تبلیغات انجمن دیجی بیت

طرح جدید باج افزار استرالیا امکان توقیف رمزارزها را فراهم می کند

mahrokh74

عضو دیجی‌بیت

طرح جدید باج افزار استرالیا امکان توقیف رمزارزها را فراهم می کند​


برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

قانونگذاران استرالیایی با طرحی جدید که مجازات مجرمان را افزایش می دهد ، موضع سخت تری در برابر باج افزارها اتخاذ می کنند.
اقدامات جدید و پیشنهاد اصلاحیه قانون نظارت که توسط دولت فدرال در 13 اکتبر(21 مهر) اعلام شد ، پس از افزایش 60 درصدی حملات سایبری به مشاغل و سازمان های ایالتی استرالیا در سال گذشته است. بر اساس گزارشات ، این هجوم ها 1.4 میلیارد دلار استرالیا (حدود 1 میلیارد دلار) برای اقتصاد کشور هزینه داشته است.
برنامه اقدام باج افزار به مقامات این قدرت را می دهد که تراکنش های مالی را با رمزارزهای مرتبط با جرایم سایبری بدون در نظر گرفتن کشور مبدا ، متوقف یا مسدود کنند.
هدف دولت این است که قوانین جاری را مدرن کند تا تلاش برای بازپس گیری وجوه رمزارزی توسط مجرمان سایبری برای مقامات آسان شود.
وزیر امور داخلی کارن اندروز(Karen Andrews) گفت که اقدامات جدید برای جلوگیری از هدف قرار دادن مشاغل استرالیایی توسط هکرهای بین المللی طراحی شده است. وی افزود: “قوانین جدید سختگیرانه ما این جنایت آنلاین را مورد هدف قرار می دهد و کلاهبرداران سایبری را در جاهایی که بیشترین آسیب را به آنها وارد می کند ،موجودی بانکی آنها را هدف قرار می دهد.”
برخورد با داده های سرقت شده و خرید و فروش بدافزارهای مورد استفاده در حملات باج افزار نیز جرم محسوب می شود.
برای مقابله با حملات باج افزار در ماه جولای(تیر) یک گروه کاری به نام عملیات Orcus ایجاد شد. بیشتر حملات در روسیه با استفاده از بدافزارهایی مانند REvil یا DarkSide انجام شده است که داده ها را رمزگذاری یا سرقت می کند و سپس باج رمزارزی را می طلبد.
اخیراً چندین حمله باج افزار به اهداف استرالیایی صورت گرفته است که از جمله آنها می توان به Uniting Care Queensland ، شرکت دم آوری Lion ، Nine Entertainment ، حزب کار NSW ، Toll Holdings و BlueScope Steel اشاره کرد. حمله به شرکت فرآوری گوشت JBS در ماه مه(اردیبهشت) آن را مجبور به تعطیلی 47 سایت خود در استرالیا کرد.
قانونگذاران در ایالات متحده نیز تلاش خود را برای مقابله با باج افزار افزایش می دهند. در اوایل ماه جاری ، الیزابت وارن(Elizabeth Warren) ،قانون افشای باج را معرفی کرد که هدف آن جمع آوری داده ها در مورد نقش رمزارزها در حملات باج افزار بود.
در 6 اکتبر(14 مهر) ، شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis شرکت تحقیقاتی جرایم سایبری Excygent را خریداری کرد تا خود را علیه باج افزارها تقویت کند.

آکادمی هلاکوئی
 
تبلیغات نوبیتکس
تبلیغ صرافی کوکوین- دیجی بیت
بالا