تبلیغات انجمن دیجی بیت

صرافی eToro از توقف مبادلات کاردانو و ترون به دلیل مسائل قانونی خبر داد

در اتفاقی غیرمنتظره، صرافی ای تورو (eToro) از حذف دو رمز ارز کاردانو (ADA) و ترون (TRX) برای کاربران آمریکایی به دلیل مسائل قانونی خبر داد.


طبق بیانیه منتشر شده توسط ای تورو (eToro)، این صرافی اعلام کرد که خدمات خرید و فروش ارزهای دیجیتال
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
و
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
یعنی رمز ارزهای ADA و TRX را برای ساکنین ایالات متحده آمریکا متوقف خواهد کرد.

بر اساس این اطلاعیه، کاربران آمریکایی از ابتدای سال میلادی 2022 دیگر قادر به باز کردن پوزیشن جدید و یا استیکینگ ADA و TRX نخواهند بود. علاوه بر این، کیف پول‌های مرتبط با این رمز ارزها در سه ماهه نخست سال 2022 که در آن برهه، فقط فروش TRX و ADA ممکن خواهد بود، به حالت Withdraw-Only در خواهد آمد. صرافی eToro علت توقف خدمات مرتبط با کاردانو و ترون را چالش‌های قانونی پیرامون این دو ارز دیجیتال عنوان کرده است.

این اقدام از سوی ای تورو، برای برخی شوکه‌کننده بود؛ زیرا کاردانو تا به امروز درگیر چالش‌های قانونی نبوده است. در این زمینه، توکن‌های مانند ریپل که سازندگان آن درگیر شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) هستند، و همچنین مونرو که یک ارز دیجیتال پیگیرگریز بوده و نگرانی‌هایی پیرامون فعالیت‌های غیرقانونی با استفاده از آن وجود دارد، در صنعت ارزهای دیجیتال با بیشترین فشار نظارتی مواجه هستند.

گفتنی است که کاردانو جزو رمز ارزهایی بود که افزایش قیمت بسیار بزرگی را تجربه کرد و ارز دیجیتال ADA حتی توانست به جایگاه سوم از لحاظ ارزش بازار صعود کند. در سه ماهه قبل، چارلز هاسکینسون، خالق کاردانو، از همکاری بنیاد کاردانو با موسسه تحلیل بلاک چین کانفرم (Confirm) به منظور تطبیق قوانین با این شبکه مانند بخشنامه‌های ضد پولشویی پرده برداشت. این اقدام توسط برخی از حامیان کاردانو که خواستار تمرکززدایی بیشتر ADA بودند، مورد انتقاد قرار گرفت.

زمانی که کسب و کارهای حوزه ارزهای دیجیتال مورد فشار شدید قانونگذاران و نهادهای نظارتی قرار می‌گیرند، معمولا اقدام به حذف برخی از ارزها از خدمات خود و یا متوقف کردن برخی از سرویس‌ها می‌کنند. به عنوان مثال، صرافی کوین بیس از توقف برنامه‌های خود برای ارائه پلتفرم وام دهی به دلیل فشار SEC خبر داد.

نوشته
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
اولین بار در
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
. پدیدار شد.

منبع: ایران کریپتوکارنسی
 
تبلیغات نوبیتکس
تبلیغ صرافی کوکوین- دیجی بیت
بالا