دوره رایگان کریپتو از صفر

فراز و نشیب‌های قیمت Worldcoin در میان اخبار مربوط به OpenAI

  • نویسنده موضوع عرفان امامی
  • تاریخ شروع
با خروج سم آلتمن از OpenAI و پیوستن او به مایکروسافت، ارزش
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
، توکن Worldcoin 9.1% افزایش یافت.


خلاصه‌ی خبر

  • پس از اعلام مایکروسافت در مورد استخدام آلتمن، توکن WLD در 24 ساعت گذشته 9.1 ٪ افزایش یافته است.
  • مایکروسافت به عنوان یکی از سرمایه‌گذاران کلیدی OpenAI که از بازگشت آلتمن حمایت می‌کرد، بلافاصله موقعیتی در مایکروسافت به وی پیشنهاد داد.
  • نوسانات قیمت WLD با عدم اطمینان پیرامون خروج آلتمن از OpenAI گره خورده است.

تأثیر آلتمن در Worldcoin


به دنبال اعلام مایکروسافت مبنی بر استخدام سم آلتمن ، بنیان‌گذار Worldcoin، برای رهبری تیم جدید هوش مصنوعی خود، WLD افزایش 9.1 درصدی را تجربه کرد. به نظر می‌رسد نوسانات قیمت اخیر رمزارزها با تحولات نقش آلتمن در OpenAi گره خورده است.

سفر پرماجرای آلتمن


روز جمعه ، OpenAI، نیروی پشت ChatGPT، سم آلتمن را از سمت مدیرعاملی برکنار کرد. چندی بعد و با توجه به فشار کاربران برای بازگشت آلتمن، شایعاتی در مورد مذاکرات برای بازگشت وی به گوش رسید. با این حال، تصمیم بعدی هیئت مدیره که در یک یادداشت داخلی فاش شده است، Emmett Shear را به عنوان مدیرعامل موقت تأیید کرد. با این وجود، آلتمن به سرعت با مایکروسافت به توافقی تازه رسید، حرکتی که به عنوان پاسخ مستقیم او به خروجش از OpenAI دیده می‌شود.

کشف رمز و راز Worldcoin


هر چند که ارتباط بین OpenAI و Worldcoin غیرمستقیم به نظر می‌رسد، اما تأثیر آلتمن در این میان به وضوح به چشم می‌خورد. رویدادهای OpenAi به عنوان نشانه‌هایی برای معاملات WLD دیده می‌شود. جاستین دی آنتان، رئیس توسعه تجارت APAC در Keyrock، عدم اطمینان در مورد مهاجرت آلتمن و به تأثیر احتمالی آن در حاکمیت Worldcoin اشاره می‌کند.

نقش چند‌جانبه‌ی آلتمن


تأثیر آلتمن فراتر از OpenAI است. او همچنان هم‌بنیان‌گذار و رئیس Worldcoin و رئیس Tools for Humanity است. پروژه‌ی Worldcoin با تأکید بر تأیید هویت آنلاین از طریق World ID و اسکن عنبیه، خود را به عنوان پیشگام در چشم‌انداز در حال تحول مقررات هوش مصنوعی قرار می‌دهد.

نوسانات قیمت WLD


همبستگی بین سرنوشت آلتمن در نوسانات قیمت OpenAI و WLD مشهود است. داده‌های TradingView افت شدید بیش از 10 درصدی WLD در اثر اخبار مربوط به اخراج آلتمن از OpenAI و جذب او در مایکروسافت را نشان می‌دهد. البته این افت شدید به سرعت بهبود یافت. واکنش بازار ترکیبی از عدم اطمینان، درک و شایعات پیرامون استخدام احتمالی آلتمن است.

توجه:


این مقاله مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری ارائه نمی‌دهد. همه‌ی سرمایه‌گذاری‌ها شامل ریسک هستند و خوانندگان باید قبل از تصمیم‌گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

منبع: نوبیتکس
 
دوره‌های تالاربورس
عقب
بالا