دوره رایگان کریپتو از صفر

قیمت سینی کابل

savaj

عضو جدید دیجی‌بیت
سینی کابل یکی از تجهیزات پر کاربرد در صنعت توزیع و انتقال برق است. از سیستم سینی کابل در سیم کشی برق ساختمان‌ها و نیز برای پشتیبانی از کابل‌های الکتریکی عایق شده برای توزیع برق، کنترل و ارتباطات استفاده می‌شود. سینی کابل به عنوان جایگزینی برای سیم کشی باز یا سیستم‌های مجرای الکتریکی استفاده می‌شود و معمولاً برای مدیریت کابل در ساخت و سازهای تجاری و صنعتی استفاده می‌شود. cable tray ها به ویژه در شرایطی که تغییرات در سیستم سیم کشی پیش بینی می‌شود مفید هستند، زیرا می‌توان کابل‌های جدید را با گذاشتن در سینی به جای کشیدن آنها از طریق لوله، نصب کرد.

اگر مایلید با انواع، ساختار، کاربرد و نحوه نصب سینی‌های کابل آشنا شوید با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید. حتی اگر خریدار سینی کابل هستید و می‌خواهید از
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
و نحوه خرید به صرفه و آسان سینی کابل (Cable Tray) آگاه شوید به هیچ عنوان این مقاله را از دست ندهید!
برای مشاهده ضمیمه‌ها، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


سینی کابل چیست؟​

سینی کابل به مجموعه‌ها و واحدهایی از اتصال گفته می‌شود که طبق استاندارد تعریف شده توسط “NEC” سیستم های ساختاری سختی هستند و برای نگهداری و بستن کابل‌های جدید مورد استفاده واقع می‌شوند.

سینی کابل برای محافظت از کابل‌های برق و همچنین تفکیک آنها در طول‌های مختلفی استفاده می‌شود؛ سینی کابل از متریال‌های مختلف و در طول‌های گوناگون ساخته می‌شوند. در سیستم‌های برق کشی ساختمان از این وسیله برای هدایت و توزیع برق استفاده می‌شود. به طور معمول سینی‌های کابل از فلزات مقاوم در برابر خوردگی ساخته می‌شوند، مانند فولادهای ضد زنگ یا آلیاژهای مختلف آلومینیوم یا فلزاتی که با آبکاری مقاوم در برابر خوردگی ساخته می‌شوند.

سینی کابل چه کاربردی در صنعت برق دارد؟​

همانطور که قبلا نیز ذکر شد، زندگی امروزه به شدت تحت تاثیر جریان الکتریسیته و توزیع و انتقال آن قرار دارد. انواع سیم و کابل‌های برق نیز یکی از اساسی‌ترین تجهیزاتی هستند که در صنعت برق مورد استفاده می‌گیرند. کابل ‌های زمینی، کابل ‌های هادی هوایی و انواع دیگر کابل‌ها در سراسر مناطق شهری و صنعتی دیده می‌شوند نیاز به سامان دهی و مرتب سازی دارند و این وظیفه بر عهده سینی کابل قرار دارد.

از سینی‌های کابل در مواردی مثل جابه جایی، هدایت و نگهداری از کابل و سیم برق و کانال روی دیوار، زمین، زیر زمین و سقف استفاده می‌شود. این ابزار در جهت انتقال، محافظت، زیبایی و مرتب سازی کابل کشی‌های نیز بسیار زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد. کابل‌ها باید در تمام طول مسیر از درون سینی کابل عبور کنند که این حرکت در طول مسیر، حرکت‌های عمودی را نیز شامل می‌شود.

مشخصات سینی کابل

همان‌طور که گفتیم این سینی‌ها از مصنوعات فلزی همانند فولادهای ضد زنگ، آلیاژهای آلومینیوم، و فلزاتی با آبکاری مقاوم در برابر خوردگی ساخته شده‌اند. بنابراین یکی از اصلی‌ترین مشخصه‌های سینی کابل مربوط به مقاومت آن در برابر هرگونه خوردگی، زنگ‌زدگی، یا ساییدگی است.

علاوه بر مشخصه‌های فیزیکی این وسیله می‌توان به نوع کاربرد آن نیز اشاره کرد. هدف اصلی سینی کابلی محافظت از سیم و کابل‌های برقی است. در ضمن این سینی سیم و کابل‌ها را در جهت رسیدن به مسیر درست نیز هدایت می‌کند. در ادامه ۴ مورد از مشخصات سینی کابل را برای شما نام می‌بریم:

پل هدایتگر حامل

وسیله‌ای برای نظم‌دهی به سیم و کابل‌های برق

وسیله‌ای برای انتقال نیرو به درون سیم و کابل‌های برق

ساخته‌شده مطابق با استانداردهای NEC

ناگفته نماند سینی کابل در انواع مختلفی در بازار قابل‌عرضه است، از همین‌رو برخی از مشخصات این سینی متغیر خواهد بود. به عبارت دیگر با توجه به نوع سینی کابل مشخصات و کارایی آن نیز عوض می‌شود. اما به طور کلی این سینی برای حفاظت از سیم و کابل در انواع طول‌ها قابل استفاده خواهد بود.
 
دوره‌های تالاربورس
بالا