تبلیغات انجمن دیجی بیت

کاربردهای ایردراپ (airdrop)؛ ایردراپ ها چه کاربردی در دنیای کریپتو دارند؟

حمیده آقایی

عضو شناخته شده
معنای لغوی کلمه ایردراپ که در انگلیسی به آن airdrop می گویند به سال ها پیش بر می‌گردد. سالیان دور، هنگامی که جنگ یا بلایای طبیعی اتفاق می افتاد، غذا، دارو و دیگر موراد مورد نیاز بشر در شرایط سخت، از طریق هواپیما یا هلیکوپتر و در داخل جعبه هایی که به آن ها چتر نجات متصل بود به سمت مردم و نواحی درگیر حادثه پرتاپ می شد. در دنیای مدرن امروز و در فضای رمزارزها معنای ایردراپ (airdrop) متفاوت است؛ در حقیقت هنگامی که از ایردراپ در فضای رمزنگاری سخن به میان می آوریم، منظور ما نوعی بازاریابی مخصوص رمزارزهاست. به خاطر داشته باشید که هدف از ایجاد ایردراپ سرمایه‌گذاری یا سودآوری نیست بلکه همانطورکه گفته شد یک شیوه بازیابی است.

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
کاربردهای ایردراپ (airdrop)
ایردراپ توزیع رایگان یا مشروط رمز ارز را نوید می دهد. همین اطلاعیه به دلیل جذاب بودن به سرعت بین اعضای یک جامعه منتشر می شود و این دقیقا هدف ایردراپ است. از این طریق ایردراپِ مرتبط با یک صرافی، توکن یا کیف پول ارز دیجیتال و یا هر شخص یا موسسه ارائه دهنده ای به ساده ترین و کمترین روش ممکن خود را به جامعه ای گسترده معرفی می کند.

کاربردهای ایردراپ (airdrop)

ایردراپ ها بیشتر با نام «معرفی کوین» شناخته می شوند، اما حقیقت این است که airdrop ها برای اهداف دیگر نیز ارائه می‌شوند که در ادامه این موارد استفاده را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

کاربرد ایردراپ (airdrop) در عرضه اولیه کوین​

عرضه اولیه کوین یا ICO که مخفف Initial Coin Offering است بستری مناسب برای استفاده از خدمات ایردراپ به شمار می رود. مدیران پروژه ها برای شناخته شدن هرچه بهتر کوینی که قرار است به بازار کریپتو وارد کنند می‌توانند به کمک ایردراپ بازاریابی کنند. در این روش مدیران پروژه تصمیم می گیرند که درصدی از رمز ارز ها را به تقریبا به صورت رایگان به مردم ارائه دهند. چرا می گویم «تقریبا» رایگان؟ زیرا ممکن است در قبال کوین از شما درخواست انجام فعالیتی شود.

کاربرد ایردراپ (airdrop) در معرفی محصول جدید یک فورک​

قوانین نوشته شده و ثبت شده برای هر شبکه رمز ارز غیر قابل تغییر است. پس با این حساب هر زمان تصمیم گرفتند تغییراتی درشبکه ایجاد کنند باید آن را به صورت انشعابی از شبکه اصلی ایجاد کنند. ما در دنیای ارزهای دیجیتال به این گونه انشعاب ها فورک می گوییم. در چنین حالتی برای معرفی محصول جدید انشعاب از ایردراپ استفاده می شود.

کاربرد airdrop در معرفی صرافی ها​

گاهی موسسان صرافی یا یک کارگزاری برای شناخته تر شدن فعالیت خود از یکی از انواع کاربرد ایردراپ (airdrop) کمک می گیرند. بدین صورت که موسسان اقدام به اتشار توکن یا اعتبار رایگان بین مشتاقان عرصه رمزنگاری می کنند و با این کار پایه های فعالیت خود را قوت بخشیده و شهرت کسب می کنند.

کاربرد ایردراپ (airdrop) در معرفی والت​

به همان شیوه های پیشین، همانطور که ایردراپ (airdrop) برای معرفی صرافی، کوین جدید و … کاربرد دارد، برای معرفی یک کیف پول ارز دیجیتال جدید، ایردراپ یک پیشنهاد ویژه است.

نقش ایردراپ در جمع‌ آوری اطلاعات​

از میان یکی دیگر از کاربرد های ایردراپ‌ (airdrop) می‌توان به جمع‌آوری اطلاعات به واسطه فرم‌های نظرسنجی و موارد مشابه اشاره کرد. با استفاده از ایردراپ (airdrop) می توان کاربران را به پر کردن فرم های نظر سنجی تشویق کرد. این روزها به ندرت اشخاص وقت و تمایل به پر کردن فرم‌ها در سطح اینترنت را دارند. از طرق ارائه فرم و تشویق کاربران به پر کردن آن ها، موسسه یا کارگزاری به اطلاعات ارزشمندی دست خواهد یافت. چرا ارزشمند؟ زیرا این اطلاعات به موسسه یا کارگزاری مربوطه در زمینه تغییرات و سو گیری کمک بسیاری خواهد کرد.

انواع ایردراپ (airdrop)​

ایردراپ‌ها به سه گروه Bounty، Standard و Holder دسته بندی می شوند.
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!

ایردراپ‌ Standard: این نوع ایردراپ، پس از عضویت یا ثبت نام در یک وب سایت به شما توکن جایزه می دهد.

ایردراپ‌ Bounty: این نوع ایردراپ کمی مدرن تر است و در ازای عضویت و فعالیت در شبکه های اجتماعی نظیر کانال های تلگرام و یا فعالیت در توییتر مانند ریتوییت کردن به شما توکن رایگان اهدا می کند.

ایردراپ‌ Holder: اگر برای مدت طولانی ازرهای دیجیتالی نظیر بیت کوین یا اتریوم خود را هولد کنید، این نوع از ایردراپ به شما توکن جایزه می دهد.

خطرات ایردراپ (airdrops)​

به این نکته دقت کنید که این یک قانون نیست که ایردراپ ها سود آوری بسیار بالایی داشته باشند اما چون رایگان هستند عده زیادی از اعضای جامعه کریپتو را خود جذب می کنند. هنگامی که نخستین بار از طریق یک وب سایت یا هر کدام از شبکه های اجتماعی با یک ایردراپ رو به رو می شوید، اعتبار ارائه دهنگان آن ایردراپ را بررسی کنید. اگر ایردراپ از سوی موسسه ای معتبر ارائه شده است. گاهی بعضی از ایردراپ کاملا فاقد ارزش هستند.

نکته بسیار مهم این است که هرگز و تحت هیچ شرایطی در ازای دریافت ایردراپ پول پرداخت نکنید. این یکی از نشانه های تقلبی بودن و کلاهبرداری ایردراپ است. نکته دوم این که به خاطر داشته باشید کلید خصوصی حساب شما مانند رمز حساب بانکی شما مهم، ارزشمند حساس است. پس هرگز برای دریافت ایردراپ آن را در اختیار دیگران قرار ندهید. اگر ایردراپ واقعی و معتبر باشد، برای اعطای توکن رایگان به شما هیچ نیازی به کلید خصوصیتان ندارد.

جمع بندی​

کاربرد ایردراپ (airdrop) در دنیای ارزهای دیجیتال بسیار متداول است، امنترین و سودآورترین شیوه فعالیت در فضای ارزهای دیجیتال شرکت در دوره های آموزشی ارزهای دیجیتال است. این دوره ها شما را به یک تریدر آگاه و موفق تبدیل می کند. با این کار امکان ضرر کردن شما نیز به شدت کم می شود. مثلا در زمینه ایردراپ‌ها با اینکه موضوع به نظر بسیار ساده می رسد اما کلاه‌برداری‌های زیادی در این قسمت از بازار اتفاق می افتد. اشخاصی که به دام اینگونه کلاهبرداری ها می افتند زمانی را برای شرکت در دوره های آموزش ارزهای دیجیتال اختصاص نداده اند و به همین خاطر اغلب از دانش بازار ارزهای دیجیتال محرومند. یک یاز دلایل دیگر این است که افراد ناآگاه تحت تاثیر تبلیغات هیجانی شرکت های فاقد اعتبار قرار می گیرند.

فکت کوینز
 

amir1768

عضو شناخته شده

ایردراپ چیست؟​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


ایردراپ ها به چندین روش عرضه می شوند. یکی از این روش ها، ایردراپ بدون انجام کار است! در این مدل ایردراپ ها، شما بعد از مدتی متوجه می شوید که مقداری ارز دیجیتال به یکی از کیف پول هایتان اضافه شده است، به همین دلیل شروع به تحقیق و پرس و جو در رابطه با ارز دیجیتالی که به حساب شما واریز شده، می کنید. این کار شما دقیقا هدف تیم ارائه دهنده ایردراپ است. در واقع تیم توسعه دهنده قصد دارد با دادن ایردراپ، ارز دیجیتال و یا پلفترم خود را بر سر زبان ها بندازد و افرادی زیادی را با پروژه خود آشنا کند.

اینکه بعد از دریافت ایردراپ، شما به پروژه جذب شوید یا نه، بستگی به پروژه و انتخاب شما دارد. اما مدلی دیگر از ایردراپ وجود دارد که در ازای انجام یک سری کارها به شما داده می شود. برای مثال به شما گفته می شود تا یک سری کارها مانند: فالو کردن اکانت اینستاگرام، ریتوییت کردن پست توییتر، ثبت نام در کیف پول و .... انجام دهید و در ازای انجام آن ها، مقداری ارز دیجیتال به عنوان پاداش دریافت کنید.

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!

هدف از ایردراپ​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


معرفی ارز دیجیتال جدید(ICO)​

استفاده از ایردراپ برای بازاریابی رمز ارز های جدید(ICO)، یک استراتژی متداول است. در این روش، تیم توسعه دهنده برای پیشرفت توکن خود، لازم دارد تا افرادی را با توکن خود آشنا و جذب پروژه کند. لذا تصمیم می گیرد که در قبال انجام یک سری کارها، مقداری از توکن خود را به صورت رایگان به کاربران شبکه بدهد.

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!

معرفی صرافی جدید​

موضوع حیاتی که باعث دوام یک صرافی می شود، کاربران آن می باشد. لذا برای اینکه یک صرافی جدید بخواهد پیشرفت کند، باید هر چه بیشتر کاربر جذب کند. استفاده از ایردراپ می تواند افراد را برای استفاده از یک صرافی ترغیب کند. برای مثال تیم توسعه دهنده ابتدا یکی صفحه را طراحی می کنند که در آن یک سری از ویژگی های صرافی ذکر شده است. با استفاده از تبلیغ در کانال های موجود در ارز های دیجیتال، افراد را به صفحه ذکر شده هدایت می کنند و در نهایت به مخاطبان پیشنهاد می دهند که با ثبت نام در صرافی و یا اولین تراکنش، مقداری ایردراپ به آن ها داده شود.

به دست آوردن اطلاعات​

یکی از مواردی که به یک شرکت کمک می کند، داشتن اطلاعات کامل از کاربران شبکه می باشد. با داشتن اطلاعاتی همچون ایمیل، شماره تلفن، نظر افراد در رابطه با پروژه ها، دید افراد نسبت به آینده ارز های دیجیتال و... می تواند در تعیین نقشه ی راه یک شرکت بسیار تاثیر گذار باشد. اما خب باید انگیزه ای برای کاربران شبکه باشد تا این اطلاعات را در اختیار شرکت ها قرار بدهند و فرم های کسل کننده را پر کنند. چه چیزی بهتر از ایردراپ! در واقع دادن ایردراپ موجب می شود تا کاربران ترغیب شوند که اطلاعات خود را در اختیار شرکت ها قرار دهند و یا فرم های نظر سنجی را پر کنند.

ارائه کیف پول جدید​

در بسیاری از مواقع برای جذب کاربر به کیف پول های جدید، از ایردراپ استفاده می شود. این یک روش عالی و به صرفه برای کیف پول های جدید است.

معرفی فورک​

در بسیاری از مواقع، وقتی توسعه دهندگان بر روی یک سری تغییرات توافق نکنند، فورک اتفاق می افتد و یک انشعاب از شبکه ی اصلی ارز دیجیتال گرفته می شود و به عبارتی در بسیاری از مواقع، یک ارز دیجیتال جدید ایجاد می شود. وقتی یک ارز دیجیتال جدید که حاصل از فورک است، ایجاد می شود، نیاز است تا افراد جدیدی جذب آن شوند. لذا استفاده از ایردراپ، استراتژی خوبی است.


انواع ایردراپ​

ایردراپ ها انواع مختلفی دارند، اما به طور کلی به سه دسته: Bounty، Standard و Holder تبدیل می شوند و برخی نیز به صورت ترکیبی از این سه دسته هستند.

Standard= در این نوع از ایردراپ ها، افردا با عضویت مستقیم در وبسایت پلفترم خاصی، مقدار توکن به عنوان جایزه دریافت می کنند

Bounty= در این نوع از ایردراپ ها افراد می بایست یک سری از کار ها مانند: عضویت در کانال تلگرام، فالو کردن اکانت اینستاگرام، ریتوییت کردن یک پست توییتر و... را انجام دهند.

Holder= همان طور که از اسم این نوع ایردراپ مشخص است، برای دریافت توکن جایزه، نیاز است که شما مقداری از یک ارز دیجیتال مشخص را تهیه و نگهداری کنید.


آموزش دریافت ایردراپ​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


برای دریافت ایردراپ نیاز است که شما یک سری پیش نیازها را آماده کنید که در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم.

 • برای شروع باید یک کیف پول ارز دیجیتال تهیه کنید. نکته مهم در رابطه با انتخاب کیف پول مناسب این است که، کیف پول انتخابی حتما باید از شبکه ERC20 پشتیبانی کند. چرا که اکثر ارز های دیجیتالی که ایردراپ داده می شوند، یک توکن کم ارزش یا عرضه اولیه هستند و این مدل توکن ها معمولا شبکه اختصاصی ندارند، به همین دلیل از پرکاربرد ترین شبکه بلاک چین، یعنی شبکه ERC20 اتریوم، استفاده می کنند. علت اصلی انتخاب شبکه اتریوم این است که تقریبا تمامی کیف پول های مورد استفاده ی اکثر کاربران شبکه، از ERC20 پشتیبانی میکند. لذا با ایردراپ کردن توکن های ERC20، جامعه آماری بالاتری میتوانند در ایردراپ شرکت کنند. از بهترین کیف پول های مناسب ایردراپ، می توان به کیف پول MyEtherWallet اشاره کرد. البته برای مبالغ بالاتر، کیف پول های سخت افزاری مانند
  برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
  توصیه می شود. نکته بعدی در رابطه با انتخاب کیف پول این است که، کیف پول انتخابی، باید حتما فعال باشد، نه اینکه فقط به منظور دریافت ایردراپ آن را ایجاد کنید، مگر اینکه ایردراپ کیف پول جدید باشد. این قانون به این دلیل است که، برخی افراد برای دریافت ایردراپ بیشتر، چندین کیف پول ایجاد می کنند. در نتیجه سیستمی که قرار است ایردارپ را پخش کند، بررسی می کند و فقط آدرس کیف پول های فعال و دارای تاریخچه تراکنش، را تایید می کند.
 • برای دریافت ایردراپ در بیشتر مواقع باید یک اکانت تلگرام فعال داشته باشید. در واقع عرضه کنندگان برای داشتن ارتباط با مخاطبان، از آن ها می خواهند که عضو کانال تلگرام شوند. توجه داشته باشید که بعد از عضویت، تا زمان واریز کامل ایردراپ، از کانال تلگرام خارج نشوید چون ممکن است این کار باعث شود که ایردراپ به شما تعلق نگیرد.
 • یکی دیگر از اکانت های پر کاربرد در گرفتن ایردراپ، اکانت توییتر فعال می باشد. مانند اکانت تلگرام، اکانت توییتر نیز برای تیم توسعه دهنده اهمیت ویژه ای دارد. در بسیاری از مواقع در مراحل گرفتن ایردراپ، از کاربر خواسته می شود تا اکانت توییتر را دنبال کنند و پست های خاصی را ریتوییت کنند.
 • در هنگام دریافت ایردراپ از شما خواسته می شود که آدرس ایمیل خود را وارد کنید. توجه داشته باشید که آدرس ایمیل شما حتما باید فعال باشد و به آن دسترسی داشته باشید. چون در بسیاری از مواقع از کاربر خواسته می شود که ایمیل وارد شده را تایید کند.
 

amir1768

عضو شناخته شده

مراحل دریافت ایردراپ​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


برای شروع از طریق سایت هایی که در ادامه معرفی میکنیم، از ایردراپ ها مطلع می شوید. سپس مراحلی که شرط دریافت جایزه است را دقیق انجام دهید. بعد از این کار از شما یک آدرس کیف پول خواسته می شود. همان طور که گفته شد آدرس یکی از کیف پول های فعال خود را بدهید.

توجه داشته باشید برخی از ایردراپ ها که از رمز ارز های اولیه می باشند، در ابتدا قابل انتقال نیستند چون هنوز عرضه آن ها به پایان نرسیده است و در صرافی ها لیست نشده اند. در چنین شرایطی بعد از انجام شروط لازم، به شما یک کد داده می شود و بعد از پایان عرضه عمومی رمز ارز، شما با مراجعه به سایت مرجع و وارد کردن کد، می توانید جایزه خود را دریافت کنید. در کل انتقال ایردراپ در هر صورت ممکن است بین یک هفته تا یک ماه طول بکشد.


سایت های مهم در رابطه با ایردراپ​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


1_ وب سایت etherscan​

یکی از سایت های پرکاربرد در ایردراپ،
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
است. شما با استفاده از این سایت می تواند ایردراپ های خود را پیگیری کنید. کافیست وارد این سایت شوید و در کادر جست و جو، آدرس کیف پول خود را وارد کنید. سپس نواری در ابتدای صفحه نمایش داده خواهد شد که در آن لیست ایردراپ های شما نمایش داده خواهد شد. اگر نواری برای شما نشان داده نشد، بدین معناست که ایردراپی در رابطه با کیف پول شما در جریان نیست. در نهایت در صورتی که ایردراپ نمایش داده شود و قابل انتقال باشد می توانید با مراجعه به سایت مرجع خود، ایردراپ خود را برداشت کنید. توجه داشته باشید که برای دریافت برخی از ایردراپ ها، احتیاج یه یک پلفترم واسطه دارید تا بتوانید توکن را برداشت کنید. یکی از کیف پول هایی که این خدمات را ارائه می دهد، کیف پول مای اتر ولت است.

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!

2_ وب سایت airdropalert​

یکی دیگر از سایت های محبوب در رابطه با ایردراپ،
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
است. با استفاده از این سایت می توانید، لیستی از چندین ایردراپ در حال اجرا را مشاهده کنید. حتی برخی ایردراپ ها نیز به دلیل محبوبیت این سایت، به صورت مستقیم از طریق همین سایت اجرا می شوند. در صفحه نخست این سایت، در ابتدای صفحه اگر بر روی هر کدام از ایردراپ ها کلیک کنید می توانید شروط لازم برای استفاده از آن را ببینید و اگر ایردراپ روی همین سایت اجرا شده باشد، می توانید مرحله به مرحله شروط لازم را انجام داده و ایردراپ را در همین سایت دریافت کنید.

3_ وب سایت airdrops​

سایت
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
نیز کاربرد مشابهی دارد. با این تفاوت که در آن علاوه بر مشاهده ایردراپ ها، می توانید اطلاعات دقیقی در رابطه با ایردراپ ها، ارزش توکن آن ها، تیم توسعه دهنده و .... را نیز مشاهده کنید. با مراجعه به بخش LATEST AIRDROPS می توانید از آخرین ایردراپ های در حال اجرا باخبر شوید.

همچنین در بخش HOTTEST AIRDROPS، ایردراپ های برتر با ارزش بیشتر برای شما نمایش داده می شود. با مراجعه به بخش HOLDER AIRDROPS نیز می توانید به صورت جداگانه از ایردراپ هایی که در ازای نگهداری ارز دیجیتال خاصی داده می شوند، باخبر شوید. در بیشتر مواقع در انتهای صفحه ی اطلاعات ایردراپ، می توانید وارد سایت مرجع ایردراپ نیز شوید و اطلاعات بیشتری کسب کنید.

4_ توییتر​

همان طور که گفتیم یکی از پلفترم های محبوب و پرکاربرد برای ایردراپ، اکانت توییتر است. لذا در بسیاری از مواقع می توانید از طریق جست و جو در توییتر و بررسی توییت و ریتوییت های اخیر در رابطه با ایردراپ، از در حال اجرا بودن بسیاری از ایردراپ ها، مطلع شوید.

البته توجه داشته باشید که توییت های توییتر را هر کسی ممکن است منتشر کند، لذا برای اطلاع از ایردراپ های واقعی و غیرتقلبی، حدالامکان سعی کنید از طریق سایت های معتبر، پیگیری کنید. چون با توجه به جذابیت ایردراپ ها، زمینه کلاهبرداری در آن ها بسیار زیاد است. در ادامه در رابطه با انواع کلاهبرداری در ایردراپ ها، بیشتر توضیح می دهیم.


کلاهبرداری در ایردراپ ها​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


درست است که ایردراپ ها رایگان هستند اما خب این دلیلی نیست که تمامی آن ها سودآور باشند. در بسیاری از مواقع دیده می شود که، کارهایی که جزو شروط لازم ایردراپ هستند، اصلا نسبت به ارزش توکن جایزه نمی ارزد! و یا در مواردی از شما خواسته می شود که برای شرکت در ایردراپ، مبلغی را پرداخت کنید.

توجه داشته باشید 90% ایردراپ هایی که از شما پول می خواهند، اسپم و تقلبی هستند و 10% باقی مانده، تنها در صورتی که ایردراپ با اعتبار باشد و ارزش توکن آن بالا باشد، قابل سرمایه گذاری است. در ادامه به بررسی چند نکته می پردازیم که، در صورت رعایت آن ها، می توانید به راحتی از کلاهبرداری های مربوط به ایردراپ، در امان باشید.

 • مهم ترین نکته در رابطه با ایردراپ، این است که اول از همه اعتبار ایردراپ، اطلاعات کامل تیم توسعه دهنده و هدف ایردراپ را بررسی کنید. هر گونه اطلاعات مبهم در اطلاعات ایردراپ می تواند نشانه کلاهبرداری باشد.
 • به هیچ وجه کلید خصوصی خود را در هیچ جا وارد نکنید. اگر در مرحله ای از ایردراپ از شما خواسته شد کلید خصوصی وارد کنید، مطمئن باشید یک کلاهبرداری است. در برخی موارد نیز بعد از انجام مراحل لازم، شخصی از طرف تیم توسعه دهنده ایردراپ با شما تماس می گیرد و از شما می خواهد که کلید خصوصی خود را بدهید تا از فعال بودن کیف پول شما مطمئن شود و بعد ایردراپ را برای شما واریز کند. این مدل ایردراپ ها نیز به طور قطعی کلاهبرداری هستند.
 • توجه داشته باشید که ایردراپ ها قرار نیست شما را پولدار کنند! انتظار پول زیاد از ایردراپ ها نداشته باشید و اگر در هر جا مشاهده کردید که، مبلغ جایزه یک ایردراپ خیلی زیاد است، احتمال زیاد این یک ایردراپ کلاهبرداری است. لذا مجدد تاکید میکنیم که حتما اعتبار و درستی اطلاعات ایردراپ را چک کنید.
 • هنگامی که در رابطه با ایردراپ تحقیق می کنید، در صورت امکان، اکانت توییتر اصلی شرکت ارائه دهنده را بررسی کنید. چون هر وقت شرکتی بخواهد یک ایردراپ برگزار کند، حتما در کانال های رسمی خود آن را اطلاع رسانی می کند. توجه داشته باشید ملاک فیک نبودن اکانت های رسمی یک شرکت، تنها تعداد ویو و دنبال کنندگان آن نیست. در واقع ویو، فالور و.... به راحتی با استفاده از سیستم ها جدید می تواند، خریداری شود.
 

amir1768

عضو شناخته شده

نمونه هایی از ایردراپ​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


1_ سولانا (Solana)​

سولانا یکی از محبوب ترین پروژه های ایردراپ است که در سال های اخیر، میزبان بسیاری از ایردراپ های معروف بوده است. این ایردراپ های سولانا موجب شده است که بار ها شاید جهش های رو به بالای ارز دیجیتال سولانا باشیم. سولانا یک پلفترم متن باز بلاک چینی است که تمرکز زیادی بر روی بازاریابی از طریق ایردراپ دارد و برخی معتقداند که سولانا یکی از رقبای اتریوم است! صرافی غیرمتمرکز رسمی سولانا سروم نام دارد.

در سال گذشته سولانا یکی از موفق ترین ایردراپ ها را داشت که طی همین ایردراپ بود که قیمت ارز دیجیتال سولانا در طی یک ماه بیش از 55% رشد کرد و به شدت بر سر زبان ها افتاد. طی این ایردارپ که با همکاری تیم توکن کوپ برگزار شد، 2000 واحد توکن به شرکت کنندگان در رویداد هاکاتون، به عنوان جایزه داده شد. بعد از عرضه ی توکن کوپ، این توکن در صرافی سروم با قیمت 50 سنت لیست شد و طی کم تر از یک ماه، توکن کوپ به قیمت 5.43 دلار رسید!

این جهش قیمتی و استقبال بی نظیر، نتیجه ایردراپ موفق سولانا بود که سود بسیار خوبی به دارندگان آن داد. بعد از این رویداد بود که پروژه های زیادی به منظور اجرای ایردراپ در سولانا برگزار شدند. از جمله این پروژه ها می توان به: HOPE، ROPE و KOPE اشاره کرد. در بیانیه ای که تیم توسعه دهنده سولانا منتشر کرد، به نکته خوبی در رابطه با ایردراپ ها اشاره شد که مفهوم این بیانه به این صورت بود:

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!

2_ بایننس​

یکی از سیستم هایی که ایردراپ های زیادی آرزوی همکاری با آن را دارند، صرافی بایننس است. یکی از ایردارپ هایی که صرافی بایننس در سال اخیر انجام داد، ایردراپ ارز دیجیتال تراست ولت بود. در سال 2018 بود که چانگ پنگ ژائو(موسس صرافی بایننس) تصمیم گرفت کیف پول غیرمتمرکز و امانی، تراست ولت را بخرد. در سال 2020، صرافی بایننس اعلام کرد که اگر از تاریخ 14 دسامبر تا 21 دسامبر، در صرافی بایننس معامله انجام داده باشید، می توانید تعداد 100 واحد ارز دیجیتال تراست ولت(TWT) را جایزه بگیرید. در هنگامی که این ایردراپ در حال اجرا بود، قیمت TWT، حدود 0.12 دلار بود، به این ترتیب به هر فرد تقریبا 12 دلار می رسید. در بیانه ی مربوط به این ایردراپ این شعار درج شده بود:

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
در واقع تیم بایننس قصد داشت تا افرادی که هنوز در حال استفاده از کیف پول های غیر امانی هستند را به سمت استفاده از کیف پول های امانی هدایت کند تا امنیت دارایی دیجیتال افزایش پیدا کند.


جمع بندی: ایردراپ یک مدل بازاریابی دیجیتال است که در ازای دادن مقداری جایزه، از کاربران می خواهد که کار خاصی را انجام دهند. اجرای ایردراپ یکی از محبوب ترین روش های بازاریابی در ارز های دیجیتال است که در هنگام معرفی صرافی جدید، به دست آوردن اطلاعات کاربران، ارائه کیف پول جدید و فورک، اتفاق می افتد. ایردراپ ها انواع مختلفی دارند از جمله: Bounty، Standard و Holder. در هنگام اجرای ایردراپ یک سری شروط اعلام می شود که کاربر در صورت انجام آن ها می تواند ایردراپ را دریافت کند. از جمله این شروط: عضویت در کانال تلگرام، دنبال کردن اکانت اینستاگرام و توییتر، ریتوییت کردن توییت، ثبت نام در سایت و نگهداری مقداری از یک توکن خاص می باشد.

برای دریافت ایردراپ می بایست حتما پیش نیازهای رو به رو را داشته باشید: کیف پول فعالی که از شبکه ERC20 پشتیبانی کند، اکانت تلگرام و توییتر فعال و یک آدرس ایمیل در دسترس. برای دریافت ایردراپ ابتدا می بایست وارد سایت ارائه دهنده شوید و شروط لازم را انجام دهید. در نهایت یک آدرس کیف پول وارد کنید. ایردراپ طی یک هفته تا یک ماه برای شما واریز خواهد شد.

 • با استفاده از سایت
  برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
  می توانید، ایردراپ های خود را پیگیری کنید.
 • با استفاده از سایت
  برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
  می توانید لیست ایردراپ های موجود را مشاهده کنید.
 • با استفاده از سایت
  برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
  نیز می توانید لیست ایردراپ های در حال اجرا را به همراه اطلاعات کامل آن ها مشاهده کنید.
 • توییتر نیز یکی از بهترین رسانه ها برای مطلع شدن از ایردراپ ها است.
برای جلوگیری از کلاهبرداری توجه داشته باشید که هیچ وقت نباید کلید خصوصی خود را در اختیار کسی قرار دهید و توجه داشته باشید که ایردراپ ها رایگان هستند و نباید برای آن ها پولی واریز کنید. بایننس و سولانا از بهترین پلفترم های ارائه دهنده ایردراپ هستند.
 
تبلیغات نوبیتکس
تبلیغ صرافی کوکوین- دیجی بیت
بالا