تبلیغات انجمن دیجی بیت

معاملات فیوچرز از نظر شرعی مشکلی ندارن؟

راه‌حل

سلام، از دیدگاه اسلامی، رمزارزها یک دارایی محسوب می‌شوند و معامله و خرید و فروش یک دارایی اگر خلاف قوانین آن کشور نباشد، ایرادی ندارد. در معاملات فیوچرز هم ما در بورس آتی مشابه این مورد را داریم و هیچ مشکلی وجود ندارد. اما توصیه می‌کنیم برای اطمینان بیشتر حتما به مراجع تقلید خود مراجعه کنید.

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!

sinacrypto

عضو جدید دیجی‌بیت
ممنون از پاسخ معقول و منطقی که دادید. اتفاقا به نظرم من این بازار باعث ارز آوری به کشور میشه. اگر با آموزش وارد این بازار بشیم کسی لطمه نمیخوره. خب مشخصه در هر کاری بدون دانش و آموزش آدم وارد بشه شکست میخوره، چه این بازار باشه، چه کار فنی توی محیط زندگی
جذابیت این بازار اینکه ما در کشوری زندگی می کنیم که درآمدمون به تومان ولی خرج و مخارجمون به دلار. به خاطر همینه خود من و خیلی از آدم های دیگه به این بازار علاقه مند شدیم.

amir1768

عضو شناخته شده
دقیقا همینطوره
باز این تاپیک رو باز میزاریم تا اگر کسی نظر موافق یا مخالفی داشت مطرح کنه تا ما هم در جریان قرار بگیریم
امیدوارم پرسود باشید سودتون هم از نوع دلاری باشه🌹

اِیسا

عضو جدید دیجی‌بیت
ادامه نوشته:

ادامه نوشته:

ادامه نوشته:

اِیسا

عضو جدید دیجی‌بیت
منم موافقم.تاپیک باید فعال بمونه.
بنظرم یکی از دلایلی که بازار اتی رو میگن مثل فیوچرز کریپتو نیست اینه که میگن تحویل فیزیکی نداره .خب برابر با ارزش دلاریش شما وجه دریافت میکنی.... این قبول نیس؟کاش اینم بپرسین.

یه مورد دیگه قرض دادنه ست واسه گرفتن اهرم.اگه فرض بگیریم که اینی که گفتن بابت هر روز که وام دستمونه باید سود بدیم و رباس درسته...خب ما معاملاتمون رو زیر بیستو چهار ساعت میگیریم ک سود ندیم.اونوقت چی؟
یه مورد دیگه اینکه فی معاملات آتی کالا چقدره؟
من تو کوینکس هستم کارمزدش سه صدمه.این سه صدم واقعا ربا حساب میشه؟!خب صرافی کارمزد نگیره؟
بنظرم یه مرد پیدا شه تماس بگیره و درست واسشون توضیح بده و این دوتا مورد که معاملاتو زیر بیس چهار ساعت انجام میدیم.
و بجای تحویل فیزیکی معادل ارزشش وجه دریافت میکنیم
و اینکه کارمزدش سه صدمه
و اینکه اهرمای کم بگیریم مثلا پنج وسه
با این اوصاف تکلیف فیوچرز چی میشه؟حلاله؟
هرکی اینکارو بکنه و درست بپرسه و جواب رو دقیق بنویسه هزار هزار دعا ی خیر واسه خودش خریده

اِیسا

عضو جدید دیجی‌بیت
منم موافقم.تاپیک باید فعال بمونه.
بنظرم یکی از دلایلی که بازار اتی رو میگن مثل فیوچرز کریپتو نیست اینه که میگن تحویل فیزیکی نداره .خب برابر با ارزش دلاریش شما وجه دریافت میکنی.... این قبول نیس؟کاش اینم بپرسین.

یه مورد دیگه قرض دادنه ست واسه گرفتن اهرم.اگه فرض بگیریم که اینی که گفتن بابت هر روز که وام دستمونه باید سود بدیم و رباس درسته...خب ما معاملاتمون رو زیر بیستو چهار ساعت میگیریم ک سود ندیم.اونوقت چی؟
یه مورد دیگه اینکه فی معاملات آتی کالا چقدره؟
من تو کوینکس هستم کارمزدش سه صدمه.این سه صدم واقعا ربا حساب میشه؟!خب صرافی کارمزد نگیره؟
بنظرم یه مرد پیدا شه تماس بگیره و درست واسشون توضیح بده و این دوتا مورد که معاملاتو زیر بیس چهار ساعت انجام میدیم.
و بجای تحویل فیزیکی معادل ارزشش وجه دریافت میکنیم
و اینکه کارمزدش سه صدمه
و اینکه اهرمای کم بگیریم مثلا پنج وسه
با این اوصاف تکلیف فیوچرز چی میشه؟حلاله؟
هرکی اینکارو بکنه و درست بپرسه و جواب رو دقیق بنویسه هزار هزار دعا ی خیر واسه خودش خریده

نقل‌قول

amir1768

عضو شناخته شده
والا من با خیلیا تماس گرفتم بعضیا گفتن موردی نداره بعضیا به هیچ عنوان نپذیرفتن
من به شخصه به خاطر دستکاریا میترسم انجام بدم و ریسکش پذیرفتنی نیست واسم
واسه همین فقط از بخش مارجین استفاده میکنم با اقتدا به عزیزانی که گفتن مشکلی نداره از نظر شرعی

اِیسا

عضو جدید دیجی‌بیت
فرقش با بازار آتی دوتا چیزه که مهمه.
اول اینکه کارمزد توی آتی واسه یه معامله یه عدد ثابته مثلا چه ده روز تو معامله باشی چه پنج روز عدد کارمزد یه درصدی از ارزش کل معامله س.اما تو فیوچرزِ کریپتو ساعتیه.یعنی ساعت اول مثلا سه صدم معامله س ساعت دوم ۶ صدمه درصده ساعت سوم ۹ صدم درصده و الی اخر.
فرق دومشم اینه که اتی کالا تحویل فیزیکی داره
اما فیوچرز همچین چیزی نداره
حالا نمیدونم اینکه تسویه آنی و نقدی داره مشکلشو برطرف میکنه یانه.
من مطمینم هرکی زنگ زده پرسیده قطعا ب این دو موضوع مهم اشاره نکرده...شاید خودم دست ب کار شم بپرسم.
این دو تا تفاوت چیزاییه که من متوجه شدم
اتفاقا من با پرایس اکشن با یه روند خیلی خوبی دارم پیش میبرم با اهرم سه و پنج.ریسک بالا هم نمیکنم
یعنی میتونم عنوان کنم که شغل منه و میتونم باش ارتزاق کنم
اما حقیقتش کوفتم شده....ما خونوادگی رو مسله ی مال حلال حروم خیلی حساسیم
اینکه بخواد اسم ربا یا نمیتونم معامله ی باطلو حروم روش بیاد لذتشو کوفتم کرده اصلا دستو دلم ب کار نمیره
انقدری ام که روی فیوچرز مسلطم رو اسپات نیستم.اینکه بخوای از فیوچرز برگردی بیای فقط رو اسپات معامله کنی خیلی حس بدیه.چون اونور بهتره
نمیدونم توکل ب خدا...

amir1768

عضو شناخته شده
حتما نتیجه پیگیری را در همین تاپیک اطلاع بدید تا من و بقیه بتونیم استفاده کنیم.
با این فرض که معامله سریع بسته بشه یعنی تایم فریم پایین باشه احتمالا اون شبهات رفع میشه ولی باز باید نظر مرجع را جویا شد

اِیسا

عضو جدید دیجی‌بیت
من از دفتر اقای خامنه ای پرسیدم.مرجعم ایشون نبود اما حقیقتش بنظرم بهتر از بقیه با این موضوع برخورد کردن...
طبق توضیحاتی ک دادم
گفتن مکلف اگه واقعا تشخیص داده که اون کارمزده و بهره نیست خب کارمزده و مشکلی نداره
حتی گفتن که اینکه ساعتیه هم شکلی از کارمزده و طوری نیست با اینحال من خودم سعی میکنم نزارم معاملاتم بیش از یه ساعت بشه
خود اهرمه رو هم گفتن طوری نیست
خرید با اهرم و فروش استقراضی ام در کمال ناباوری گفتن اوکیه
فقط یه مسله بود که خودمم تو نظر قبلیم گفتم.
گفت اینکه معامله میکنید که فقط سود بگیرید و قرار نیست چیزی تحویل بگیرید این چیزیه که نظری نمیتونم بدم توش شبهه س و داریم روش کار میکنیم.نه ب قطع میتونم بگم حرامه و نه حلاله.
گفت تو آتی بورس درسته که خیلیا میان فقط سود بگیرن و کالای فیزیکیو نمیخوان اما مهم اینه که امکانش وجود داره
اما معاملات اهرمیِ بدون تحویلی و فقط جهت دریافت سود، محل بحثه.یا احتیاط کنین انجام ندین فعلا یا مراجعه کنید به مرجع دیگه (که بعید میدونم کسی چیز خاصی گفته باشه اگه میدونین بگین)
کلی هم احسنت و آفرین گفت که انقدر روی حروم حلال حساسین :))
خلاصه گفت داریم روش کار میکنیم مشغله ها زیاده.
حالا من پیگیرم خبری شد حتما همینجامیگم

تبلیغات نوبیتکس
تبلیغ صرافی کوکوین- دیجی بیت
بالا