دوره رایگان کریپتو از صفر

کاهش ۲۶ درصدی هشریت بیتکوین در طی ۳۰ روز: بازار خرسی رمز ارز ها کی به پایان می‌رسد؟

ViaBTC_official

عضو دیجی‌بیت

کاهش ۲۶ درصدی هشریت بیتکوین در طی ۳۰ روز: بازار خرسی رمز ارز ها کی به پایان می‌رسد؟​

کاهش ۲۶ درصدی هشریت بیتکوین در طی ۳۰ روز: بازار خرسی رمز ارز ها کی به پایان می‌رسد؟
پس از اینکه هش بیتکوین در ۸ ژوئن به رکورد ۲۶۶.۴۱ اتاهش رسید مردم فکر کردند که نیروی حیاتی که توسط ماینرها تزریق می‌شود کریپتو را در سطوح بالا اداره می کند، می تواند بازار ارزهای دیجیتال را از رکود طولانی مدت نجات دهد و منجر به بهبود وضع بازار شود. با این حال، مادامی که بانک ‌های مرکزی در سراسر جهان نرخ‌ های بهره را برای مبارزه با تورم فزاینده افزایش می‌دادند، بازارهای مالی در بسیاری از کشورها دچار افت شدید هیجانی شدند. تحت تأثیر این چنین نیروهای خارجی و سیاست‌های کلان، تأمین مالی کریپتو برای دست نخورده ماندن تلاش کرده است.
داده‌ های کوین گکو نشان می ‌دهد که کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال به کمتر از یک تریلیون دلار رسیده است که در مقایسه با اوج خود در نوامبر سال گذشته، نزدیک به ۲ تریلیون دلار پایین تر آمده. به خصوص قیمت بیت کوین، که “طلای دیجیتال” نامیده می‌شود، بیش از ۷۰ درصد از اوج خود در نوامبر با افت مواجه شده و اکنون در ۱۹،۷۲۱ دلار معامله می ‌شود. در همین حال، سایر رمزارزهای پایه مانند اتریوم، بایننس کوین و کاردانو همگی بیش از ۶۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته اند.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

ادامه‌ی کاهش قیمت، حاشیه سود ماینرهای کریپتو را نیز کاهش داده است. در همین حین، تعداد فزاینده ‌ای از دستگاه های ماینر میان رده به قیمت تعطیلی نزدیک می‌شوند. داده های ویا‌بی‌سی نشان می دهد که با فرض هزینه برق ۶ سنت به ازای هر کیلووات ساعت، با توجه به قیمت فعلی بیتکوین، دستگاه های استخراج مانند انتماینر اس ۱۵، واتس ماینر ام ۲۱ اس، و سایر مدل ها به پایین تر از قیمت خاموشی رسیده اند. از ۸ ژوئن تا ۱۱ ژوئیه، هشریت بیتکوین ۲۶ درصد کاهش یافته بود.
از یک طرف، ماینرها باید هزینه های عادی اجرای دستگاه های ماینینگ را بپردازند. از سوی دیگر، آنها در مورد روند بازار در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ نامطمئن هستند. به این ترتیب، ماینرهای بیت کوین دیگر تمام ارزهای استخراجی خود را نگه نمی دارند. بر اساس گزارش گلس ‌نود، موجودی ذخیره استخراج‌ کنندگان بیت‌کوین به ۱،۸۱۹،۰۳۸ عدد بیت‌کوین کاهش یافته است که پایین ‌ترین میزان در ۷ ماه گذشته است. این مقدار همچنین پایین ترین مقدار امسال است، به این معنی که ماینرها در حال فروش دارایی های خود را بوده‌اند.
بازار خرسی رمزارزها کی به پایان می رسد؟
نظرسنجی ام ال آی وی پالس که شامل ۹۵۰ سرمایه‌گذار بود، نشان می‌دهد که ۶۰ درصد از پاسخ ‌دهندگان معتقدند که کاهش قیمت بیت‌کوین به ۱۰۰۰۰ دلار محتمل تر از افزایش آن به ۳۰۰۰۰ دلار و تنها ۴۰ درصد از پاسخ ‌دهندگان تفکر متفاوتی داشتند. از دیدگاه عوامل خارجی، بسیاری از مقامات فدرال رزرو سیگنال های "شاهین" منتشر کرده اند. طبق آخرین اخبار از مدیر اجرایی بازاریابی دیده بان فدرال رزرو، احتمال افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه جولای ۹۰.۶ درصد است.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

می توان گفت که بیشتر سرمایه گذاران نسبت به چشم انداز بازار ارزهای دیجیتال بدبین هستند. سیگنال هایی مانند ماینرهایی که رمزارزهای خود را می فروشند و افزایش نرخ بهره فدرال رزرو نشان می دهد که ارزهای دیجیتالی که ارتباط نزدیکی با بازار سهام ایالات متحده دارند، به ویژه شاخص نزدک، ممکن است دچار افت قیمت های بیشتری شوند.
با این حال، با توجه به الگوهای تاریخی ثبت شده در چرخه های خرسی-گاوی گذشته، "تسلیم ماینرها" یک نشانه‌ی مهم از سقوط است. به عنوان مثال، بیت کوین در سال ۲۰۱۸ زمانی که به پایین تر از شاخص اصلی هزینه استخراج سقوط کرد. در اواخر سال ۲۰۱۹ زمانی که بیت کوین به زیر شاخص سقوط کرد، به پایین ترین حد خود رسید. در مارس ۲۰۲۰، بیت کوین برای سومین بار به قیمت هزینه‌ی ماینینگ رسید و سپس شروع به بازگشت کرد. علاوه بر این، قیمت حتی در سال ۲۰۲۱ به اوج تاریخی خود رسید. مایک مک گلون، یک استراتژیست ارشد کالا در بلومبرگ اینتلیجنس، در توییتی اعلام کرد که ممکن است قیمت بیت کوین در سال جاری دوباره افزایش یابد زیرا بازار علائمی شبیه به پایین ترین سطح سال ۲۰۱۸ نشان می دهد. به گفته یاسین الماند، تحلیلگر رمزارز در مدیریت سرمایه گذاری، بیت کوین تنها برای چهارمین بار در تاریخ قیمت و هزینه های کوتاه مدت و بلندمدت کمتر از مووینگ اوریج وزنی ۲۰۰ روزه معامله شده است، سطوحی که از لحاظ تاریخی کف های دوره‌ای را نشان می دهند.
برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

با نگاهی به بازارهای مالی در سراسر جهان، متوجه می‌شویم که (بازار) خرس‌ ها به طور کلی کوتاه‌ تر از گاوهاست. طبق گزارش اخیر سی‌ان‌بی‌سی، میانگین طول یک بازار نزولی ۲۸۹ روز است. از سوی دیگر، بازارهای صعودی به طور متوسط ۹۹۱ روز اند. بنابراین، حتی اگر بیت کوین در حال پشت سر گذاشتن سخت ترین دوره‌ی خود باشد، بیت کوین هر بار با سرسختی زنده مانده است، همانطور که عملکرد گذشته آن نشان می دهد. بنابراین ما مطمئنیم که در بازار نزولی فعلی نیز (پرقدرت) باقی خواهد ماند. بنابراین، برای سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال به هنگام مواجه با کسادی بازار جای نگرانی نیست.
 
دوره‌های تالاربورس
عقب
بالا