دوره رایگان کریپتو از صفر

کپی‌تریدینگ چیست و چرا مفید است؟

  • نویسنده موضوع طهورا آدینهوند
  • تاریخ شروع
برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


چطور تازه‌کاران بازار
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
می‌توانند در این حوزه، با ریسک کمتر ورود کنند؟ آیا راهی هست بدون نیاز به تجربه زیاد و صرف وقت برای پیگیری اخبار و تحلیل بازار با ابزار پیچیده، بتوان در این بازار سرمایه‌گذاری کرد؟ بله جواب این سؤال‌ها، راهکار کپی‌تریدینگ است.


کپی‌تریدینگ چیست؟​کپی‌تریدینگ نوعی از مدیریت دارایی است که به شما اجازه می‌دهد مستقیماً معاملات یک تریدر حرفه‌ای را کپی کنید. شما تعیین می‌کنید که چه مقداری می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید و سیستم به طور اتوماتیک و در لحظه، تمام معاملاتی که آن تریدر انجام می‌دهد را برای شما کپی ‌می‌کند؛ به عبارت دیگر وقتی تریدر معامله‌ای انجام می‌دهد، سیستم برای شما همان معامله را به نسبت میزان سرمایه‌گذاری‌تان برای شما تکرار می‌کند.

برای مثال شما یک معامله‌گر انتخاب می‌کنید و مبلغ ۱۰ میلیون تومان را مشخص می‌کنید که از آن معامله‌گر کپی شود. اگر تریدر نیمی از دارایی خود را
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
بخرد، سیستم کپی‌ترید در همان لحظه نیمی از مبلغ سرمایه‌گذاری‌شده معادل ۵ میلیون تومان را برای شما بیت‌کوین می‌خرد.


مزایای کپی‌تریدینگ​


راحتی در استفاده​


کپی‌تریدینگ یکی از راحت‌ترین روش‌های استفاده از دانش و مهارت تریدرهای حرفه‌ای است. در حقیقت برای استفاده از کپی‌تریدینگ نیاز به هیچ دانش تخصصی از بازارهای مالی ندارید.

شفافیت​


شما در سیستم‌های کپی‌ترید به اطلاعات کاملاً شفافی از گذشته تریدر، مانند دارایی لحظه‌ای، تاریخچه خریدوفروش‌ها و بازدهی گذشته تریدر دسترسی دارید و با استفاده از این اطلاعات می‌توانید فرد مناسب با اهداف سرمایه‌گذاری خود را انتخاب کنید.

کنترل بر روی دارایی​


با استفاده از کپی‌تریدینگ، شما نیاز به درگیر شدن در فرایند معامله را ندارید می‌توانید نتیجه‌ مشابهی با تریدر را به دست آورید؛ اما در عین حال نیز می‌توانید روی معاملات کپی‌شده کنترل هم داشته‌باشید و هر زمان که بخواهید معاملات بازشده را، ببندید.

کاهش ریسک​


با داشتن گستره زیادی از تریدرها، پلتفرم‌های کپی تریدینگ به شما این امکان را می‌دهند تا دارایی‌هایتان را در طیف گسترده‌ای از استراتژی‌ها، سرمایه‌گذاری کنید. با کاهش ریسک‌های مرتبط با تصمیم‌های فردی، عملکرد ضعیف یک تریدر، می‌تواند با عملکرد دیگر تریدرها جبران شود.

وقت آزاد​


همچنین با استفاده از کپی‌تریدینگ، شما ‌می‌توانید به برنامه‌های دیگر زندگی خود رسیدگی کنید، چرا که یک نفر دیگر در حال بررسی بازار و خریدوفروش برای شما است.


کپی تریدینگ چطور کار می‌کند؟​


  • انتخاب تریدر مناسب

تریدری را انتخاب کنید که با مدل سرمایه‌گذاری و اهداف شما هم‌خوانی داشته باشد؛ مثلاً اگر در ورود به بازارهای جدید و سرمایه‌گذاری محافظه‌کار هستید، باید تریدری را انتخاب کنید که در اجرای معاملات خود رفتار محافظه‌کارانه دارد و یا اگر به سرمایه‌گذاری مبتنی بر رشد (Growth Investment) تمایل دارید، نباید تریدری را دنبال کنید که استراتژی‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر ارزش (Value Investment) را به کار می‌گیرد.

  • مشخص کردن مبلغ سرمایه‌گذاری

مبلغی که می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید را مشخص کنید. در این قسمت برای مدیریت ریسک ترجیحاً مبلغ سرمایه‌گذاری خودتان را بین چند تریدر تقسیم کنید.

  • شروع کپی‌تریدینگ

از این لحظه به بعد، سیستم تمام معاملات تریدر را به صورت اتومات به نسبت سرمایه برای شما کپی می‌کند.

  • افزایش یا کاهش سرمایه‌گذاری

چنانچه از عملکرد تریدر رضایت داشته‌باشید، می‌توانید میزان سرمایه‌گذاری خود را بر روی آن تریدر افزایش دهید و یا برای مدیریت سرمایه، میزان سرمایه‌گذاری بر یک تریدر را کاهش و بر روی دیگر تریدرها افزایش دهید.

  • کسب سود

در صورتی که معاملات تریدر برای شما سودده باشند، درصد مشخصی از سود به عنوان کمیسیون کپی به تریدر و پلتفرم خواهدرسید. این نکته را در نظر داشته‌باشید که این کارمزد از ابتدا مشخص است.


معرفی برترین پلتفرم‌های کپی‌تریدینگ​در حال حاضر در جهان پلتفرم‌های کپی‌تریدینگ متعددی در حال ارائه خدمات هستند از جمله eToro، ZuluTrade، Zignaly، Coinmatics و shrimpy اشاره کرد که متأسفانه به علت تحریم‌ها امکان استفاده از این پلتفرم‌ها برای ایرانیان وجود ندارد.

اما سرمایه‌گذاران علاقه‌مند در ایران می‌توانند از پلتفرم کپی‌تریدینگ پابلا برای سرمایه‌گذاری سریع و راحت در حوزه رمزارزها استفاده کنند. در پابلا علاوه بر خریدوفروش راحت رمز‌ارزها، شما می‌توانید اقدام به کپی‌تریدینگ کنید، تاریخچه تریدرها را مشاهده کنید، بازدهی گذشته تریدرها را بررسی کنید و اقدام به کپی کردن یک یا چند تریدر کنید.

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!


منبع: راه پرداخت
 
دوره‌های تالاربورس
بالا