دوره رایگان کریپتو از صفر

طلاق فوری و سریع چگونه است؟

جدایی و طلاق موضوعی است که در زندگی زناشویی افراد زیادی مطرح می‌شود. در واقع زمانی که زوج و زوجه به این نتیجه می‌رسند که زندگی مشترک برای آن‌ها سخت و مشقت‌بار است؛ و رنگ آرامش و شادی را در زندگی نمی‌بینند بهترین روش را جدا کردن مسیر زندگی‌شان از طرف مقابل خودشان می‌دانند.
اما شروع پروسه طلاق به معنی جدایی زوجین نیست! چون جدایی و طلاق هم مانند ازدواج دارای مراحل خاصی است و زوج‌ها برای جدایی باید این مراحل را طی کنند. در ادامه روش طلاق فوری و مراحل آن را جهت شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


سریع‌ترین راه طلاق
سریع‌ترین راه طلاق زوجین، طلاق توافقی است. در این نوع از طلاق زوجین برای جدایی با هم به توافق و سازش می‌رسند؛ و کشمکش و درگیری بین زوج و زوجه برای مخالفت با طلاق وجود نخواهد داشت.
در طلاق توافقی معمولاً موضوع بخشیدن مهریه و توافق روی حق حضانت فرزند و پرداخت نفقه و… مطرح می‌شود. توافقاتی که بین زوجین انجام شده از نظر دادگاه قابل پذیرش است؛ بنابراین هر توافقی برای پرداخت حق و حقوق زن، زندگی فرزندان با پدر و مادر و… بین زوجین انجام شده باشد، دادگاه طبق توافق انجام شده پرونده را پیش می‌برد و به سرانجام می‌رساند.

مراحل طلاق فوری
برای اینکه بتوانید با سریع‌ترین راه طلاق از همسرتان جدا شوید، لازم است که مراحل طلاق فوری را بشناسید. در ادامه دادنیک این مراحل را جهت آشنایی بیشتر متقاضیان طلاق توافقی ارائه کرده است.
تنظیم دادخواست طلاق با کمک وکیل طلاق
ثبت دادخواست در سامانه الکترونیکی قضایی
ارجاع به دادگاه جهت رسیدگی به پرونده طلاق فوری
ارجاع به مشاور و طی کردن جلسات مشاوره
دریافت نامه عدم سازش و ارائه نامه به دادگاه
تأیید عدم ساز توسط دادگاه و صدور حکم طلاق
مراجعه به محضر حداکثر تا سه ماه جهت جاری کردن صیغه طلاق

مدت زمان طلاق فوری
مدت زمانی که برای طلاق فوری یا طلاق توافقی در نظر گرفته می‌شود برای هر زوجینی متفاوت است. با توجه به شرایطی که پرونده طلاق دارد ممکن است بعضی از طلاق‌های توافقی طولانی شوند؛ و زوجین برای انجام مراحل طلاق توافقی به موقع اقدام نکنند.

همچنین در صورتی که زوجین برای پرداخت مهریه توافق کرده باشد، این امکان وجود دارد که زوج فرصت بیشتری برای تهیه مهریه و اهدا آن به زوجه برای طلاق نیاز داشته باشد.

اما به طور کلی برای زوج‌هایی که برای مهریه، نفقه، اجرت‌المثل، حضانت فرزندان، جهیزیه و… به توافق رسیده‌اند، بازه زمانی که برای طلاق توافقی در نظر گرفته شده حدود ۳ ماه است.

در طلاق توافقی امکان مراجعه وکلای زوجین به دادگاه جهت پیگیری پرونده طلاق وجود دارد و زن و مرد میتوانند در مرحله نهایی برای اجرای حکم به دادگاه مراجعه کنند.

مدارک طلاق فوری
برای طلاق فوری لازم است که مدارک مورد نیاز را از قبل آماده کنید و به محض اقدام برای جدایی آن‌ها را به دادگاه تحویل دهید. از جمله مدارکی که برای جدایی زوجین به صورت توافقی در نظر گرفته می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی برابر اصل آن‌ها
اصل عقدنامه به همراه کپی برابر اصل آن
گواهی عدم بارداری زوجه
درخواست طلاق توافقی
گواهی عدم سازش

منبع:
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
 
دوره‌های تالاربورس
عقب
بالا