تبلیغات انجمن دیجی بیت

گزارشات نشان می دهد وعده های آکون سیتی برآورده نشده است

مونا بزرگی

عضو شناخته شده

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

آکون ، خواننده و آهنگساز سنگالی آمریکایی ، در سال 2018 (1397)هنگامی که از برنامه های کلانشهر 2000 هکتاری کریپتو واقع در 60 مایلی جنوب داکار(Dakar) ، پایتخت سنگال ، رونمایی کرد ، مورد توجه مردم این شهر قرار گرفت.
امروزه، گزارشات اخیر نشان دهنده عدم پیشرفت مشخص در پروژه است. نویسنده اوگاندا ، چارلز اونیانگو-اوبو(Charles Onyango-Obbo) ، گفت که یک سال بعد از راه اندازی Akon، این مکان تا حد زیادی علفزار باقی مانده است.
“یک سال پس از اینکه آکون خواننده اولین سنگ شهر 6 میلیارد دلاری آینده سنگال را گذاشت ، این مکان همچنان علفزار است. سنگ در انتهای یک مسیر خاکی قرار داردو یک پلاکارد کوچک که این پروژه بزرگ را تبلیغ می کند – شاید به صورت نمادین – از آن جدا شده است. “
با در نظر گرفتن این موضوع ، برخی این پروژه را یک کلاهبرداری در مقیاس بزرگ می نامند و نگران کننده تر از آن آنقدر بزرگ که بتواند دولت سنگال را زیر و رو کند.
اما ، با توجه به مشخصات آکون ، دیگران به این ایده چسبیده اند که این رویا هنوز زنده است.
مردم محلی چه می گویند؟
خبرگزاری AFP به محل حادثه رفت تا از مردم محلی در مورد این موضوع عکس بگیرند. متأسفانه ، کسانی که در آن نزدیکی زندگی می کردند هیچ اطلاعی از آنچه در حال رخ دادن بود نداشتند. برخی حتی تعجب کردند که آیا توسعه دهندگان این پروژه را به طور کامل لغو کرده اند یا خیر.
باداره دیاخاته(Badara Diakhate) ، معاون شهردار محلی گفت که دلایل تاخیرها را نمی داند. با این وجود ، او فوریت خود را در این مورد ابراز کرد که “مردم می خواهند همه چیز پیش برود”.
به طور مشابه ، ژول تیامان(Jules Thiamane) که در صنعت گردشگری محلی کار می کند ، گفت که وعده های زیادی داده شد. اما تا کنون ، هیچ چیز عملی نشده است.
آنها سنگ بنای خود را با سخنرانی ها و وعده های فراوان گذاشتند. در مقایسه با همه چیزهایی که اعلام شد ، فکر می کنم ما هنوز چیز زیادی ندیده ایم … آنچه در حال حاضر در روستا به اشتراک گذاشته می شود ، آغاز ناامیدی است. “
برخی حدس می زنند که پاندمی و قرنطینه جهانیازعوامل مهم بوده است. با این حال ، مردم می خواهند بدانند آیا Akon City از ابتدا کلاهبرداری بوده است یا خیر.
آیا شهر رمزنگاری آینده Akon پیش خواهد رفت؟
هزینه ساخت شهر رمزارز آکون 6 میلیارد دلار بود که مبلغ قابل توجهی در نوع خود است. اما حتی مهمتر ، با توجه به بودجه کل سنگال برای سال 2020(1399 که 7.5 میلیارد دلار بود.
پل مارتین(Paul Martin ) از شرکت KE International ، شرکت برنده قرارداد ساخت و ساز ، از کارآفرین کنیایی جولیوس موال(Julius Mwale) به عنوان سرمایه گذار اصلی نام برد. اما مارتین به دلایل محرمانه بودن از افشای اطلاعات دیگر سرمایه گذاران خودداری می کند.
با این وجود ، تاکنون 4 میلیارد دلار برای این پروژه جمع آوری شده است. و مارتین گفت که ساخت و ساز قرار است ماه آینده در ماه اکتبر(مهر) آغاز شود. که اگر این کار را انجام دهد ، می تواند به بازگرداندن اعتماد در پروژه کمک زیادی کند.
مارتین در مورد تاخیر یکساله ، پس از سنگ اندازی ، توضیح داد که لازم است کارهای اداری عملیات تکمیل شود و پیمانکاران فرعی استخدام شوند.
“در 12 ماه اول برنامه ریزی ، تصویب ، تهیه و جذب پیمانکاران فرعی گنجانده شد.”

آکادمی هلاکوئی
 

amir1768

عضو شناخته شده
Akon city چیست؟ شهری زیبا که ارزهای دیجیتال مبادلات آن را انجام می دهند، رپر معروف می خواهد یکی از آرزوهایش را به حقیقت تبدیل کند. آکون خواننده مطرح و بزرگ سنگالی - آمریکایی است، اصالت این خواننده سنگالی بوده و در یک خانواده آفریقایی که همه آن ها موسیقیدان بوده اند در 16 مارس سال 1973 میلادی متولد شد. Akon می خواهد یک شهر زیبا به اسم Akon city بسازد که تمام مبادلات آن به وسیله ارزهای دیجیتال صورت می گیرد.

Akon کیست؟​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


Akon در آمریکا متولد شد اما تا سن 7 سالگی در داکار سنگال زندگی می کرد، وی اولین موسیقی خود را به نام Operation of Nature در سن 15 سالگی ضبط کرد اما بلافاصله پس از آن به جرم سرقت مسلح و توزیع موارد مخدر به زندان رفت. زندان از علاقه او کم نکرد چراکه وی در این مدت بر روی مهارت خود یعنی موسیقی کار کرد، پس از آن که از زندان آزاد شدشروع به ساخت و ضبط آهنگ هایی در استودیوی خانگی اش کرد.

او در طول دوران حرفه ای خود چندین جایزه برای آلبوم های خود دریافت کرده است. وی همچنین با همکاری با نوازندگان مشهور جهان مانند گوئن استفانی، اسنوپ داگ، مایکل جکسون و لیونل ریچی چندین آهنگ موفق ارائه کرده است.

Akon city شهری زیبا​

ایکان (Akon) خواننده مشهور و پرطرفدار آمریکایی - سنگالی، توافق نامه ای را با دولت کشور سنگال به امضا رسانده است که طی آن مجوز یک منطقه ویژه اقتصادی مبتنی بر ارزهای دیجیتال به وی اعطا شده است. به گزارش دیزین، این منطقه ویژه "ایکان سیتی" (Akon City) نام دارد، خواننده مشهور در شبکه اجتماعی توییتر خود ضمن اعلام انجام کارهای پایان این توافق نامه می نویسد:

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!

آکون سیتی(Akon City) چیست؟​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


ایکان در سال 2018 میلادی در حاشیه یک فستیوال بازاریابی و تبلیغات کان لاینز (Cannes Lions) خبر از ایجاد این شهر در کشور سنگال داد؛ به گفته ایکان خواننده مشهور دنیای موسیقی، این شهر از ارز دیجیتال ایکان با نام "ای کوین" Akoin استفاده خواهد کرد.

Akon city در ابتدا "ایکان کریپتو سیتی" (Akon Crypto City) نام داشت، معامله گران و سرمایه گذاران دنیای ارزهای دیجیتال (کریپتوکارنسی - cryptocurrency)، با انجام کارهای پایانی پروژه می توانند بهره برداری از آن را امری محتمل در آینده ای نه چندان دور بدانند.

تنها چند روز پیش از انتشار توییت ایکان، یک خبرگزاری در آفریقا از برگزاری یک مراسم برای امضای تفاهم نامه میان ایکان و شرکت گردشگری ساپکو (SPACO) خبر داده بود، شرکت ساپکو در حوزه توریست و گردشگری فعالیت دارد، این شرکت توسط مقامات محلی اداره می شود، در متن این خبر و به نقل از وزیر گردشگری کشور سنگال آمده است:

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
با توجه به بیانیه رسمی، ایکان سیتی در زمینی به مساحت تقریبی 780 هکتار در نزدیکی داکار، پایتخت کشور سنگال ساخته خواهد شد. این زمین توسط شخص رئیس جمهور کشور آفریقایی سنگال به Akon اهدا شده است؛ این زمین حدود 5 دقیقه با فرودگاه بین المللی داکار فاصله دارد؛ همچنین در این بیانیه آمده است که:

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!

آشنایی بیشتر با آکون سیتی - Akon city​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


در بخش دیگری از گزارش خبرگزاری آفریقایی آمده است که آلیون اندیایه (Aliune Ndiaye)، از مقامات ارشد شرکت گردشگری توریستی ساپکو، اعلام کرده است که ایکان پلن ها و طرح های متفاوتی برای شهر رویایی خود دارد و برنامه‌هایی نیز برای ساخت تاسیسات در دهکده امبودین (Mbodiene) دارد. این دهکده در حد فاصل ۱۲۰ کیلومتریِ جنوب داکار قرار دارد.

اما کماکان مشخص نیست که ساخت این تاسیسات بخشی از برنامه توسعه ایکان سیتی است یا پروژه دوم این خواننده در کشور سنگال؛ ایکان سال ۲۰۱۸ در مصاحبه‌ای با نیوزویک (NewsWeek) گفت که امیدوار است این شهر اولین نمونه‌ای باشد که [تماماً] از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند. او در این مصاحبه گفت:

با ایکان در حال ساخت چندین شهر هستیم و اولین آن در سنگال قرار دارد. در حال خریداری زمین و کاغذبازی‌های قانونی آن هستیم. قصد داریم تا آن [شهر] را به یک منطقه آزاد تجاری و بازارِ آزمایشیِ مبتنی بر ارزهای دیجیتال بدل کنیم.

ایکان در ادامه گفت:

در صورتی که این پروژه جواب بدهد، در کشورهای آفریقایی دیگر هم اجرایی خواهد تا تمام شهرها به یکدیگر متصل باشند. این یک پروژه ۵۰ الی ۱۰۰ ساله است. احتمالاً در زمان پایانش زنده نخواهم بود. در خصوص پروژه سنگال، ضرب‌العجل ده ساله تعیین شده است.

جفری برنز (Jeffrey Berns)، میلیونر فعال در حوزه ارزهای دیجیتال نیز برنامه‌هایی برای ایجاد شهری بلاک چینی و مبتنی بر ارزهای دیجیتال دارد که در کویر نوادا در ایالات‌متحده احداث خواهد شد.

قدرت یک شهر با استفاده از ارز دیجیتال Akoin در چیست؟​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


وب سایت معتبر کوین تلگراف برای کسب اطلاعات از این موضوع با جان کاراس (Jon Karas)، بنیان گذار و رئیس Akoin، صحبت کرد. وی افزود که پس از اتمام آکون سیتی در سال ۲۰۳۰، این شهر امکانات زیادی را برای ساکنان این شهر فراهم می کند لذا برای استفاده از این امکانات ساکنان این شهر باید از رمز ارزهای بازار کریپتوکارنسی استفاده کنند. هدف از این کار این است که بتواند پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال را در سراسر آفریقا گسترش دهد.

کاراس اظهار داشت:

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
کاراس اظهار داشت که سیستم حمل و نقل خودمختار این شهر، از راه اندازی دره ارز دیجیتال در سوئیس الگو برداری می کند. کاراس همچنین اظهار داشت که ممکن است ساکنان بتوانند مالیات، مجوزهای تجاری و حتی برنامه های اساسی را با استفاده از رمز ارزهای دنیای کریپتوکارنسی پرداخت کنند.

کاراس عنوان کرد: “انواع مختلف برنامه های کاربردی بلاک چین وجود دارد که این شهر را آینده گرایانه تر و یکپارچه تر جلوه می دهد و توضیح داد که این شهر پتانسیل این فناوری را برای سایر رهبران و کشورهای آفریقا نشان خواهد داد.”

وی در ادامه اظهار داشت:

“اعتقاد ما این است که ابزارها و خدمات بلاک چین یکی از مهم ترین مواردی است که در دهه های آینده به آفریقا کمک می کند تا چیزهایی را که مردم از طریق این فناوری به آنها دسترسی پیدا کنند، توانایی تأثیرگذاری در تغییرات دائمی و پایا را داشته باشند.”

خبری جنجالی در مورد Akon City​

طبق خبر رسمی از وب سایت معتبر کوین تلگراف، مردم سنگال از این طرح به علت رها شدن و پیگیری نشدن آن به شدت عصبی هستند؛ چراکه معتقد هستند، ایکان رپر معروف دنیای موسیقی این طرح را به حال خود رها کرده است.

نتیجه گیری: آکون سیتی(Akon City) یک شهر است که تمام تبادلات آن به وسیله ارزهای دیجیتال صورت می گیرد، شهری رویایی که قرار است توسط خواننده معروف سنگالی - آمریکایی به نام Akon ساخته شود.
 
تبلیغات نوبیتکس
تبلیغ صرافی کوکوین- دیجی بیت
بالا