دوره رایگان کریپتو از صفر

مدیرعامل سیتکس مطرح کرد / سه ضلع آماده‌سازی اکوسیستم برای هاوینگ چهارم بیت‌کوین

  • نویسنده موضوع راه پرداخت
  • تاریخ شروع
برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


مدیرعامل سیتکس تعامل مردم، نهادهای غیردولتی و مردم‌نهاد و نهادهای دولتی و حاکمیتی را در فراهم‌کردن مقدمات هاوینگ چهارم بیت‌کوین تأثیرگذار دانست و گفت: «مردم به‌عنوان هسته اولیه صنعت بلاک‌چین باید نسبت به رمزارزها به‌خصوص هاوینگ آگاه باشند.»

حسین قریب،
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
در همایش «در آستانه هاوینگ چهارم» درباره فرصت یا تهدید هاوینگ اظهار کرد: «فلسفه نام‌گذاری این همایش به در آستانه هاوینگ چهارم این است که زمانی که رخدادهای تکرارشونده همچون انتخابات، جام جهانی و… به زمان برگزاری خود نزدیک می‌شوند، هیجان و حواشی در واکنش به این رخدادها به‌خصوص برای هاوینگ بیت‌کوین اتفاق می‌افتد که این موضوع به انجام یک‌سری اقدامات برای مقدمه‌سازی نیاز دارد؛ بنابراین، هدف از برگزاری این قبیل همایش‌ها این است که شرایط آگاهی و آماده‌سازی برای هاوینگ چهارم بیت‌کوین را فراهم کنیم و ذی‌نفعان این فناوری مالی از مردم گرفته تا فعالان صنعت بلاک‌چین از فرصت‌های هاوینگ بهره‌مند شوند. »


هلدینگ سیتکس در سال ۱۳۹۶ همایش رگوبلاک را برگزار کرد که مدیرعامل این هلدینگ درباره هدف از برگزاری آن همایش توضیح می‌دهد: «در آن زمان هدفمان این بود که مانع وقوع بحران‌های احتمالی در این حوزه در سال‌های بعد شویم؛ اما در آن سال گوش شنوایی وجود نداشت و باعث شد تا چند سال بعد از برگزاری همایش رگوبلاک شاهد رخ‌دادن اتفاقات عجیب‌وغریبی در این حوزه باشیم که برای مردم مشکل‌آفرین شد. اکوسیستم نوپای
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
در آن زمان نتوانست حرف خود را به کرسی بنشاند که یک اتفاق بین‌المللی مهمی در حال رخ‌دادن است. »

او در ادامه بیان کرد: «وقتی از اکوسیستم صحبت می‌شود باید در کنار آن به مفهوم اکوسیستم سلامت که رشد متعادل و متناسب اجزای داخل سیستم است و بسیار اهمیت دارد، توجه شود و در این زمینه اقداماتی صورت بگیرد‌؛ بنابراین، در یک اکوسیستم فقط رشد اهمیت ندارد؛ بلکه باید در کنار این رشد، تناسب و تعادل اجزای اکوسیستم در خدمت کل اکوسیستم باشد. رد سال‌های اخیر اتفاقات با نیت سوئی به اکوسیستم رمزارز و بلاک‌چین رخ داد که امیدوارم با همفکری یکدیگر این قبیل اتفاقات را برای یک سال آینده مدیریت کنیم. »
قریب درباره فرصت‌ها و تهدیدهای هاوینگ
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
می‌گوید: «باید بگویم که اگر بخواهیم فرصت‌ها و تهدیدها را از یکدیگر جدا کنیم عمل اشتباهی است؛ زیرا زمانی که درباره منبعی صحبت می‌کنیم که در حال کاهش است آن را تهدید تلقی می‌کنیم درحالی‌که همان لحظه فرصت است و ما با عملکرد خودمان تعیین می‌کنیم که کدام لحظه و کدام رخ داد می‌تواند برای ما فرصت یا تهدید باشد. هر موضوعی هم فرصت و هم تهدید دارد که باید سعی شود فرصت‌ها بیشتر از تهدیدها تقویت شود. در این زمینه، برای اینکه فرصت‌های بیت‌کوین و صنعت بلاک‌چین تقویت شود، باید یک سری اقدامات از سوی مردم، تشکل‌های غیردولتی و مردم‌نهاد و نهادهای دولتی و حاکمیتی صورت بگیرد.»

مدیرعامل سیتکس ادامه می‌دهد: «تمام تکنولوژی‌ها و تحولات فناوری در راستای خدمت‌رسانی به مردم خلق شده‌اند. هسته اولیه صنعت بلاک‌چین نیز مردم هستند که باید دیگران به آن‌ها در این زمینه خدمت بدهند؛ اما پیش‌ازاین، خود مردم باید به‌اندازه کافی نسبت به رمزارزها خصوصاً هاوینگ آگاهی داشته باشند و آموزش‌دیده باشند؛ بنابراین اگر مردم در حوزه رمزارز و بلاک‌چین آگاه نباشد، مسیر اکوسیستم به سرانجام نخواهد رسید.»

قریب بیان کرد: «ضلع دوم مثلثی که قرار است در راستای آماده‌سازی برای هاوینگ اقداماتی انجام دهند، نهادها و تشکل‌های غیردولتی و مردم‌نهاد هستند که وظیفه مهمی دارند؛ زیرا هم باید به مردم و هم به نهادهای حاکمیتی و دولتی سرویس بدهند. این نهادها باید چند نکته را در این زمینه لحاظ کنند. یکی اینکه در مواردی این نهادها یادشان می‌رود که در قبال مردم مسئول هستم و باید به آن‌ها در آموزش و آگاهی کمک کنند و اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیار مردم به‌صورت مستقیم و در سطح گسترده قرار دهند؛ بنابراین بهتر است نهادهای غیردولتی و مردم‌نهاد ارتباط مستقیمی با مردم برقرار کنند؛ زیرا قرار است حرف مردم را به شیوه بهتر به نهادهای بالادستی منتقل کنند.»

او در ادامه می‌گوید: «دومین موردی که نهادهای مردم‌نهاد باید به آن‌ توجه کنند این است که ترجمان درستی از آینده صنعت به نهادهای حاکمیتی ارائه بدهند. آخرین موردی که برای این تشکل‌ها لازم می‌دانم این است که جزیره‌ای رفتار نکنند و ارتباطات بین تشکل‌ها با یکدیگر بهتر شود.»

مدیرعامل سیتکس ادامه داد: «نهادهای دولتی و حاکمیتی ضلع سوم هستند که امیدواریم کج‌سلیقگی نکنند؛ زیرا یک نمونه کج‌سلیقگی در صنعت ماینینگ دیدیم و در تاریخ ثبت شد که یک فرصت مهم به تهدید تبدیل شد و اتفاقات ناگواری در پی داشت. در این زمینه، مسئولان به این موضوع توجه نکردند که اگر صنعت ماینینگ درست شکل بگیرد نوسازی‌های بهتری هم در صنعت برق صورت می‌گیرد.»

مدیرعامل سیتکس در پایان بیان کرد: « تاریخ را مطالعه کنید متوجه می‌شوید که تقابل با تکنولوژی هیچ‌وقت جواب نداده است و لازم است تا نهادهای حاکمیتی به تعامل با تکنولوژی‌ها روی بیاورند. اکنون تمامیت ارضی و هویت ملی کشور با مهاجرت نخبگان و نیروهای متخصص در خطر است‌‌ که امیدوارم با تعامل بین مردم، نهادهای غیردولتی و دولتی بتوانیم این یک سال و نیم باقی‌مانده تا هاوینگ بیت کوین را باتدبیر طی کنیم.»

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!


منبع: راه پرداخت
 
دوره‌های تالاربورس
عقب
بالا