تبلیغات انجمن دیجی بیت

مقایسه کیف پول لجر و ترزور

amir1768

عضو شناخته شده
شرکت لجر و ترزور، دو شرکت فعال در زمینه تولید کیف پول های سخت افزاری ارز دیجیتال هستند. در حال حاضر شرکت لجر دو مدل کیف پول لجرنانو ایکس(Nano X) و لجر نانو اس(Nano S) را تولید می کند و شرکت ترزور نیز با تولید دو مدل ترزور وان(One) و مدل تی(Model T) در بازار فعال است. کیف پول های سخت افزای جزو امن ترین کیف پول های موجود در بازار ارز دیجیتال است اما برای انتخاب بهترین کیف پول سخت افزاری در بازار ارز دیجیتال باید فاکتورهای مختلفی همچون ویژگی های ظاهری، قیمت، امنیت و راحتی در استفاده در ارزهای پشتیبانی کننده را باید در نظر گرفت. به همین خاطر در این مقاله می خواهیم به مقایسه کیف پول لجر و ترزور بپردازیم تا انتخاب بهتری برای نگهداری ارزهای دیجیتال خود داشته باشیم.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


کیف پول ترزور(Trezor) چیست؟​

ترزور نوعی کیف پول سخت افزاری است که در سال 2014 توسط یک شرکت استارتاپی به نام ساتوشی لب در جمهوری چک ساخته شد. ترزور اولین کیف پول سخت افزاری است که برای ذخیره و نگهداری ارز دیجیتال بیت کوین مورد استفاده قرارگرفت اما امروزه این کیف پول سخت افزاری جزو معتبرترین کیف پول های سخت افزاری است که به کاربر این قابلیت را می دهد تا به راحتی تراکنش های خود را انجام دهد. از دیگر امکاناتی که این نوع کیف پول برای کاربر به همراه دارد این است که می توانید بدون اتصال به اینترنت، کلیدهای خصوصی و تراکنش های امضای دیجیتال خود را ذخیره کنید.

کیف پول لجر نانو اس(Ledger Nano S) چیست؟​

کیف پول لجر نانو اس، نوعی کیف پول سخت افزاری بوده که توسط هشت متخصص فرانسوی طراحی شد. این کیف پول برای اولین بار، در سال 2014 وارد بازار شد که به عنوان بهترین کیف پول جهت نگهداری طولانی مدت ارزهای دیجیتال محسوب می شود. کیف پول لجر مزیت های بی شماری برای نگهداری ارزهای دیجیتال داشته که از جمله این موارد می توان به طراحی زیبا، عبارت پشتیبان 12 الی 24 حرفی و پین کد 4 رقمی اشاره کرد.

مشخصات ظاهری کیف پول های سخت افزاری ترزور و لجر​

 • صفحه نمایش:
هر دو کیف پول سخت افزاری لجر و ترزور دارای صفحه نمایش هستند اما صفحه نمایش ترزور بزرگتر بوده و کار با این نوع کیف پول راحت تر است. صفحه نمایش ترزور مدل T این صفحه نمایش از نوع لمسی و رنگی بوده که از مزیت های آن نسبت به کیف پول لجر است.

 • جنس بدنه:
بدنه کیف پول های ترزور از نوعی پلاستیک و بدنه کیف پول های لجر از استیل ضد زنگ ساخته شده است. بنابراین کیف پول های لجر نسبت به کیف پول های ترزور مقاوم تر هستند و می توان آن را به راحتی جابه جا کرد.

 • محل قرارگیری دکمه ها:
دکمه هایی که در کیف پول لجر به کار رفته اند، بسیار کوچک بوده و در کنار یکدیگر قرار دارند. در صورتی که دکمه های کیف پول ترزور بزرگتر بوده و کار با آن راحت تر است. البته در مدل جدید ترزور به خاطر استفاده از صفحه نمایشی بزرگ دیگر نیازی به استفاده از دکمه نیست.

 • اندازه کیف پول:
کیف پول های لجر کوچکتر از کیف پول های ترزور هستند و به همین خاطر کیف پول های لجر می تواند انتخاب درستی برای آن دسته از افرادی باشد که حساسیت بیشتری بر روی مخفی کردن کیف پول خود داشته باشند.

مقایسه ویژگی های کیف پول لجر و ترزور​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


 • قیمت​

مساله قیمت در بسیاری از کشورها، چندان اهمیتی ندارد اما در ایران از مهم ترین مسائلی که در مورد کیف پول ها باید در نظر گرفت، قیمت کیف پول است. در حال حاضر کیف پول های لجر نانو ایکس گران تر از کیف پول های لجر نانو اس است. قیمت کیف پول های ترزور تا حدی مشابه با قیمت کیف پول های مشابه با قیمت لجر نانو اس است. در صورتی که بخواهید کیف پول نوع T را تهیه کنید، باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. هزینه مازاد کیف پول T به خاطر استفاده از حافظه میکرو SD و دیگر ویژگی های سخت افزاری اضافه شده در این نوع کیف پول است.

 • امنیت​

در صورتی که بخواهیم در مورد مساله امنیت، به مقایسه کیف پول لجر و ترزور بپردازیم، بایستی این نکته را در نظر داشته باشیم که هر دو نوع کیف پول لجر و ترزور تاکنون توانسته اند مساله امنیت را به خوبی حفظ کنند. سیستم عاملی که در کیف پول لجر مورد استفاده قرار می گیرد، از نوع Bolos متن باز است اما فریم ورک که این نوع سیستم عامل را اجرا می کند، متن باز نیست. البته شرکت لجر مدعی است تمامی فعالیت های موجود در کیف پول، کاملا واضح و شفاف است.

کیف پول ترزور برخلاف کیف پول لجر، هم دارای سیستم عامل متن باز و هم فریم ورک متن باز است. البته این نکته را در نظر داشته باشید که متن باز بودن در کنار مزیت هایی که می تواند برای کاربران به همراه داشته باشد، همیشه باگ امنیتی بوده و احتمال سوء استفاده از آن وجود دارد.

هدف اصلی شرکت لجر، استفاده از عنصر امن(Secure Element) است، منظور از عنصر امن همان حافظه سخت افزاری است که در کیف پول بوده که اطلاعات را به صورت ارز دیجیتال نگهداری می کند که قابلیت دسترسی آن از محیط بیرون وجود ندارد اما کیف پول ترزور همچنان بر روی متن باز بودن نرم افزارهای خود تمرکز دارد.
 

amir1768

عضو شناخته شده
 • ارزهای پشتیبانی شده​

یکی از مواردی که برای مقایسه بین کیف پول ترزور و لجر استفاده می شود، در تعداد رمزارزهایی است که توسط این دو نوع کیف پول پشتیبانی می شود. در جدول زیر می توانید مقایسه کیف پول لجر و ترزور را از نظر ارزهای دیجیتالی که پشتیبانی می کند، مشاهده کنید.

ارزهای دیجیتالی که توسط کیف پول ترزور پشتیبانی می شودارزهای دیجیتالی که توسط کیف پول لجر پشتیبانی می شود
BitcoinBitcoin (BTC)
LitecoinBitcoin Cash (BCH)
DASHEthereum (ETH)
ZcashEthereum Classic (ETC)
Bitcoin CashBitcoin Gold (BTG)
Bitcoin GoldLitecoin (LTC)
EthereumDogecoin (DOGE)
Ethereum ClassicZcash (ZEC)
ERC-20 TokensRipple (XRP)
ExpanseDash (DASH)
UBIQStratis (STRAT)
NEMKomodo (KMD)
NamecoinArk (ARK)
DogecoinExpanse (EXP)
Testnet BitcoinUbiq (UBQ)
به این مساله توجه داشته باشید که در کیف پول ترزور انواع خدماتی که مربوط به ارزهایی که در این قسمت عنوان شد را پشتیبانی نمی کند. در صورتی که در کیف پول لجر، تمامی خدمات را در مورد ارزهایی که پشتیبانی می کند را ارائه می دهد. مهم ترین رمز ارزی که توسط کیف پول لجر پشتیبانی می شود اما در کیف پول ترزور این قابلیت وجود ندارد، ارز دیجیتال ریپل است.

 • سهولت استفاده​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


یکی دیگر از مواردی که می توان به مقایسه کیف پول لجر و ترزور پرداخت سهولت استفاده از آن است. این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از هر دو نوع کیف پول کار چندان سختی نیست. دو مدل کیف پول Trazor One و Ledger Nano S مشابه با یکدیگر بوده و دارای سیستم دو دکمه ای است. کاربری که برای این دو نوع کیف پول طراحی شده است بسیار راحت بوده که کار را برای افراد مبتدی آسان کرده است. صفحه نمایشی لمسی رنگی در کیف پول Trezor Model T از دیگر مزیت هایی است که کیف پول ترزور نسبت به کیف پول لجر دارد و می توان برای انتقال اطلاعات به خصوص مقادیر و آدرس هایی که کریپتو و پین کد استفاده کرد. همچنین داشتن صفحه لمسی، به کاربر قابلیت قدرت بیشتر برای تشخیص می دهد.

 • صفحه نمایش​

کیف پول ترزور مدل T، صفحه لمسی رنگی خوبی داشته و نسبت به کیف پول های لجر، صفحه نمایشی بزرگتری دارد و برای کاربرانی که خواندن متن کوچک برای آنها مشکل است، می تواند انتخاب خوبی باشد. البته این مزیت زمانی اهمیت دو چندانی خواهد داشت که به دلیل کوچک بودن صفحه نمایش، آدرس به درستی دیده نشود و ارسال دارایی دیجیتال نیز به درستی انجام نشود.

 • دوام و ماندگاری​

دوام و ماندگاری از دیگر موارد مقایسه کیف پول لجر و ترزور است. مهم ترین نکته ای که در زمان خرید کیف پول سخت افزاری باید در نظر گرفت، دوام و ماندگاری کیف پول است. جنس کیف پول سخت افزاری لجر، از فولاد ضدزنگ تاشو است که هم دوام بالاتری داشته و هم اینکه جلوه زیبایی به کیف پول می دهد. در صورتی که جنس بدنه کیف پول های سخت افزاری ترزور، از پلاستیک بوده که از جمله این مدل کیف پول ها، می توان به کیف پول مدل پریمیوم T اشاره کرد.

به این ترتیب کیف پول لجر نسبت به ترزور دوام بالاتری دارد اما در صورتی که انتخاب شما کیف پول ترزور است، بهتر است کیف پول ترزور مدل Trezor One را انتخاب کنید. کیف پول ترزور در مدل های مختلفی همچون چرمی و سیلیکونی وجود دارد که می تواند انتخاب را برای شما راحت کند.

 • اندازه​

هر دو کیف پول سخت افزاری ترزور و لجر، کوچک و به آسانی حمل می شوند اما از نظر اندازه، کیف پول ترزور نسبت به لجر کمی بزرگتر است.

 • سازگاری برنامه​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


سازگاری برنامه فاکتوری نیست که در زمان تهیه کیف پول سخت افزاری برای کاربر اهمیت چندانی داشته باشد و بتواند اثری در انتخاب کیف پول ترزور و لجر داشته باشد. در صورتی که از برنامه های کیف پول برای مدیریت دارایی های دیجیتال خود استفاده می کنید، سازگاری برنامه فاقد اهمیت است. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که می خواهید از عملکرد کیف پول خود اطلاع داشته باشید، سازگاری برنامه می تواند اثر مهمی در مقایسه بین کیف پول ترزور و لجر داشته باشد. به خصوص زمانی که کار با دیگر سرویس های ارز دیجیتال همچون احراز هویت دو عاملی و امضای تراکنش مورد نیاز باشد.

البته می توان با استفاده از قابلیت Exodus در کیف پول ترزور، مدیریت دارایی های دیجیتال خود را به راحتی انجام داد. علاوه بر این می توان با Exodus، بدون ایجاد حساب کاربری، مدیریت چندین کیف پول را به صورت همزمان انجام داد. از آنجایی که سازگاری برنامه ها در کیف پول ترزور تا حدودی متفاوت است اما این ویژگی کاملا وابسته به برنامه هایی دارد که شما می خواهید در کیف پول خود استفاده کنید.

کیف پول ترزور بهتر است یا لجر؟​

با توجه به مطالبی که در بالا گفته شد، اینکه کدام کیف پول را باید انتخاب کنیم، وابسته به نیاز و اولویت هایی است که کاربر از انتخاب کیف پول خود دارد. ممکن است مشخصاتی که در این مقاله عنوان شد برای تمامی کاربران اهمیت یکسانی نداشته باشد. ممکن است برای برخی از افراد ظاهر کیف پول مهم باشد اما برای دیگران اهمیت چندانی نداشته باشد. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که کیف پول خود را زیاد جابه جا می کنید، لجر می تواند پیشنهاد خوبی باشد. چرا که کیف پول لجر ابعادی مشابه با یک فلش داشته و به راحتی جابه جا می شود. در صورتی که صفحه نمایشی کوچک برای شما آزاردهنده است، ترزور مدل T انتخاب خوبی نیست. کد نویسی فاکتور دیگری است که اغلب کاربران برای انتخاب کیف پول در نظر می گیرند. بنابراین بهتر است ترزور را انتخاب کرد.

نتیجه گیری:

کیف پول های سخت افزاری دو کمپانی لجر و ترزور محبوبیت زیادی بین کاربران بازار ارز دیجیتال دارد و هر دو کیف پول دارایی های دیجیتال با روش سرد ذخیره می کنند. ارسال تراکنش ها در هر دو نوع کیف پول محدود بوده و این محدودیت امکان سرقت آنلاین اطلاعات را از بین می برد. به هر حال امیدواریم با مطالبی که در این مقاله در مورد مقایسه کیف پول لجر و ترزور بیان شد، بتوانید تصمیم بهتری در مورد کیف پول ارز دیجیتال خود داشته باشید.
 
تبلیغات نوبیتکس
تبلیغ صرافی کوکوین- دیجی بیت
بالا