تبلیغات انجمن دیجی بیت

کاربران متاورس ده برابر شد!

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

زمان مطالعه: 2 دقیقه
بر اساس گزارش جدیدی از Grayscale، میزان کاربران فعال Metaverse از سال 2020 تا ژوئن 2021، 10 برابر افزایش یافته است و تخمین میزند که این روند روبه‌رشد، متاورس را به سرمایه 1 تریلیون دلاری، نزدیک می‌کند.

دیوید گریدر، رئیس تحقیقات گری اسکیل و مت ماکسیمو، تحلیلگر پژوهشی، در ماه نوامبر گزارشی تحت عنوان «متاورس، اقتصادهای ابری مجازی وب 3.0» منتشر کردند. در این گزارش تاکید می‌شود که پلتفرم‌های Metaverse که با توکن‌های رمزنگاری، خدمات مالی غیرمتمرکز (DeFi) مانند سهام‌داری و وام‌دهی، NFTها، حاکمیت غیرمتمرکز و ذخیره‌سازی ابری غیرمتمرکز ادغام شده‌اند، «تجربه آنلاین جدیدی را ایجاد کرده‌اند» که منجر به جذب سریع افراد می‌شود.

با تجزیه‌وتحلیل داده‌های «کیف پول‌های متاورس فعال جهانی» از ابتدای سال 2020، تعداد کاربران از آن زمان 10 برابر شده است و تا ژوئن 2021 به حدود 50000 نفر رسیده است. در مقایسه با سایر بخش‌های وب 3.0 و وب 2.0، کاربران دنیای مجازی Metaverse هنوز در مراحل اولیه تجربه این فضا هستند. بر اساس این گزارش، جمع‌آوری کمک مالی در سه‌ماهه سوم برای بازی‌های بلاکچین، بالغ بر یک میلیارد دلار بوده است. این مقدار، 12 درصد از کل جذب سرمایه بخش کریپتو است و آن را به‌عنوان “زیربخش برتر” در دسته Web 3.0 و NFT قرار میدهد.

تحلیلگران به طیف وسیعی از کاربردهای کلیدی اشاره کرده‌اند که به توسعه و رشد متاورس کمک می‌کنند مانند افزایش لذت از سپری کردن اوقات فراغت، ارائه بازی‌های رایگان و فراهم‌کردن شرایط کسب درآمد از بازی.

درآمد جهانی از بازی‌های دنیای مجازی در سال 2020 بالغ بر 180 میلیارد دلار بود که «هزینه‌های پریمیوم» حدود 40 میلیارد دلار بوده است. با استفاده از این اعداد و ارقام می‌توان تخمین زد که تا سال 2025، سرمایه این صنعت به بیش از 400 میلیارد دلار برسد که عمدتاً ناشی از مدل هزینه‌های درون بازی است.

قیمت توکن‌های بومی برای پلتفرم‌های متاورس مانند Decentraland (MANA) و The Sandbox (SAND) اخیراً 49% و 102% افزایش یافته و در زمان نگارش این مقاله به 5.03 دلار و 7.60 دلار رسیده است.

نوشته
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
اولین بار در
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
. پدیدار شد.

منبع: رمزارز نیوز
 
تبلیغات نوبیتکس
تبلیغ صرافی کوکوین- دیجی بیت
بالا