دوره رایگان کریپتو از صفر

سرمایه گذاران نهادی در اصلاح اخیر قیمت باز هم بیت کوین خریدند

  • نویسنده موضوع ژاله صادقی
  • تاریخ شروع
‌هم‌زمان با اصلاح قیمت بیت کوین در روزهای اخیر، گویا سرمایه گذاران نهادی امیدشان را از دست نداده و به خرید و انباشت ارز BTC ادامه می‌دهند.


با وجود اصلاحات اخیر بازار که منجر به سقوط بیت کوین به سطح زیر ۵۷ هزار دلار شد، احساسات مثبت و امید به صعود قیمت پیرامون بازار ارزهای دیجیتال متزلزل نشده است. بر اساس داده‌های CoinShares، سرمایه‌گذاران نهادی از اصلاحات اخیر در بازارهای ارزهای دیجیتال نگران نشدند، زیرا صندوق‌های دارایی دیجیتال آن‌ها که به بیت‌کوین (BTC) و اتریوم (ETH) اختصاص داده شده به رشد خود ادامه می‌دهند.

بر اساس آخرین گزارش در مورد جریان‌های سرمایه در صندوق‌های سرمایه گذاری توسط CoinShares، محصولات سرمایه گذاری رمز ارزی، که شامل صندوق‌های قابل معامله (ETF) نیز می‌شوند، در هفته منتهی به ۲۰ نوامبر (۲۹ آبان) شاهد جریان ورودی هفتگی سرمایه‌ای بالغ بر ۱۵۴ میلیون دلار بودند. این در حالی است که مانند هفته‌های گذشته، محصولات سرمایه‌گذاری بیت‌کوین با ۱۱۴/۴ میلیون دلار بیشترین ورودی‌ را داشتند. سرمایه اختصاص داده شده به اتریوم نیز شاهد ورود هفتگی ۱۲/۶ میلیون دلار و محصولات چند دارایی یا multi-asset نیز ۱۴/۱ میلیون دلار سرمایه گذاری خالص داشتند.

از ابتدای سال تا به امروز، سرمایه گذاران نهادی بیش از ۶/۶ میلیارد دلار به محصولات بیت کوین، ۱/۱۷ میلیارد دلار به محصولات اتر و بیش از ۹/۲ میلیارد دلار به طور کلی به ارزهای دیجیتال اختصاص داده‌اند. گری اسکیل (Grayscale) که بزرگترین مدیر دارایی های رمز ارزی است، دارایی تحت مدیریتش تا ۱۹ نوامبر (۲۸ آبان)، ۵۱/۹ میلیارد بوده است.

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!


ماه اکتبر (تقریبا مصادف با آبان ماه ۱۴۰۰) یک ماه رکوردشکنی برای صندوق‌های بیت کوین بود و بخشی از آن به لطف تایید دو ETF مرتبط با معاملات آتی بیت کوین در ایالات متحده اتفاق افتاد. مدیران نهادی در طول این ماه و با رسیدن قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود، ۲ میلیارد دلار سرمایه بیت کوینی خریداری کردند.

اگرچه ماه نوامبر برای بیت کوین از منظر قیمت کمتر صعودی بوده است، آخرین داده‌های جریان سرمایه نشان می‌دهد که سرمایه گذاران نگران ریزش بازار نیستند و هم‌زمان با اصلاح قیمت بیت کوین، سرمایه نهادی بسیاری به سمت آن جذب شده است.

قیمت BTC در ۲۰ نوامبر قبل از اینکه در روزهای آتی به سطوح پایین‌تر برسد، به ۵۶,۵۰۰ دلار رسید. این در حالی است که پرچمدار بازار ارزهای دیجیتال در کوتاه مدت در برابر پول‌بک دیگری آسیب پذیر بوده و قیمت آن در زیر ۵۸ هزار دلار تثبیت شده است.

طبق توییت اخیر TechDev، تحلیلگر ارزهای دیجیتال، بازار صعودی سال ۲۰۲۱ از ژوئیه (مردادماه) بین ۵ تا ۸ روز از چرخه سال ۲۰۱۷ عقب مانده است. اگر این روند ادامه پیدا کند، بازار بیت کوین و رمز ارزها می‌توانند در میان مدت برای اصلاح قوی‌تر آماده شوند.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


نوشته
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
اولین بار در
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
. پدیدار شد.

منبع: ایران کریپتوکارنسی
 
دوره‌های تالاربورس
بالا