دوره رایگان کریپتو از صفر

ماینر به چه کسی گفته می شود؟

مونا بزرگی

Moderator
پرسنل مدیریتبرای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!

به افرادی که فرآیند ماینینگ ارز دیجیتال را انجام می‌ دهند، ماینر یا Miner می‌ گویند. اما هدف ماینر چیست؟ هنگامی که فردی در یک شبکه بلاک چین تراکنشی انجام می ‌دهد، آن تراکنش وارد شبکه می ‌شود و برای آنکه تراکنش تایید شود و در بلاک شبکه بلاک چین جای گیرد مراحل زیادی باید طی شود. ماینر که یک نوع نود در شبکه است تراکنش‌ هایی که به شبکه ارسال می ‌شوند را جمع آوری می ‌کند و سعی در سازماندهی و تایید آنها دارد.

ماینر ها در واقع نود هایی هستند که هدفشان اثبات تراکنش برای خلق یک بلاک است؛ این ماینر ها می‌ توانند نود کامل و یا نود سبک باشند. ماینر از سخت افزارهایی مانند سی پی یو، کارت گرافیک یا دستگاه ASIC استفاده می ‌کند تا یک مساله رمزنگاری را حل کند و تایید کند آیا تراکنش معتبر است یا خیر.

اولین فردی که این وظیفه را تکمیل کند، نتایج را به شبکه گزارش می ‌دهد و بنابراین می ‌تواند توسط نود های کامل تایید شود؛ زمانی که همه فعالان شبکه راه کار حل تراکنش را تایید کنند اجماع صورت می‌ گیرد، سپس فرد مذکور این حق را خواهد داشت که یک بلاک به بلاک چین موجود اضافه کند و جایزه خود را دریافت کند. این جایزه به صورت کوین اصلی آن شبکه خواهد بود.
انجمن بیت‌کوین
 
دوره‌های تالاربورس
عقب
بالا