دوره رایگان کریپتو از صفر

سختی استخراج بیت‌کوین کاهش یافته: آیا این موضوع می‌تواند نشانه‌ای از بازار خرسی باشد؟

ViaBTC_official

عضو دیجی‌بیت
برای بازار کریپتو، سال 2022 کاملاً بی رحمانه بوده است. در سطح کلان، فدرال رزرو به افزایش نرخ بهره ادامه داده است و اقتصاد جهان دچار کسادی شده است. در همین حال، بازار شاهد رسوایی های متعدد، ورشکستگی ها و حوادث امنیتی بوده است که اعتماد سرمایه گذاران را کاهش داده است. علاوه بر این، موسسات مجبور به انتخاب اخراج کارکنان خود در مقیاس بزرگ شده‌اند. در ابتدای سال، کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال بیش از دو تریلیون دلار بود، اما این رقم اکنون به تنها بیش از 800 میلیارد دلار کاهش یافته است که در واقع حدود 60 درصد کاهش یافته است. به نظر می رسد همه همین سوال را می پرسند: بازار خرسی کریپتو بالاخره چه زمانی به کف نهایی خود می رسد؟
اخیراً برخی استدلال کرده اند که بازار به نقطه عطف خود رسیده است. طبق داده های عمومی، سیستم بیت کوین در 6 دسامبر سختی استخراج را به اندازه‌ی بیشترین مقدار از ژوئیه 2021 کاهش داد. روند قیمتی بیت کوین به ما نشان می دهد که کریپتو دور جدیدی از بازار صعودی را در جولای 2021 آغاز کرد که به اوج قیمت بیت کوین در 69000 دلار کمک کرد. .

منبع: ViaWallet Explorer
بنابراین، آیا کاهش سختی BTC واقعاً نشان دهنده پایین ترین حالت بازار خرسی فعلی است؟
امید برای جامعه ماینینگ
پس از اینکه FTX ورشکستگی خود را اعلام کرد، برخی از بازیکنان کریپتو پیش‌بینی کردند که گروهی از ماینرهای بیت‌کوین که هزینه‌هایرعملیاتی خود را با وام پرداخت می‌‌کنند از بین خواهند رفت و این امر باعث ایجاد فشار فروش بر بیت‌کوین خواهد شد.
در ماه اکتبر، ارقام نشان می‌دهند که قیمت بیت کوین تا حد قیمت خاموشی بسیاری از ماینرها کاهش یافته است. به عنوان مثال، طبق داده‌های ViaBTC، یک استخر ماینینگ مشهور در جهان، قیمت BTC در برابر سختی استخراج 34.24T در 16779.34 دلار بود. در همین حین، 40 دستگاه از 105 دستگاه ماینینگ در مدل‌‌‌های مختلف و سطوح مصرف برق به قیمت خاموشی خود رسیدند. از نظر درآمدی، تنها چند مدل برتر می توانند سود قابل توجهی را ارائه دهند.


منبع: ViaBTC
گزارش های عملکرد سه ماهه سوم که توسط شرکت های ماینینگ منتشر شده، کاهش سودآوری شرکتی این شرکت ها را در سه ماهه سوم از منظر بازار نشان می دهد. با این حال، آنها همچنین خاطرنشان کردند که تلاش‌‌های بیشتری برای توسعه مزارع ماینینگ در سال 2023 به منظور افزایش هشریت‌‌ انجام خواهند داد. علاوه بر این، همچنین کمپانی شل، یک شرکت نفت و گاز با شهرت جهانی، برنامه خود را برای سرمایه گذاری در استخراج BTC نشان داد.
در همین حین، تقاضا برای ماشین‌ها و تجهیزات ماینینگ در روسیه افزایش یافت. نگاهی به جامعه ماینینگ در ماه نوامبر، نشان می‌دهد که شرکت‌‌ها و موسسات هنوز به چشم‌‌انداز بازار آتی ماینینگ کریپتو اطمینان دارند.
آیا کاهش شدید سختی شبکه نشان دهنده‌‌ی کف بودن بازار است؟
حالا بیایید به رابطه بین قیمت بیت کوین و سختی استخراج بپردازیم. برخی از افراد در بازار کریپتو بر این باورند که وقتی قیمت بیت کوین به کاهش ادامه می‌‌دهد، برخی از مزارع استخراج کوچک که ذخیره‌ی نقدی کافی ندارند باید ماشین‌‌های ماینینگ خود را خاموش کنند، زیرا نمی‌توانند بودجه کافی برای بازیابی هزینه‌‌های استخراج و عملیات استخراج را تامین کنند. حتی اگر راضی شوند دارایی های بیت کوین خود را بفروشند. در نتیجه، هشریت بیت کوین کاهش می یابد و سختی شبکه‌ی آن نیز کاهش می یابد.
اکنون که مبحث صنعت ماینینگ را به پایان رساندیم، بیایید کاهش‌‌های شدید سختی شبکه قبلی در تاریخ بیت کوین را بررسی کنیم تا ببینیم آیا آنها در کف قرار داشتن قیمت را نشان می‌دهند یا خیر.
در اواخر سال 2018، میزان سختی استخراج بیت کوین چندین بار کاهش یافت و بازار به مدت دو ماه قبل از اینکه یک دوره‌ی صعودی کوتاه را تجربه کند، کساد باقی ماند. در سال 2020 نیز سختی شبکه‌ی بیت کوین چندین بار کاهش یافت، اما این رقم در نهایت باز هم به مقدار قبلی خود بازگشت. در همان زمان بود که قیمت بیت کوین در حوالی کف خود در نوسان بود. با این حال، پس از افت‌های متوالی و قابل توجهِ سختی شبکه‌ی بیت کوین در ماه مه 2021، بازار اسپات هم دوباره رشد را تجربه کرد.


از آنجایی که تعدیل‌های سختی چرخه‌ای هستند، به کندی تغییرات بازار را در زمان واقعی منعکس می‌کنند. برای مزارع استخراج کوچک، هزینه تولید یک بیت کوین، تأثیرات سیاست در منطقه آنها و استراتژی های عملیاتی از مزرعه ای به مزرعه دیگر متفاوت است. به این ترتیب، کاهش سختی ماینینگ به سختی می تواند به عنوان شاخصی برای اینکه آیا قیمت بیت کوین به پایین ترین حد رسیده است یا خیر، استفاده شود.
برای ماینرها، چه در بازار نزولی باشند و چه در بازار صعودی، جدای از قیمت بیت کوین، درآمد پایدار نیز یک نگرانی اصلی است. بنابراین، هنگامی که به دنبال استخر استخراج مناسب هستید، استخرهای بزرگ مانند ViaBTC Pool انتخاب های برتر هستند زیرا آنها تجربه ماینینگ ایمن و پایدار را نوید می دهند و خطرات و ریسک‌های بازار را با کاربران به اشتراک می گذارند.
ViaBTC به عنوان یک پلتفرم برتر ماینینگ که خدمات جامعی را ارائه می‌کند، شش سال است که با طیف کامل محصولات و خدمات حرفه‌ای در این صنعت باقی مانده است. از زمانی که استخر ویا‌بی‌تی‌سی شروع به کار کرد، این مؤسسه کمترین نرخ اورفن ریت را در این صنعت حفظ کرده است و سال‌ها است که به طور پایدار کار می‌کند. علاوه بر این، این پلتفرم سه روش پرداخت اصلی (PPS+، PPLNS و SOLO) را ارائه می‌کند و اولین استخری است که PPS+ را پیشنهاد می‌کند. از نظر امنیت دارایی، ViaBTC از استراتژی "کیف پول سرد + multisig" استفاده می کند و در طول شش سال گذشته از زمان آغاز به کار هرگز هیچ گونه نقض امنیتی نداشته است.
سلب مسئولیت: این مقاله هیچ مشاوره‌ی سرمایه گذاری ارائه نمی دهد، و تمام آمار ذکر شده در اینجا فقط برای مرجع است. اطلاعات ارائه شده در اینجا نباید برای تصمیمات سرمایه گذاری مورد اتکا قرار گیرد، و مسئولیت کامل آن بر عهده شماست.
 
دوره‌های تالاربورس
عقب
بالا