تبلیغات انجمن دیجی بیت

شش میلیون واحد اتریوم در سال 2021 از صرافی ها برداشت شده است

  • نویسنده موضوع محمدحسن موسوی
  • تاریخ شروع
بر اساس تازه‌ترین تحلیل‌های بلاک چینی، در سال میلادی جاری، ۲۵ درصد از موجودی اتریوم صرافی ها (تقریبا ۶ میلیون واحد ETH) برداشت شده است.


در ژانویه ۲۰۲۱ (دی – بهمن ۱۳۹۹) بیش از ۲۴ میلیون واحد ETH در صرافی‌هایی مانند کراکن (Kraken) و کوین‌بیس (Coinbase) قرار داشت. این موجودی از آن ماه تاکنون روند نزولی مداومی داشته و در حال حاضر به ۱۸ میلیون واحد رسیده است. به نظر می‌رسد موجودی
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
صرافی‌ها بیشتر مواقع با قیمت ETH همبستگی داشته باشد، اما این موضوع در بازه زمانی آپریل تا ژوئن سال میلادی جاری (اواسط فروردین – تا اوایل تیر) صحت نداشت. در این دوره موجودی صرافی‌ها تقریبا بدون تغییر بود، اما همان طور که در تصویر پایین مشاهده می‌کنید، قیمت ابتدا دو برابر شد و به ۴ هزار دلار رسید و سپس نصف شد و به ۲ هزار دلار رسید. بنابراین افزایش قیمت همیشه با افزایش برداشت اتریوم از صرافی ها همراه نیست.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


این نوع نوسان قیمت می‌تواند نتیجه سفته بازی باشد، اما در عین حال ممکن است در اثر افزایش محبوبیت اقتصاد غیر متمرکز یا دیفای (DeFi) هم اتفاق افتاده باشد؛ زیرا دیفای معاملات آپشن بیشتری در دسترس دارندگان اتریوم قرار داده است. در بازه زمانی مارس تا آپریل (اسفند ۹۹ تا اردیبهشت ۱۴۰۰) موجودی ETH در محصولات اقتصاد غیر متمرکز ۲ میلیون واحد افزایش داشت و با قیمت این ارز دیجیتال همبستگی پیدا کرده بود. با توجه به این موضوع، در رابطه با موجودی صرافی‌ها لزوما با یک همبستگی با قیمت مواجه نیستیم و یک همبستگی معکوس با چارت دیفای وجود دارد.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


در حالی که برداشت مدوام از صرافی ها، اکنون موجودی اتریوم در آن ها را به ۶ میلیون واحد رسانده است، موجودی اتریوم محصولات دیفای با افزایش مداوم به ۷.۴ میلیون واحد ETH رسیده که با توجه به قیمت‌های فعلی ارزشی معادل با ۲۶.۴ میلیارد دلار دارد. وضعیت فعلی مانند این است که یک جهان موازی در حال ساخته شدن درون جهان موازی ارزهای دیجیتال باشد؛ زیرا در ابتدا فقط تبدیل ارز دیجیتال به دلار را داشتیم، اما حالا با DeFi، کریپتوکارنسی به پلتفرم‌های وثیقه گذاری ارسال می‌شود و سپس نوبت به پلتفرم‌های ییلد فارمینگ رسید و امروزه می‌توان همان توکن‌های به دست آمده از ییلد فارمینگ را به عنوان وثیقه برای ایجاد یک استیبل کوین به نام MIM به کار برد که در واقع یک دلار الگوریتمی است.

بر اساس آمار فعلی محصولات دیفای اتریوم، بیش از ۷ میلیون واحد ETH از گردش بازار خارج شده است؛ زیرا اقتصاد غیر متمرکز فرصت‌های زیادی در اختیار کاربران قرار می‌دهد و این موضوع آن‌ها را به نگهداری این رمز ارز ترغیب می‌کند. در شبکه بیت کوین نیز ۲۰۰ هزار واحد BTC به ارزش تقریبا ۱۱ میلیارد دلار، به سرنوشتی مشابه دچار شده است. البته در شبکه اتریوم حدود ۸ میلیون واحد ETH به ارزش ۲۸ میلیارد دلار هم در قراردادهای استیکینگ قرار گرفته است. از طرف دیگر سوازنده شدن توکن‌های اتریوم هم آغاز شده (تاکنون بیش از نیم میلیون واحد سوازنده شده است) که باز هم به کاهش یافتن موجودی در حال گردش این ارز دیجیتال منجر می‌شود.

در حال حاضر صرافی ها بیشتر برای برداشت اتریوم و ورود به شبکه آن مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ زیرا زمانی که ETH داشته باشید، می‌توانید کارهای زیادی با آن انجام دهید.

منبع:
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!


نوشته
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
اولین بار در
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
. پدیدار شد.

منبع: ایران کریپتوکارنسی
 
تبلیغات نوبیتکس
تبلیغ صرافی کوکوین- دیجی بیت
بالا