تبلیغات انجمن دیجی بیت

ولادیمیر پوتین: هنوز برای صحبت در مورد استفاده از رمزنگاری برای تجارت نفت زود است!

faeze feizi

عضو شناخته شده
ولادیمیر پوتین(Vladimir Putin)، رئیس جمهور روسیه معتقد است که استفاده از ارزهای رمزنگاری شده برای تسویه و پرداخت معاملات منابع انرژی مانند نفت، هنوز زود است.

رئیس جمهور روسیه در مصاحبه روز پنجشنبه CNBC پس از جلسه عمومی مجمع هفته انرژی روسیه، موارد احتمالی استفاده از ارزهای رمزنگاری شده را مورد بحث قرار داد.

بر اساس متن مصاحبه کامل منتشر شده در وب سایت رسمی کرملین(Kremlin)، پوتین گفت که ارزهای رمزنگاری شده خصوصی “می توانند به عنوان یک واحد حساب عمل کنند” اما “بسیار ناپایدار” هستند.

“قراردادهای نفتی رمزنگاری شده؟ هنوز زود است که درباره آن صحبت کنیم. حوزه رمزنگاری برای انتقال وجوه از مکانی به مکان دیگر کار می کند، اما از نظر تجارت، به ویژه در مورد منابع انرژی، به نظر من هنوز زود است.”

پوتین در ادامه با بیان اینکه “همه چیز تکامل می یابد” و “حق دارد وجود داشته باشد”، افزود: دولت روسیه بازار ارزهای رمزنگاری شده را به دقت زیر نظر دارد. او همچنین این احتمال را رد نکرد که ارزهای رمزنگاری شده بعضاً به “وسیله ای برای جمع آوری” تبدیل شوند.” ما می بینیم که این بازار چگونه نوسان دارد. پوتین افزود: “امروز کمی زود است.”

رئیس جمهور گفت ارزهای رمزنگاری شده “هنوز توسط هیچ چیزی پشتیبانی نمی شوند.” پوتین در پاسخ به این سوال که آیا دارایی های رمزنگاری شده توسط مدیرعامل تسلا(Tesla)، ایلان ماسک(Elon Musk) را “بی ارزش” می داند، پاسخ منفی داد و توضیح داد که او فقط رمز ارزها را به عنوان واحد حسابداری در زمینه تجارت انرژی، زیر سوال می برد.

در جریان این مصاحبه، رئیس جمهور روسیه همچنین ادعا کرد که دلار ایالات متحده موقعیت خود را به عنوان یک دارایی ذخیره بین المللی تضعیف می کند. وی افزود: “ما علاقه ای به قطع کامل پرداخت های دلار نداریم و تا کنون از پرداخت منابع انرژی به دلار ، عمدتاً برای نفت راضی هستیم.”

این اخبار در حالی منتشر می شود که مقامات روسیه، قانون جدیدی را برای محدود کردن سرمایه گذاری های رمزنگاری شده توسط سرمایه گذاران غیر معتبر در نظر می گیرند. پیش از این، گزارش شده بود که بانک مرکزی روسیه قصد داشت معاملات خود را در صرافی های رمزنگاری، کند و آرام کند تا از سرمایه گذاران خرده فروشی در برابر خریدهای احساسی رمزنگاری محافظت کند.


منبع: cointelegraph
 
تبلیغات نوبیتکس
تبلیغ صرافی کوکوین- دیجی بیت
بالا