دوره رایگان کریپتو از صفر

مناسب‌ترین نرخ کارمزد؛ یکی از مؤلفه‌های مهم در خرید و فروش رمزارز

  • نویسنده موضوع غزل یگانگی
  • تاریخ شروع
برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


سرمایه‌گذارها و تریدرهای ارزهای دیجیتال هنگام انتخاب بهترین سکوی تبادل علاوه‌بر توجه به پارامترهای امنیت، تنوع کوین، سهولت استفاده، واریز و برداشت سریع و وجود اپلیکیشن موبایل، کارمزد دریافتی پلتفرم رمزارز را به عنوان یکی از معیارهای اصلی انتخابشان در نظر می‌گیرند.

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
، یکی از مراجع اصلی خریدوفروش تتر در ایران، برای شیوه معاملاتی تک‌نرخی را ارائه و اخیراً نیز بخش مبدل رمزارزهای خود با کارمزد صفر را رونمایی کرده است.

در این مقاله، با انواع کارمزدهای دریافتی پلتفرم‌های تبادل رمزارز آشنا خواهیم شد و روش‌های کاهش کارمزد پرداختی با استفاده از سکوی تبادل تترلند که کارمزد مناسبی دارد را بررسی خواهیم کرد.

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!


انواع کارمزد پرداختی در صرافی ارز دیجیتال​پلتفرم‌های تبادل رمزارز در سراسر دنیا در ازای ارائه خدمات به کاربرانشان، هزینه‌ای به‌عنوان کارمزد انجام کار دریافت می‌کنند. کارمزد پرداختی به تبادل در پلتفرم محدود نیست و کاربران ملزم‌اند در ازای واریز و برداشت و انتقال وجه در شبکه نیز کارمزد پرداخت کنند. در‌ادامه، انواع کارمزدهای پرداختی معرفی شده است.

کارمزد شبکه:

این نوع کارمزد در شبکه بلاکچین در ازای جابه‌جایی رمزارز از آدرسی به آدرس دیگر دریافت می‌شود. در این روش،
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
دریافتی در میان ماینرها یا استیک‌کننده‌های شبکه تقسیم می‌شود که وظیفه تأمین امنیت و توان محاسباتی را برعهده دارند.

کارمزد واریز و برداشت:

بعضی از پلتفرم‌های رمزارز هنگامی‌که کاربر وجهی به صرافی انتقال می‌دهد، مقداری از آن‌ را به‌عنوان کارمزد دریافت می‌کنند. کاربران این نوع پلتفرم‌ها مجبورند هنگام برداشت دارایی نیز به صرافی کارمزد بپردازند؛ اما سکوی تبادل تترلند با رویکردی متفاوت، از کاربران خود در هنگام واریز یا برداشت دارایی هیچ کارمزدی دریافت نمی‌کند. ناگفته نماند در مبالغی که سیستم بانکی کشور یا شبکه بلاک چین در هنگام واریز و برداشت کسر می‌کنند، مجموعه تترلند ذی‌نفع نیست.

کارمزد معامله و تبادل:

این کارمزد زمانی کسر می‌شود که کاربر بخواهد دارایی تومانی را به رمزارز یا رمزارز را به رمزارزی دیگر تبدیل کند. پلتفرم‌های رمزارزی با‌توجه‌به انواعشان، کارمزدهای متفاوتی دریافت می‌کنند. در‌ادامه، با این نوع کارمزد بیشتر آشنا می‌شویم.

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!


بهترین نوع صرافی رمزارز ازنظر کارمزد و نرخ ارائه‌شده​همان‌طور‌که اشاره شد، کارمزدهای دریافتی پلتفرم‌های رمزارزی ممکن است تفاوت زیادی با‌هم داشته باشند. در بازار رمزارزها، دو نوع کارمزد وجود دارد: یکی کارمزد آشکار که با آگاهی کاربر پرداخت می‌شود و دیگری کارمزد پنهان که شاید کاربر از آن مطلع نباشد و حاصل شکاف قیمتی بین خریدوفروش است. درادامه مطلب، انواع روش‌های معاملاتی پلتفرم‌های رمزارزی و کارمزد دریافتی آ‌ن‌ها بررسی شده است.

بازارهای خریدوفروش رمزارزی:

در این نوع پلتفرم‌های رمزارزی، کاربران به دو دسته فروشنده و خریدار تقسیم می‌شوند و مانند سیستمی مشابه بورس، سفارش‌های خریدوفروش را قرار می‌دهند. در‌این‌میان، پلتفرم رمزارز نقش واسط را ایفا و در ازای وصل‌کردن خریدار و فروشنده کارمزد دریافت می‌کند. کارمزدهای دریافتی از هر دو طرف معامله دریافت می‌شود و مقادیر آن‌ها نیز متفاوت است. این کار باعث ایجاد شکاف قیمی و کارمزد پنهان می‌شود.

معاملات OTC با نرخ متفاوت:

در این شیوه معامله‌، نرخ اعلام‌شده در حالت خریدوفروش با‌هم برابر نیست و این امر باعث ایجاد شکاف قیمتی می‌شود و کاربران مجبورند هزینه بیشتری پرداخت کنند.

معاملات OTC تک‌نرخی:

در شیوه معاملات تک‌نرخی، رمزارز در حالت خریدوفروش با نرخی یکسان ارائه می‌شود؛ در‌نتیجه به‌دلیل نبود شکاف قیمت خریدوفروش، مناسب‌ترین شیوه برای معامله است. سکوی تبادل تترلند برای اولین‌بار در کشور روش معاملات تک‌نرخی را راه‌اندازی کرده است. در این حالت، کاربر صرفاً کارمزدی را پرداخت خواهد کرد که بر‌مبنای سطح کاربری تعیین شده است. همچنین، هر حجمی از خریدوفروش با نرخ ثابت معامله خواهد شد و کاربر نگران تغییر نرخ در حجم زیاد نخواهد بود.

راه‌های کاهش کارمزد پرداختی:

تریدرهای روزانه به‌دلیل معاملات خریدوفروش بسیار زیاد مجبورند به‌طورمداوم کارمزد بپردازند؛ ازاین‌رو، پرداخت کمترین کارمزد برایشان اهمیت زیادی دارد. پلتفرم‌های رمزارزی روش‌های تشویقی مختلفی به کاربران خود ارائه می‌کنند که در‌ادامه، تعدادی از آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

ریفرال پاداش دعوت از دوستان:

در این شیوه، کاربران در ازای
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
خود به انجام معامله در پلتفرم مدنظر، بخشی از کارمزد کسر‌شده از دوستانشان را به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنند. در پلتفرم تترلند، کاربران می‌توانند با دعوت دوستان خود، بین ۲۰ تا ۴۰درصدِ کارمزد دریافتی از آنان را به‌‌عنوان درآمد به‌صورت مادام‌العمر ازآنِ خود کنند.

ارتقای سطح کاربری:

یکی دیگر از روش‌های کاهش کارمزد، افزایش خریدوفروش ماهانه با هدف ارتقای سطح کاربری و درنتیجه، کاهش کارمزد پرداختی است. برای مثال، در تترلند کارمزد پرداختی از ۰.۴۹درصد برای کاربران برنزی تا کارمزد صفر برای کاربران VIP-3 می‌تواند کاهش بیابد.

مبدل تترلند:

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
یکی از بخش‌های جدید این پلتفرم رمزارزی است. در این بخش، می‌توان تتر را به بیش از ۱۰۰ رمزارز محبوب بازار با کارمزد رایگان تبدیل کرد. سرمایه‌گذاران می‌توانند از این فرصت جذاب برای نوسان‌گیری و کسب سود از بازار ارزهای دیجیتال بهره بگیرند.


جمع‌‎بندی​در این مقاله، انواع کارمزدهای پلتفرم‌های معاملاتی موجود از‌نظر نرخ تبادل و کارمزد بررسی شد؛ مناسب‌ترین کارمزد به شیوه معاملاتی تک‌نرخی مربوط است که تترلند آن را ارائه داده است. از دیگر ویژگی‌های برتر این پلتفرم، امکان تبدیل تتر به رمزارزهای مختلف با کارمزد صفر است.

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!


منبع: راه پرداخت
 
دوره‌های تالاربورس
بالا