دوره رایگان کریپتو از صفر

هشدار پلیس فتا در مورد کپی کارت بانکی در ایام نوروز / رمز بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهید

  • نویسنده موضوع راه پرداخت
  • تاریخ شروع
برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


با نزدیک شدن به تعطیلات نوروزی و شروع سفرها پلس فتا نسبت به برخی کلاهبرداری‌ها از طریق کارت‌های بانکی و دزدی اطلاعات آنها هشدار داده است.

سرهنگ داود گودرزی، رئیس پلیس فتا پایتخت، در گفت‌وگو با صداوسیما اعلام کرده که شهروندان مراقب کپی شدن کارت‌های بانکی خود در ایام پایانی سال و سفرهای نوروزی باشند و حتما در خریدهای حضوری رمز کارت بانکی را شخصا وارد کنند.

گودرزی در این مورد گفت: «یکی از راه‌هایی که مجرمان سایبری می‌توانند به اطلاعات حساب بانکی افراد دسترسی پیدا کنند از طریق کپی کردن کارت‌های بانکی است. دستگاه‌های کوچکی در این زمینه وجود دارد که این کار را به سادگی انجام می‌دهد.»

او ادامه داد: «با همین دستگاه‌ها کوچک که اخیرا توسط کلاهبرداران سایبری کشف شده، وقتی می‌خواهید خرید حضوری انجام دهید در یک لحظه از غلفت شما استفاده می‌کنند و فقط کافی است کارت شما را داخل همین دستگاه بکشند. همین کفایت می‌کند تا اطلاعات کارت بانکی شما در اختیار دیگران قرار بگیرد.»

به گفته او بهترین راه برای پیشگیری از این جرم این است که افراد کارت خود را در اختیار دیگران قرار ندهد و اگر به هر دلیلی کارت در اختیار فروشنده قرار گرفت رمز توسط خود فرد روی دستگاه POS زده شود.

او همچنین توصیه کرد که بهتر است کارت خرید روزانه از کارت پس‌انداز مجزا باشد.

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!


منبع: راه پرداخت
 
دوره‌های تالاربورس
عقب
بالا