تبلیغات انجمن دیجی بیت

سریلانکا کمیته ای را برای پیاده سازی رمزارزها و بلاکچین تعیین می کند

مونا بزرگی

عضو شناخته شده


سریلانکا پس از ایجاد کمیته ای برای کشف و پیاده سازی فناوری های استخراج بلاکچین و رمزارز ، به حرکت جهانی رمزارزی پیوست.
نامه ای که در 8 اکتبر(16 مهر) توسط مدیر کل اطلاعات دولت سریلانکا ، موهان سامارانایاک(Mohan Samaranayake) ، به اشتراک گذاشته شد ، نشان می دهد که مقامات پیشنهادی اخیر را با هدف جذب سرمایه گذاری در طرح های بلاکچین و رمزارزهای کشور تأیید کرده اند.
به گفته سامارانایاک ، مقامات سریلانکا نیاز به توسعه “یک سیستم یکپارچه بانکداری دیجیتال ، فناوری بلاکچین و فناوری استخراج رمزارزها” را به عنوان ابزاری برای همتراز با شرکای جهانی و بازارهای بین المللی تشخیص داده اند. او اضافه کرد:
“این کمیته مأموریت دارد قوانین و ابتکارات سایر کشورها مانند دبی ، مالزی ، فیلیپین ، اتحادیه اروپا و سنگاپور و غیره را مطالعه کند و چارچوبی مناسب برای سریلانکا پیشنهاد دهد.”
این پیشنهاد توسط Namal Rajapaksa ، وزیر هماهنگی و نظارت پروژه ارائه شده است ، که از کمیته می خواهد یافته های مربوط به رمزارز و بلاکچین خود را به کابینه اعمال ، قوانین و مقررات گزارش دهد.
از بین هشت عضو کمیته ، دو عضو نماینده غول های بین المللی فناوری از جمله Sandun Hapugoda از Mastercard و Sujeewa Mudalige از PricewaterhouseCoopers (PwC) هستند. اعضای مالی سنتی شامل راجیوا باندارانایک(Rajeeva Bandaranaike) ، مدیرعامل بورس اوراق بهادار کلمبو و دارماسری کوماراتونگه( Dharmasri Kumarathunge) ، مدیر بانک مرکزی سریلانکا هستند.
چهار عضو باقی مانده نماینده مقامات مختلف ملی از جمله تیم آمادگی اضطراری رایانه سریلانکا (SLCERT) ، اداره اطلاعات دولت ، آژانس فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICTA) و شورای رئیس جمهور هستند.
با حمایت از این ابتکار ، کمیته همچنین قوانین و مقرراتی را که سایر کشورها برای ایجاد قوانین علیه پولشویی (AML) ، تأمین مالی تروریسم و فعالیت های جنایتکارانه اجرا کرده اند ، نظارت خواهد کرد.
گزارش اخیر Cointelegraph نشان می دهد که 706 درصد در آسیای مرکزی و جنوبی و اقیانوسیه بین جولای 2020 تا ژوئن 2021 (تیر 1399 تا خرداد 1400)افزایش یافته است. بر اساس داده های به اشتراک گذاشته شده توسط Chainalysis ، ارزش معاملات در منطقه به 14درصد (572.5 میلیارد دلار) رسیده است که هند نماینده آن است.
در ماه آوریل (فروردین)، بانک مرکزی سریلانکا با استناد به فقدان راه حل قانونی ، اطلاعیه ای عمومی علیه خطرات ناشی از سرمایه گذاری در رمزارزها را صادر کرد. با این حال ، تنها یک ماه پس از اعلام این خبر ، بانک مرکزی سه بانک را برای توسعه اثبات مفهوم تسهیلات مشترک مشتریان خود با استفاده از بلاکچین معرفی کرد.
آکادمی هلاکوئی
 
تبلیغات نوبیتکس
تبلیغ صرافی کوکوین- دیجی بیت
بالا