تبلیغات انجمن دیجی بیت

هستر پیرس: پروژه‌های غیرمتمرکز، قانون‌گذاری رمز ارزها را با چالش مواجه می‌کنند

حمیده آقایی

عضو شناخته شده
هستر پیرس (Hester Peirce) عضو هیئت رئیسه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا که در جامعه ارزهای دیجیتال به عنوان مادر رمز ارزها نیز شناخته می‌شود، در مصاحبه‌ای با یاهو فایننس، درباره قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال و امور مالی غیر متمرکز (DeFi) صحبت کرد.

به گزارش بیت کوین نیوز، از پیرس پرسیده شد که آیا کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مشکلی با سرعت رو به رشد توسعه فضای دیجیتال و پروتکل‌های آن دارد یا خیر؟ پیرس در پاسخ به این سوال اذعان داشت:

«قطعا در قسمت قانون‌گذاری برای همگام بودن با پروژه‌های دیفای و ارزهای دیجیتال سختی‌هایی وجود دارد. البته مردم باید دقت داشته باشند، که کمیسیون تنها روی یک موضوع تمرکز ندارد و با داشتن منابع متعدد می‌تواند همزمان روی چندین موضوع کار کند.»

وی در ادامه افزود:

«دنیای غیرمتمرکز برای ما جدید است، ما معمولا به سر و کار داشتن با واسطه‌های بزرگ و متمرکز عادت داشتیم. در نتیجه پروژه‌های غیرمتمرکز نوعی چالش برای قانون‌گذاران محسوب می‌شوند. من فکر می‌کنم مردم باید مراقب باشند، چرا که گاهی اوقات یک پروژه ادعای غیر متمرکز بودن دارد ولی در واقعیت بدین شکل نیست.»

گری گنسلر رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیز در ماه سپتامبر به سناتور الیزابت وارن گفته بود که بسیاری از پلتفرم‌ها تنها به اسم غیرمتمرکز هستند. او همچنین بیان داشت، بسیاری از توکن‌های لیست شده در صرافی‌های ارزهای دیجیتال در واقع اوراق بهادار هستند و از کنگره خواست تا در قانون‌گذاری درمورد آنها کمک بیشتری کند.

پیرس در ادامه گفت:

«امور مالی غیرمتمرکز نوعی خود قانون‌گذاری را در پروژه‌های خود جای داده‌اند. و من فکر می‌کنم هنگام طراحی یک سیستم قانونی برای آنها باید این موضوع را در نظر بگیریم.»

پیرس در رابطه با قانونگذاری ارزهای دیجیتال این چنین اذعان داشت:

«برای من خسته کننده شده‌ است که سه سال است خواستار قوانین مشخص در این حوزه شده‌ام و هنوز هیج قانون‌گذاری صورت نگرفته است. من فکر می‌کنم توسعه در مسیری امن برای این صنعت در حال سخت‌تر شدن است. هرچند این سختی‌ها موجب افزایش ابتکار می‌شود، واقعا مایه‌ی خجالت است که ما قانون‌گذاران آستین‌ها را بالا نمی‌زنیم و چهارچوبی مشخص برای این حوزه تعریف نمی‌کنیم.»

فکت کوینز
 
تبلیغات نوبیتکس
تبلیغ صرافی کوکوین- دیجی بیت
بالا