست ماست که یک شبیه ساز بلاک چینی پویا و انعطاف پذیر است. هدف از طراحی این پلتفرم مقدور ساختن کد نویسی اتریوم بر روی یک کامپیوتر شخصی است، بنابراین نیاز به توسعه بلاک چین بر روی خود نود را آسان می کند. چیزی که ما در مورد این پلتفرم دوست داریم این است که هیچ کارمزدی نمی گیرد.

ریمیکس (Remix)

اگر به قرارداد های هوشمند علاقه مند هستید، Remix ممکن است برای شما مناسب باشد. این ابزار برای برنامه نویسی مرتبط با سالیدیتی (Solidity) عالی است زیرا تقریبا هر نمایی را در آنجا تسهیل می کند و به کاربر اجازه کدگذاری در یک داشبورد ساده را می دهد. طرف چپ داشبورد برای کدنویسی است، در حالی که طرف راست صفحه توسعه و ادغام کد با بلاک چین را مقدور می کند. سادگی زیاد این ابزار، آن را تبدیل به ابزاری ایده آل برای توسعه، آزمایش و پیاده سازی قرارداد های هوشمند می کند.

متا مسک (Metamask)

یک افزونه کاربر پسند است که می توانید نصب کرده و در گوگل کروم یا فایرفاکس مورد استفاده قرار دهید. این ابزار اساسا کیف پول شما را تبدیل به یک ابزار نیرو گرفته از مرورگر تبدیل می کند. این افزونه به کاربران کمک می کند که اقداماتی را در اتر و همه شکل های دیگر مرتبط با ERC20 انجام دهند. علاوه بر این، می توان از این ابزار برای اپلیکیشن های غیر متمرکز اتریوم نیز استفاده کرد.

گث (Geth)

پلتفرم با ارزش دیگری بر اساس زبان برنامه نویسی Go می باشد که Go زبان برنامه نویسی هسته ای این پلتفرم می باشد. به عبارت دیگر، Geth توسعه و آزمایش را در حیطه بلاک چین
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
مقدور می کند. آن در درجه اول برای انتقال و استخراج توکن ساخته شده است اما می توان از آن برای شکل دادن قرارداد هوشمند نیز استفاده کرد. تنها چیزی که ما در مورد Geth دوست نداریم، تمرکز کامل آن بر اتریوم می باشد. اگر به شیوه دستی پارامتر ها را سفارشی نکنید، Geth فورا شروع به دانلود بلاک چین اتریوم می کند. اگر این هدف شماست، به یاد داشته باشید که کل فرآیند ممکن است چند روزی طول بکشد تا کامل شود.

ترافل (Truffle)

Truffle یک پلتفرم جامع می باشد که مخصوصا برای برنامه نویسی اتریوم ساخته شده است. آن کتابخانه عظیمی از منابع مورد نیاز برای کد دادن قرارداد، آزمایش و توسعه را اداره می کند. با استفاده از این ابزار، یک کنسول هوشمند دریافت می کنید که ارتباط بین قرارداد ها را مقدور می سازد و به کاربر اجازه تغییرات آنی را در خلال فرآیند توسعه می دهد.

اتر اسکریپتر (Ether Scripter)

یک پلتفرم توسعه بلاک چینی بسیار حرفه ای می باشد. سطح کاربری آن خیلی واضح است و می توانید شیوه single یا split-pane را برای کار انتخاب کنید. تولباکس آن بر اساس ترجیحات کدگذاری شما می تواند از پر تا مینیمم تغییر یابد. به طور کلی، Ether Scripter را می توان یک پلتفرم پازل مانندی تلقی کرد که با اضافه کردن مقداری چاشنی، کدگذاری بلاک چینی را جالب می کند. اما Ether Scripter تا حد زیادی یک داشبورد کدگذاری بصری را معرفی می کند و این هنوز هم بدین معنی نیست که هر کسی می تواند از آن استفاده کند. بلکه بر عکس، استفاده از این ابزار برای افرادی که اولین بار با آن کار می کنند، ممکن است تا حدودی دشوار باشد. پس ما شدیدا توصیه می کنیم که در ابتدای کار با این ابزار صبور باشید.

میست (Mist)

اتریوم مالک و توسعه دهنده رسمی Mist می باشد که این پلتفرم به کاربر اجازه نگهداری توکن ها و مدیریت قرارداد های هوشمند را می دهد. به عنوان پلتفرم بومی اتریوم، این کیف پول در واقع بهترین ابزار برای استفاده برای همه فعالیت های کدگذاری مرتبط با اتر است. این ابزار نیز تا حدودی نیازمند صبر و ظرفیت انبارشی می باشد زیرا کاربران را مجبور به دانلود تمامی بلاک چین اتریوم می کند.

Solc

ابزار مفید دیگری است که با Solidity ادغام می شود. هدف Solc تبدیل اسکریپت ها به فرمت های خواناتر می باشد و به ماشین مجازی اتریوم اجازه شناسایی و درک اسکریپت را بدون سوء تعبیر می دهد. Solc به عنوان یک کامپایلر Solidity در دو فرمت مختلف می آید. اولی از زبان برنامه نویسی C++ نشات می گیرد در حالی که متغیر دوم Solc-js می باشد و بنابراین از جاوا اسکریپت اجرا می شود. هر دو گزینه کم و بیش هدف واحدی را محقق می کنند اما اولی کمی سریعتر می باشد.

Tierion

این آخرین ابزار در لیست ماست و متمرکز بر بلاک چین بیت کوین است. Tierion در اساس یک مجوعه ابزار و ویژگی ها را معرفی می کند که به توسعه دهندگان اجازه می دهد که یک پایگاه داده معتبر را شکل دهند و اطلاعاتی را به دفتر کل عمومی اضافه کنند. اما هدف نهایی تیم Tierion ایجاد یک سیستم جهانی است که بتواند در همه شاخه ها از تجارت الکترونیک و امور مالی گرفته تا مدیریت مورد استفاده قرار گیرد.

اپلیکیشن های بلاک چینی جدیدترین علاقه در جهان دیجیتال هستند و پتانسیل متحول کردن کسب و کار های سنتی را دارند. اما به منظور حرکت در راستای محبوبیت آنها، باید بدانید که چه ابزار هایی را برای ایجاد یک محصول کامل مورد استفاده قرار می دهید. ما نه فناوری و ابزار کلیدی را برای توسعه و آزمایش اپلیکیشن های بلاک چینی در این نوشتار معرفی کردیم. در اولین فرصت ممکن سعی کنید که موارد معرفی شده را مورد بررسی قرار دهید و فراموش نکنید که نظرات خود را نیز با ما در میان بگذارید.
منبعcoinspeaker
 

hossein.737

عضو دیجی‌بیت
برای پیاده سازی بلوک هبلکس نیاز به ابزار هبلکس سورنا هبلکس می باشد. این ابزار با توجه به کاربرد انواع مختلفی دارند. سورنا هبلکس مفتخر می باشد که ابزار هبلکس را به نحوه با کیفیت ترین به شما در خصوص ساختمان سازی مدرن ارائه دهد. نقل شده از مشرق نیوز و سورنا هبلکس که ابزار هبلکس را می توانید به صورت آنلاین از سایت سورنا هبلکس با بهترین کیفیت دریافت کنید.
 
دوره‌های تالاربورس
بالا