دوره رایگان کریپتو از صفر

سولانا، در خط مقدم تغییرات بازار آلت کوین‌ها!

  • نویسنده موضوع محمد تنها
  • تاریخ شروع
برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

زمان مطالعه: 2 دقیقه
جهش اخیر قیمت بیت کوین (BTC) می تواند پیامدهای مهمی برای بازار ارزهای دیجیتال، به ویژه برای آلت کوین‌هایی مانند سولانا (SOL) داشته باشد. بهبود اخیر قیمت بیت کوین، پس از سقوط به زیر سطح حمایت ۲۵۰۰۰ دلاری، منجر به افزایش ۶ درصدی شده است و این ارز دیجیتال در زمان نگارش این خبر، نزدیک به ۲۶۶۰۰ دلار معامله می‌شود.
افزایش قیمت بیت کوین احساسات ریسک‌پذیری را در بازارهای مالی، از جمله بازار ارزهای دیجیتال احیا کرده است و به طور بالقوه منجر به رشد بیشتر در این رمزارزهای پیشرو می‌شود. آلت کوین‌هایی مانند ریپل (XRP)، اتریوم (ETH)، ترون (TRX) و دوج کوین (DOGE) حرکت صعودی بیت کوین را در بازار ارزهای دیجیتال، دنبال می‌کنند.
جهش اخیر قیمت آلت کوین‌ها پس از یک دوره اصلاحی رخ می‌دهد. اصلاح قیمتی مذکور تا حدی ناشی از نگرانی‌های مربوط به صرافی ارزهای دیجیتال FTX بوده است. همچنین یکی دیگر از عوامل مهم، تأییدیه دادگاه ورشکستگی برای فروش دارایی‌های چند میلیارد دلاری این صرافی بود. پس از اینکه فاش شد FTX حدود ۱.۶ میلیارد دلار سولانا در اختیار دارد، قیمت این ارز دیجیتال ۸ درصد کاهش داشت.

با این حال، بهبود قیمت بیت کوین اکنون خرس‌های بازار آلت کوین‌ها را که موقعیت‌های نزولی اهرمی را در توکن‌هایی مانند سولانا اتخاذ کرده بودند، در معرض ریسک لیکویید شدن قرار می‌دهد. لیکویید شدن موقعیت‌های معاملاتی فروش می‌تواند فشار صعودی بیشتری بر قیمت سولانا وارد کند. این پدیده زمانی اتفاق می‌افتد که فروشندگان برای جبران زیان‌های خود عجله کرده و موقعیت‌های خرید ایجاد می‌نمایند؛ و در نتیجه باعث افزایش بیشتر قیمت می‌شوند.
برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
شایان ذکر است که نرخ‌های تامین مالی (Funding rate) در معاملات آتی دائمی از روز دوشنبه به طور مداوم منفی بوده است. نرخ‌های تامین مالی نشان‌دهنده هزینه نگهداری موقعیت‌های خرید و فروش در قراردادهای آتی دائمی است. نرخ تامین مالی منفی به طور مداوم نشان می‌دهد که معامله‌گران به سمت موقعیت‌های نزولی در سولانا متمایل شده‌اند. علاوه بر این، تعداد معاملات باز (Open Intrests) در معاملات آتی دائمی سولانا با بیش از ۱۶ درصد افزایش به بالاترین سطح یک ماهه ۳۳۸ میلیون دلاری رسیده است.

در صفحه
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.

نوشته
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
اولین بار در
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
. پدیدار شد.

منبع: رمزارز نیوز
 
دوره‌های تالاربورس
بالا