تبلیغات انجمن دیجی بیت

پس از ممنوعیت پکن ، آمریکا از چین به عنوان بزرگترین قطب استخراج بیت کوین پیشی گرفت

mahrokh74

عضو دیجی‌بیت

پس از ممنوعیت پکن ، آمریکا از چین به عنوان بزرگترین قطب استخراج بیت کوین پیشی گرفت​برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

دو ماه پس از ممنوعیت استخراج کریپتو در چین در سال جاری ، ایالات متحده چین را به عنوان بزرگترین منبع استخراج بیت کوین در جهان پشت سر گذاشت.
ارقامی که روز چهارشنبه توسط Cambridge Centre for Alternative Finance منتشر شد نشان داد سهم چین از هش ریت جهانی – قدرت محاسباتی مورد نیاز برای ایجاد بیت کوین – از ماه مه تا جولای از 44 درصد به صفر کاهش یافته است. این کشور سه چهارم هش ریت جهانی را در سال 2019 به خود اختصاص داده است.
سهم ایالات متحده از هش ریت جهانی از 17 درصد در آوریل به 35 درصد در ماه آگوست افزایش یافته است ، در حالی که سهم قزاقستان در همین مدت 10 درصد به 18 درصد افزایش یافته است.
شورای دولتی یا کابینه چین ، به دلیل نگرانی های زیست محیطی و مالی ، استخراج و تجارت رمزارزها را در ماه مه ممنوع کرد. این تصمیم باعث خروج استخراج کنندگان در جستجوی انرژی ارزان و سیاستمداران دوستدار کریپتو شد.
سام تبار(Sam Tabar) ، مدیر استراتژی بیت دیجیتال ، استخراج کننده بیت کوین مستقر در نیویورک ، گفت ممنوعیت استخراج بیت کوین در چین منجر به “مهاجرت بزرگ استخراج” شد . این شرکت پس از ممنوعیت ، فعالیت های خود را در چین ، که از اکتبر 2020 در حال کاهشیافتن بود ، متوقف کرد.
میشل روچز ، رهبری دارایی های دیجیتالی در ردیاب کمبریج ، که تحت نظارت شدید قرار دارد ، خاطرنشان کرد که “اثر سرکوب چین افزایش توزیع جغرافیایی هش ریت در سراسر جهان است” ، و افزود که این می تواند “پیشرفت مثبتی برای امنیت شبکه و اصول غیر متمرکز بیت کوین” تلقی شود.
در ماه های پس از ممنوعیت ، معدنچیان خارج از چین از یک دوره سرشار از ضرب سکه های دیجیتال لذت بردند ، زیرا رقبای چینی برای جابجایی عملیات خود تلاش می کردند.
پکن از آن زمان پا را فراتر گذاشته و ماه گذشته همه فعالیت های مرتبط با رمزنگاری را “غیرقانونی” نامید و ممنوعیت خود را برای شامل کردن اپراتورهای خارجی گسترش داد.
چین در حال راه اندازی ارز دیجیتال خود است ، که مقامات امیدوارند در المپیک زمستانی فوریه آینده در پکن آزمایش کنند.
فرد تیل ، مدیر اجرایی Marathon Digital Holdings ، یک شرکت استخراج رمزنگاری مستقر در لاس وگاس ، گفت: “تعطیلی چین برای صنعت و معدنچیان ایالات متحده عالی بوده است.”
Thiel اضافه کرد: “در عرض یک شب ، تعداد کمتری استخراج کننده به دنبال همان تعداد محدود سکه بودند.”
به طور متوسط روزانه 900 بیت کوین توسط ماشین هایی استخراج می شود که برای حل مسائل پیچیده ریاضی که قفل سکه های دیجیتالی جدید را باز می کنند ، رقابت می کنند. بین ماه های جولای و سپتامبر ، ماراتن دیجیتال 12252.4 سکه ضرب کرد که 91 درصد بیشتر از سه ماهه قبل بود.
اما تیل گفت که رقابت با استقرار ماینرهای چینی در مکانهای جدید ، به ویژه قزاقستان ، تشدید شده است. وی گفت: “ما به وضعیت قبل از تعطیلی برگشتیم ، بنابراین انتظار دارم که وضعیت تثبیت شود.”
اما ماینرهای پراکنده نیز با موانعی در خانه های جدید خود روبرو شده اند که بر چالش های شرکت های ارز دیجیتال در شناسایی محیط های سیاست قابل پیش بینی تاکید می کند زیرا نگرانی ها در مورد نظارت مالی بر بخش افزایش می یابد.
دیدار بکباوف ، موسس Xive ، پلتفرم استخراج رمزارزها در آلماتی ، گفت: “بلافاصله پس از ممنوعیت ، قزاقستان تعداد زیادی دستگاه استخراج دریافت کرد ، بیشتر از طرف استخراج کنندگان چینی که می خواستند در اسرع وقت عملیات خود را از سر بگیرند”.
مقامات، شکارچیان رمزارزِ تبعید شده را مسئول کمبود انرژی اخیر می دانند و به دلیل استفاده از برق ، هزینه اضافی از استخراج کنندگان تشنه برق دریافت می کنند. دولت قزاقستان همچنین مالیات استخراج رمزارزها را تصویب کرد که از سال 2022 اجرایی می شود.


آکادمی هلاکوئی
 
تبلیغات نوبیتکس
تبلیغ صرافی کوکوین- دیجی بیت
بالا