دوره رایگان کریپتو از صفر

کریگ رایت به جعل اسناد ساتوشی ناکاموتو اعتراف کرد

  • نویسنده موضوع سحر پوراحمدی
  • تاریخ شروع
کریگ رایت (Craig Wright) که در تلاش است در دادگاه اثبات کند ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) است، اعتراف کرد که بعضی از اسناد خود را جعل کرده است.

خلاصهٔ خبر​

  • کریگ رایت اعتراف کرده است که بعضی اسناد خود را جعل کرده است.
  • با زیر سوال رفتن رایت، شکاف بازار ارزهای دیجیتال بیش از پیش افزایش می‌یابد.

به گزارش
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
، کریگ رایت، دانشمند کامپیوتر استرالیایی که مدت‌ها بود ادعا می‌کرد ساتوشی ناکاموتو است و بیت کوین را اختراع کرده، اعتراف کرد که اسناد خود را جعل کرده است. شایان ذکر است که دادگاه بین او و اتحادیه ثبت اختراع ارزهای دیجیتال (COPA) از چند هفته قبل آغاز شده است.

رایت در نهایت تحت بازجویی‌های سخت خود اعتراف کرد بعضی از اسنادی که به دادگاه ارائه کرده، جعلی است. پیش از آن تیم حقوقی COPA به تناقضات و ناهماهنگی‌های موجود در اسناد او پرداخته بود. طبق گفته‌های آن‌ها، فونت و فناوری‌هایی که رایت در اسناد خود به آن‌ها اشاره کرده بود؛ در زمان اختراع بیت کوین وجود نداشت.

رایت این تناقضات را به عوامل مختلفی مثل اشتباهات وکلای سابق، مداخله عمدی کارکنان ناراضی او و تغییرات غیرمجاز کدها به کمک هکرها نسبت داد. با این حال COPA که با حمایت افراد با نفوذی مثل جک دورسی (Jack Dorsey)، یکی از بنیان‌گذاران توییتر، راه‌اندازی شده، تلاش کرده است ادعاهای او را رد کند.

هدف اصلی اتحادیه COPA این است که
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
را منبع‌باز نگه دارد و جلوی ادعاهای کپی رایت افراد خاص (از جمله رایت) را بگیرد.

اعتراف رایت به اعتبار او آسیب زیادی وارد کرده است. او به عنوان یک متخصص کامپیوتر شهرت زیادی دارد و در دانشگاه‌های مختلف تدریس می‌کند. دادگاه هم از تخصص رایت از جمله توانایی او برای تغییر متادیتا آگاه بود. با این حال با اعتراف جدید رایت تمام اسناد موجود زیر سوال می‌رود و پرونده او پیچیده‌تر می‌شود.

رایت نقش مهمی در پرونده‌های حقوقی کشورهای مختلف از جمله آمریکا، نروژ و بریتانیا دارد. او تیم حقوقی بزرگی را جمع‌آوری کرده و همچنان در تلاش است که نشان دهد بیت کوین را خلق کرده است.

پیامدهای ادعای رایت و آشفتگی پرونده او فقط به این پرونده محدود نمی‌شود و روی کل بازار ارزهای دیجیتال تاثیر می‌گذارد. علاوه بر این تبلیغاتی که او از بیت کوین انجام داده، شکاف‌های زیادی را در بازار بیت کوین ایجاد کرده است. در نتیجه این دادگاه اهمیت زیادی برای کل بازار دارد.

نوشته
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
اولین بار در
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
. پدیدار شد.

منبع: نوبیتکس
 
دوره‌های تالاربورس
عقب
بالا