تبلیغات انجمن دیجی بیت

همان همیشگی! احتمال افزایش ممنوعیت ارزهای دیجیتال از سمت دولت چین

حمیده آقایی

عضو شناخته شده
یک منبع نزدیک به دولت چین، به مجله خبری کایجینگ گفته است که احتمالا ممنوعیت‌های جدید و سخت‌گیرانه‌تری از سمت دولت برای صنعت ارزهای دیجیتال در این کشور اعمال خواهد شد.

به گزارش یوتودی، در حالیکه ممنوعیت‌های جدید تمام فعالیت‌های تبلیغاتی وابسته به ارزهای دیجیتال را غیرقانونی می‌کند، هیچ چهارچوب قانونی تایید شده‌ای برای متوقف کردن افراد یا شرکت‌ها از انجام این کار وجود ندارد. به همین دلیل اجرایی شدن این ممنوعیت‌ها فعلا امکان پذیر نیست. به همین منظور دولت چین به دنبال ایجاد قوانین قاطع برای برخورد با این موضوع است.

منابع نزدیک مجله کایجینگ به بانک مرکزی می گویند، این بانک در تلاش است تا از مسیر درست ابزار قانون‌گذاری را تکمیل کند. در حال حاضر قانون‌گذاران با بررسی صنعت استخراج ارزهای دیجیتال در تلاش هستند تا مسیری برای محکومیت و ممنوعیت رمز ارزها ایجاد کنند. سازمان‌های اوراق بهادار که مسئول چنین اقداماتی هستند از دستورالعمل‌های بانک مرکزی برای اقدامات خود بهره می‌گیرند.

در حالی که 2 سال پیش بیشترین استخراج بیت کوین در چین صورت می‌گرفت و بیشترین سهم هش ریت جهان متعلق به این کشور بود، هم اکنون، شرکت‌های داخل چین از ارائه هرگونه خدماتی به کسب و کارهای مرتبط با صنعت ارزهای دیجیتال منع شده‌اند. این ممنوعیت برای شرکت‌های خارج از چین نیز صادق است. شرکت‌های فعال خارج از مرزهای چین که ارائه دهنده خدمات به شرکت‌های حوزه رمز ارزی در داخل این کشور هستند نیز شامل این قوانین می‌شوند.

در آخر نیز شهروندان چینی نمی‌توانند به عنوان بخشی از شبکه نظیر به نظیر هیچ پلتفرمی عمل کنند. در حالی که اخطار بانک مرکزی بیشتر شامل شرکت‌ها می‌شود، افرادی که برای مثال، در صرافی بایننس مبادلات ارزهای دیجیتال انجام می‌دهند نیز از این قضیه مستثنی نخواهند بود.

فکت کوینز
 
تبلیغات نوبیتکس
تبلیغ صرافی کوکوین- دیجی بیت
بالا