دوره رایگان کریپتو از صفر

همانطور که تجربه‌ی بیشترین کاهش سختی شبکه در سال 2022 نشان می‌دهد ماینرهای بیت کوین ممکن است تسلیم شوند

ViaBTC_official

عضو دیجی‌بیت
بر اساس گزارش ViaWallet Explorer، بیت کوین سختی استخراج را تا 7.32 درصد کاهش داد و از 36.95T به 34.24T در ارتفاع بلوک 766080 در 6 دسامبر کاهش یافت که بزرگترین کاهش در سال 2022 است. ماینرها برای کسب سود بیشتر با فشار زیادی روبرو هستند. در این بین، اکثر ماینرها در حال حاضر با ضرر کار می‌کنند و دوره بازگشت سرمایه آنها بی‌نهایت طولانی شده است.

نشانه‌های تسلیم

اکثر ماینرهای خرد با سرمایه محدود مستعد آسیب دیدن از خطرات و نوسانات بازار هستند. از ماه آگوست، قیمت BTC در حدود 20000 دلار باقی مانده است. در همین حال، داده‌های ارائه شده توسط ViaBTC Pool نشان می‌دهد که مدل‌های پرچم‌دار سابق مانند Antminer S17+ و Whatsminer M21 S+ به پایین تر از قیمت خاموش شدن سقوط کرده‌اند. در مواجهه با هزینه‌های عملیاتی بالا مانند هزینه‌های برق و تعمیر و نگهداری، اکثر استخراج کنندگان کوچک مجبور به فروش دارایی‌های BTC خود در ازای کسب نقدینگی برای ادامه و حفظ عملیات استخراج خود شده‌اند یا ماینرهای خود را خاموش کرده و منتظر بازگشت مجدد بازار هستند.
برای مشاهده ضمیمه‌ها، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

در واقع، زمستان کریپتو حتی برای موسسات بزرگ نیز سخت بوده است. Compute North، یک شرکت استخراج بیت کوین، در سپتامبر 2022 اعلام ورشکستگی فصل 11 را کرد. علاوه بر این، سهام Stronghold، Greenidge و Argo Blockchain با قیمت کمتر از 1 دلار در ازای هر سهم معامله می‌شوند و ممکن است این شرکت‌ها توسط نزدک از فهرست خارج شوند. همچنین قیمت سهام Core Scientific که زمانی بزرگ‌ترین شرکت استخراج بیت‌کوین در آمریکای شمالی بود، بیش از 77 درصد سقوط کرده و در آستانه‌ی ورشکستگی قرار دارد.

در چنین شرایطی، هم استخراج‌کنندگان خرد و هم شرکت‌های بزرگ ماینینگ تمایل دارند که دارایی BTC خود را کنار بگذارند تا بار هزینه‌ها را کاهش دهند. بر اساس اندیکاتور ماینر رزرو که توسط کریپتوکوانت ارائه شده، از نوامبر 2022، ذخایر ماینرهای بیت کوین مدام در حال کاهش بوده و به 1.83 میلیون بیت کوین رسیده است. کاهش ذخایر به اعتماد سرمایه گذاران لطمه می زند که ممکن است منجر به کاهش بیشتر قیمت بیت کوین شود.
برای مشاهده ضمیمه‌ها، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

منبع داده: CryptoQuant هش شدید سود استخراج
اگر یک ماینر در ماینینگ بیت کوین سرمایه گذاری کرده باشد و ماشین های استخراج را در سال 2022 خریده باشد، با توجه به شرایط فعلی بازار، دوره بازپرداخت مورد انتظار وی حدود 29 ماه است. اگرچه یک دوره بیش از دو ساله طولانی به نظر می رسد، اما در مقایسه با دوره بازپرداخت ماینرهایی که پس از ژوئن 2021 به بازی پیوسته اند، پیشرفت بزرگی است.

در طول رونق بازار در سال گذشته، Antminer S19 Pro، یک ماشین ماینینگ محبوب، قیمتی در حدود 9000 دلار داشت. بعلاوه، همه آنها با شرایط تحویل در آینده عرضه میشدند، به این معنی که بیش از یک ماه طول می‌کشید تا ماینرها تحویل شوند. با وجود آن، خریداران به بازار هجوم آوردند. بر اساس سود 0.39 دلار به ازای هر 1 TH/s، یک Antminer S19 Pro با هش ریت 110T می‌توانست روزانه 42.9 دلار درآمد داشته باشد و سود خالص روزانه پس از کسر هزینه‌هایی مانند قبض برق همچنان 38 دلار بود. این بدان معناست که خریداران می توانستند هزینه Antminer S19 Pro را تنها در هشت ماه جبران کنند.

با این حال، آن دوران رونق زیاد دوام نیاورد. با شروع سال 2022، قیمت بیت کوین از بیش از 40000 دلار به 17000 دلار کاهش یافت. به گفته TheBlock، این اتفاق، همراه با افزایش قیمت جهانی انرژی، 1 TH/s در حال حاضر 0.06 دلار در روز درآمد کسب می کند. دوره بازپرداخت که قبلاً هشت ماه بود به بیش از 90 ماه افزایش یافته است. کاهش سود، ماینرهایی را که سال گذشته به این صنعت پیوستند، مجبور به تسلیم شدن کرده است.
برای مشاهده ضمیمه‌ها، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

منبع داده: The Block
راه حل مشکل استخراج بیت کوین چیست؟
در واقعیت، کاهش سختی استخراج ممکن است یک فرصت برای ماینرها باشد. این مورد به این دلیل است که افزایش سختی به این معنی است که همه ماینرها برای شناسایی هش صحیح و برنده شدن جوایز بلوک به مدت زمان طولانی‌تر و هشریت بیشتری نیاز دارند، که با توجه به شرایط نزولی بازار امروز، انگیزه ماینینگ را از بین می‌برد. در طی پنج بازنگری سختی گذشته، سختی استخراج بیت کوین سه بار افزایش یافت که در مقایسه با روش‌های بازارهای نزولی قبلی، رکوردی نادر است.
برای مشاهده ضمیمه‌ها، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

منبع:
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!


علاوه بر این، حتی پایدارترین ماینرها نیز لحظات آسیب پذیر خود را خواهند داشت. سقوط FTX اعتماد به رمزارزها را در بین ماینرها از بین برد که این امر برخی از آنها را منصرف کرد. در پاسخ، بیت کوین سختی استخراج را تا 7.32% کاهش داد و به 34.24T در ارتفاع بلوک 766080 رساند، همانطور که در ابتدا ذکر کردیم.

از سوی دیگر، این بدان معناست که سود استخراج ماینرهای دائمی ممکن است در هفته های آینده افزایش یابد. کلید حل معضل استخراج بیت کوین در این است که آیا قیمت بیت کوین می تواند توسط عوامل مثبت افزایش یابد یا خیر. شاید، کاهش انتشار LTC، یکی دیگر از «برادرها»ی BTC، ممکن است به ماینرها کمک کند تا از این مخمصه عبور کنند و بازار ارزهای دیجیتال را تحریک کند تا دوباره به حرکت درآید.
 
دوره‌های تالاربورس
عقب
بالا