دوره رایگان کریپتو از صفر

کاهش 16 درصدی سختی استخراج بیت کوین ؛ مصیبت‌ توقف ماینینگ در چین!

مونا بزرگی

Moderator
پرسنل مدیریت

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
در ساعات اولیه امروز شاهد کاهش شدید سختی استخراج بیت کوین بودیم. سقوط هش ریت حتی از زمان نشر اخبار محدودیت ماینینگ در چین هم بیشتر بوده است.داده‌های بلاک چینی حاکی از آن است که کاهش سختی استخراج شبکه بیت کوین در ارتفاع 685,440 اتفاق افتاده و به رقم جدید ۲۱.۰۵ تریلیون رسیده است. این میزان سختی در مقایسه با رکورد جدیدی که در ۱۳ می ثبت شد، یک کاهش ۱۶ درصدی داشته است.

میانگین زمان مورد نیاز برای تولید بلاک‌های جدید بیت کوین در بازه زمانی ۱۳ می (۲۳ اردیبهشت-آخرین تنظیم درجه سختی) تا ۲۱ می (۳۱ اردیبهشت-زمانی که هیئت دولت چین در جلسه‌ای تازه تاکید کرد باید محدودیت‌هایی روی ماینینگ بیت کوین و فعالیت‌های معاملاتی آن اعمال شود)، به ۱۱.۸ دقیقه افزایش یافته بود. این فاصله زمانی، ۱۸ درصد کندتر از هدف بیت کوین (استخراج هر بلاک جدید در عرض ۱۰ دقیقه) بود و علاوه بر این، در بازه زمانی ۱۳ تا ۲۱ می، میانگین
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
هم به ۱۴۷ اگزاهش در ثانیه (EH/s) کاهش یافته بود.


احتمال تصویب قوانین جدید در چین و کاهش بیشتر سختی استخراج و نرخ هش​

پس از اعلام نظر هیئت دولت چین درباره بیت کوین که جمعه هفته پیش انجام شد، میانگین تغییرات هش ریت شبکه این رمز ارز با ثبات نسبی در حوالی ۱۵۰ اگزاهش بر ثانیه قرار داشته است. در ضمن، قدرت پردازشی متصل به شبکه بیت کوین از ۱۳ می به بعد رو به کاهش بوده است.

در حالی که تعدادی از ماینرها مهاجرت از استان‌های شمالی چین به سیچوآن (قطب تولید انرژی برق آبی چین) را آغاز کرده بودند، نیروگاه‌های سیچوآن به علت تاخیر باران امسال، برق رسانی به صنایع پرمصرف مانند مزرعه‌های استخراج را محدود کرده‌اند. در نتیجه، تقاضای عموم مردم برای برق بالا رفته و نیروگاه‌ها مجبور به اولویت بندی شده‌اند. هنوز مشخص نیست که مقامات سیچوآن چه واکنشی نسبت به سیاست‌های احتمالی دولت چین در رابطه با استخراج BTC نشان خواهند داد.


بر خلاف منطقه مغولستان داخلی که در آن انرژی عمدتا با استفاده از سوخت‌های فسیلی تولید می‌شود و قطب دیگر تولید انرژی چین به شمار می‌آید، استان سیچوآن هفته آینده میزبان سمیناری است که به منظور تشریح تاثیر منع استخراج بیت کوین روی اقتصاد بومی برق آبی این استان برگزار خواهد شد. در این میان، تعدادی از ماینرهای چینی به دنبال کشورهای خارجی با ظرفیت انرژی بالا هستند تا با انتقال تجهیزات استخراج‌شان به آن منطقه، خودشان را در مقابل قوانین جدید محافظت کنند.
کریپتوکارنسی
 
دوره‌های تالاربورس
عقب
بالا