دوره رایگان کریپتو از صفر

ساخت ریگ ماینینگ Mining Rig | آموزش اسمبل ریگ ماینینگ

مونا بزرگی

Moderator
پرسنل مدیریت
ساخت ریگ ماینینگ Mining Rig ، اگر فردی فعال در حوزه
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
باشید احتمالا می دانید که یکی از راه های کسب ارز های دیجیتال ”
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
” است. شما می توانید با استخراج ارز های دیجیتال اقدام به بدست آوردن آن ها کنید. ماینینگ ارز های دیجیتال به طور کلی به دو روش تقسیم می شود که در ادامه ابتدا آن را نام خواهیم برد و سپس توضیحات کوتاهی درباره هر کدام خواهیم داد. این دو روش عبارت اند از:

  1. استخراج با دستگاه های ماینر
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
به سری مدار های می گویند که تنها برای یک عمل خاص تولید شده اند. شما می توانید با دستگاه های ماینر تنها به استخراج ارز های دیجیتال بپردازید و با آن ها توانایی انجام کار دیگری را ندارید. متاسفانه در حال حاضر با توجه به قیمت دلار در ایران ارزش دستگاه های ماینر به شدت بالا رفته است و کمتر کسانی وجود دارند که می توانند دستگاه ماینر تولید کنند و با دستگاه های ماینر اقدام به استخراج
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
ها کنند. اگر علاقه مند هستید تا درباره دستگاه ماینر اطلاعات بیشتری به دست آورید به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله اختصاصی که در این باره در سایت قرار گرفته است مراجعه کنید.

  1. استخراج با ریگ های ماینینگ
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
دیگر همانند دستگاه های ماینر تنها برای امر استخراج مورد استفاده قرار نمی گیرد چراکه شما می توانید از قطعات یک ریگ ماینینگ برای کامپیوتر خود نیز استفاده کنید زیرا یک ریگ ماینینگ دقیقا از قطعات تشکیل دهنده یک کامپیوتر تولید شده است. با این حساب خودتان می توانید یک ریگ ماینینگ ایجاد کنید و یا اینکه بسازید اما شما نمی توانید یک دستگاه ماینر بسازید چراکه ساخت دستگاه ماینر نیاز به تخصص دارد.
.


چرا ریگ ماینینگ​

در ابتدا قبل از اینکه به سراغ اصل مطلب برویم، اول به سوال چرا ریگ ماینینگ پاسخ می دهیم و سپس ادامه مطالب را ارائه خواهیم داد. اینکه چرا انتخاب برخی ها ریگ ماینینگ است را می توان به دو صورت عنوان کرد.

صورت اول را می توان به دلیل گرانی دستگاه های ماینر عنوان کرد. همانطور که گفتیم متاسفانه در حال حاضر به دلیل قیمت بالای دلار در ایران، ارزش دستگاه های ماینر زیاد شده است و هر فردی تواناییرداخت هزینه آن ها را ندارد تا یک دستگاه ماینر تهیه کند. از این رو این افراد با صرف نظر از استخراج رمز ارزی که باید با دستگاه ماینر استخراج شود به سراغ رمز ارزی می روند که بتوانند با ریگ ماینینگ استخراج کنند.اگر در این قسمت کمی دقت کنید صورت دوم را نیز خواهید فهمید.

دلیل صورت دوم این است که برخی ها علاقه به استخراج رمز ارز هایی را دارند که نمی تواند آن ها را با دستگاه های ماینر استخراج کرد و یا اینکه استخراج آن ها با دستگاه های ماینر به صرفه نمی باشد. این افراد به سراغ استفاده از ریگ ماینینگ برای استخراج ارز های دیجیتال مورد نظر خود می روند و دیگر هزینه های زیادی را بابت خرید دستگاه های ماینر نمی پردازند.


با استفاده از ریگ های ماینینگ، چه رمز ارز هایی را می توان استخراج کرد؟​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
با ریگ ماینینگ چه ارزهایی را می توان استخراج کرد
همانطور که می دانید هر ارز دیجیتال از یک الگوریتم پشتیبانی می کند. شما می توانید با توجه به رمز ارز مورد نظر خود اقدام به سرهم کردن ریگ ماینینگ کنید و سپس اقدام به استخراج ارز های دیجیتال کنید. برخی از رمز ارز ها هستند که استخراج آن ها با ریگ های ماینینگ صرفه اقتصادی ندارد. یکی از این نوع رمز ارز ها را می توان بیت کوین عنوان کرد. اگر قصد استخراج ارز دیجیتال بیت کوین را دارید و اگر تصمیم گرفته که این کار را با ریگ های ماینینگ انجام دهید، باید بدانید که انجام این کار برای شما هیچ صرفه اقتصادی ندارد چراکه ریگ های ماینینگ قدرت استخراج بیت کوین را ندارد. این موضوع نیز به دلیل
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
بیت کوین می باشد. با توجه به سختی شبکه بیت کوین به این نتیجه خواهیم رسید. جز بیت کوین رمز رز های دیگری هستند که آن ها را نیز همانند بیت کوین نمی توانیم استخراج کنیم.


ادامه نوشته:

آیا استفاده از ریگ های ماینینگ برایمان سود آور است؟​

پاسخ به این سوال بستگی به شرایط و همچنین استراتژی خودتان دارد. خودتان باید ببینید که چه برنامه ای دارید و در برنامه تان قصد استخراج چه رمز ارز هایی را دارید. اگر یک استراتژی خوب و بهینه داشته باشید قطعا استخراج شما سود آور خواهد بود. قبل از اینکه بخواهید تصمیم به خرید ریگ ماینینگ بگیرید ابتدا باید یک برامه و یک استراتژی مناسب برای خود بنویسید و سپس طبق آن عمل کنید. اگر تخصص انجام این کار را ندارید بهتر است تا از متخصصان این حوزه کمک بگیرید تا این کار را برای شما انجام دهند.


ریگ های ماینینگ را از کجا می توان تهیه کرد؟​

شما به دو صورت می توانید اقدام به تهیه ریگ های ماینینگ کنید. این دو صورت عبارت اند از:

  1. به صورت آماده ریگ ماینینگ خریداری کنید​

شما می توانید ریگ های ماینینگ را به صورت آماده از فروشگاه های معتبر تهیه کنید. این نوع ریگ ها آماده و به صورت اسمبل و یا همان سرهم شده تحویل مشتری در هنگام خرید می شود و تنها باید آن را برای استخراج آماده سازی کنید و نیاز به هیچ کاری دیگری ندارد. اگر فردی مبتدی هستید و می خواهید با استفاده از ریگ های ماینینگ اقدام به استخراج ارز های دیجیتال کنید، بهتر است از ریگ های آماده استفاده کنید اما اگر فردی نیمه حرفه ای و یا حرفه ای در این زمینه هستید، قسمت بعدی این مقاله را بخوانید چراکه دیگر شما می توانید خودتان با توجه به علایق و برنامه ریزی تان اقدام به ساخت ریگ ماینینگ کنید. در قسمت های بعدی درباره این موضوع بیشتر توضیح خواهیم داد.

  1. با توجه به نیازتان خودتان اقدام به اسمبل یا سرهم کردن یک ریگ ماینینگ کنید​

همانطور که مطلع هستید، خودتان نیز می توانید یک ریگ ماینینگ اسمبل و یا سرهم بندی کنید. اگر بار علمی شما در این حوزه اندکی زیاد است، این کار برایتان تقریبا یک کار آسان است و به راحتی می توانید این کار را انجام دهید اما اگر در این زمینه هیچ تخصصی ندارید و مبتدی هستید انجام این کار را به شما پیشنهاد نمی کنیم چراکه ممکن است ضرر های پی در پی برایتان داشته باشد.

برای اینکه بتوانید خودتان یک ریگ ماینینگ بسازید ابتدا باید بدانید که ریگ های ماینینگ نیاز به چه قطعاتی دارند و پس از تهیه قطعات اقدام به سرهم بندی و اسمل آن کنید. در قسمت بعدی این مقاله به قطعات یک ریگ ماینینگ اشاره خواهیم کرد و سپس درباره آن ها نیز توضیحاتی به شما عزیزان خواهیم داد. همراه ما باشید.


ادامه نوشته:

قطعات تشکیل دهنده ریگ ماینینگ​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
اجزای ریگ ماینینگ Mining Rig
یک ریگ استخراج از تعدادی قطعه تشکیل شده است که این قطعات همانند قطعات یک کامپیوتر می باشد. اگر در خاطرتان باشد در ابتدای مقاله آوردیم که شما می توانید از قطعات یک ریگ ماینینگ در کامپیوترتان نیز استفاده کنید. با این حساب اگر الان اقدام به تهیه ریگ ماینینگ و استخراج رمز ارز ها کردید و پس از مدتی دیگر نخواستید این کار را انجام دهید از قطعات ریگتان می توانید در کامپیوترتان استفاده کنید. یک ریگ ماینینگ از قطعاتی همچون قطعات ذیل تشکیل شده است.

  1. محفظه:​

محفظه به عنوان یک قسمت اصلی در ریگ های ماینینگ به حساب نمی آید چراکه در نبود محفظه می توان قطعات را در یک قسمت دیگر سوار کرد. کار اصلی محفظه همانند کیس کامپیوتر است. شما در محفظه می توانید قطعات ریگ ماینرتان را سرهم کنید. شاید برایتان سوال پیش بیاید که اگر قطعاتمان بر روی محفظه سوار نشوند، برای آن ها مشکلی ایجاد می شود؟

خیر، نبود محفظه در ریگ استخراج همانند نبود کیس در کامپیوتر است. همانطور که اگر کیس نباشد قطعات کامپیوتر شما به صورت نامنظم می باشد دقیقا در ریگ های ماینینگ هم این چنین است. اگر در صدد راه اندازی یک فارم هستید، نیازی به محفظه نخواهید داشت چراکه در فارم های ریگ ماینینگ قفسه های مختلفی باید تهیه شود تا دیگر نیازی به محفظه نباشد.

  1. مادربرد:​

مادربرد یکی از اصلی ترین قطعات یک ریگ استخراج است چراکه با کمک مادربرد می توانید اتصالات تمامی قطعات را به یک دیگر متصل کنید و ریگ استخراجتان را روشن کنید. در زمان تهیه مادربرد ابتدا باید مشخص کنید که در ریگ شما قرار است چه تعدادی کارت گرافیک وجود داشته باشد. همانطور که می دانید وظیفه پردازش و همچنین استخراج ارز های دیجیتال در ریگ ماینینگ ها وظیفه کارت گرافیک است که در قسمت بعدی به صورت کامل با آن آشنا خواهیم شد. هر مادربرد دارای یک مکان برای نصب پردازنده و چندین مکان برای نصب رم و همچنین کارت گرافیک می باشد. پس از مشخص نمودن تعداد کارت های گرافیک می توانید اقدام به خرید مادربرد خود با تعداد درگاه های مورد نیاز کنید.

  1. کارت گرافیک یا GPU:​

کارت گرافیک اصلی ترین و مهم ترین قطعه یک ریگ ماینینگ است. همانطور که در قسمت قبل گفتیم وظیفه پردازش اطلاعات و استخراج رمز ارز ها در ریگ ماینینگ بر عهده کارت های گرافیک است و باقی قطعات تنها نقش راه اندازی ریگ را دارند. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

رم و یا حافظه به پردازش و همچنین استخراج رمز ارز ها کمکی نمی کنند چراکه همانطور که گفتیم کارت گرافیک وظیفه انجام این کار را دارد. این قطعات تنها کمک می کنند تا ریگ شما بتواند کار خود را انجام دهد.
 
شاید برایتان این سوال پیش بیاید که قدرت ریگ ماینینگ ما چگونه مشخص می شود؟

قدرت ریگ استخراج شما به تعداد و همچنین قدرت کارت گرافیک های نصب شده بر روی مادربرد بستگی دارد. هرچه قدرت کارت گرافیک شما و تعداد آن بیشتر باشد، قدرت و یا همان هش ریت ریگ ماینینگ شما نیز بیشتر می شود و عملیات استخراج بهتر انجام می شود اما این موضوع را فراموش نکنید که تعداد زیاد کارت گرافیک هزینه ریگ ماینینگ شما را بیشتر می کند.

در انتخاب کارت گرافیک، باید به نوع الگوریتم پوششی آن نیز دقت کنید. قبل از اینکه کارت گرافیک مورد نظرتان را تهیه کنید، ابتدا ببینید که از چه الگوریتمی پشتیبانی می کند و سپس ببینید که رمز ارز مورد نظرتان از آن الگوریتم پشتیبانی می کند یا خیر.

  1. پردازنده یا CPU:​

پردازنده و یا همان CPU در ریگ های ماینینگ تنها نقش پردازش نرم افزار های اجرای و همچنین پردازش بخش کوچکی از اطلاعات را دارند و آنچنان نقش حیاتی در استخراج رمز ارز ها ندارند. پردازنده ای که برای ریگ ماینینگ خود انتخاب می کنید، اهمیت زیادی ندارد. سعی نداشته باشید که از پردازنده قدرتمند استفاده کنید. پردازنده ای که بتواند با دیگر قطعات ریگ شما مچ شود، کارتان را راه می اندازد پس نیازی به هزینه زیادی ندارید. قبل از اینکه بخواهید پردازنده تان را تهیه کنید ابتدا باید باقی قطعات را بگیرید و سپس با توجه به باقی قطعات اقدام به تهیه پردازنده کنید.

5-رم:​

رم در ریگ های ماینینگ نیز اهمیت زیادی ندارد و این قطعه نیز همانند دیگر قطعه ها تنه وظیفه پردازش برخی از اطلاعات ورودی ریگتان را دارد. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

زمانی که قصد نصب نرم افزار بر روی ریگ استخراج خود را دارید، این نرم افزار برای اجرا نیاز به مقداری رم دارد و یا اینکه برای اجرای ویندوز بر روی ریگ ماینیگتان نیاز به رم دارید. قطعاتی همانند رم و پردازنده در ریگ های ماینینگ دقیقا نقش این چنینی را دارند.

ادامه نوشته:

حافظه:
حافظه در بحث پردازش هیچ دخالی ندارد و تنها حافظه برای نصب ویندوز و نرم افزار های مورد نیاز، نیاز است و دیگر هیچ استفاده ای در فرآیند پردازش ندارد. این فکر را نکنید که حافظه یک قعطه مهم در پردازش است.منبع تغذیه:
منبع تغذیه از دیگر قطعات مهم یک ریگ استخراج است چراکه وظیفه آن برق رسانی به یک اندازه به تمامی قطعات می باشد. با منبع تغذیه می توانید به تمام قطعات داخل ریگتان به اندازه مورد نیازشان برق برسانید و آنها را برای شروع کار روشن کنید. ولتاژ منبع تغذیه باید نسبت به قطعات سوار شده بر روی ریگتان سنجیده شود. شما باید منبع تغذیه که اصطلاحا به آن Power می گویند را در مرحله آخر تهیه کنید چرا که در انتها باید تمامی موارد بررسی شود و سپس اقدام به تهیه منبع تغذیه کنید. توجه داشته باشید که اگر منبع تغذیه که بر روی ریگتان نصب است به اندازه مورد نیاز نباشد، قطعاتتان آسیب می بیند و این موضوع می تواند برایتان خسارت های زیادی داشته باشد. در خرید منبع تغذیه دقت کنید و پیشنهاد ما این است که در این موضوع کم نگذارید.کارت شبکه:
کارت شبکه قطعه مهمی در ریگ های ماینینگ می باشد چراکه عمل اتصال ریگ به اینرتنت به دست این قطعه است. در صورتی که مادربرد انتخابی شما دارای کارت شبکه نبود باید یک کارت شبکه به صورت جداگانه تهیه کنید و آن را در ریگ ماینینگ خود نصب کنید تا بتوانید از این طریق به اینترنت متصل شوید.

معرفی قطعات جهت خرید برای ساخت یک ریگ ماینینگ
در قسمت قبلی آشنا شدید که یک ریگ استخراج چه قطعاتی دارد. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا با معرفی قطعات با ذکر مدل شمارا راهنمایی برای جمع بندی یک ریگ استخراج کنیم. پس از اینکه با قطعات یک ریگ آشنا شدید، در قسمت بعدی می توانید اسمبل و یا سرهم کردن ریگ را آموزش ببینید و در نهایت شروع به استخراج رمز ارز ها کنید. پس اگر قصد دارید تا به همین راحتی ساخت یک ریگ ماینینگ را آموزش ببینید در ادامه همراه ما باشید.\
 
مادربرد مدل ” B250 Asus “
شما می توانید از این مدل مادربرد در جهت ساخت ریگ ماینینگ خود استفاده کنید. مادربرد مدل B250 Asus یک مادربرد کاملا مناسب در جهت امر استخراج و گیمینگ می باشد که شما می توانید آن را تهیه و استفاده کنید. از مزایا این مادربرد وجود کارت گرافیک و همچنین کارت صدا می باشد که شما با تهیه این مادربرد دیگر نیازی به این دو قطعه ندارید.این مادربرد خروجی های متعددی برای کارت گرافیک دارد که شما می توانید تعداد بالایی از کارت های گرافیک را به این مادربرد متصل کنید تا ریگ ماینینگ شما یک ریگ پر قدرت به حساب بی آید. در ادامه برای آشنایی با دیگر قطعات، همراه ما باشید.کارت گرافیک مدل ” P104-100 “
در این ریگ ما در نظر داریم تا کار استخراج را به دو کارت گرافیکم بسپاریم که یکی از کارت گرافیک های انتخابی ما این کارت گرافیک می باشد. کارت گرافیک P104-100 یکی از کارت گرافیک هایی است که شما می توانید از آن برای امر استخراج استفاده کنید. قدرت و یا هش ریت این کارد گرافیک معادل ” 41M/S ” می باشد. سرعت کارت گرفیک P104-100 به تنهایی ناچیز است. به دلیل اینکه مادربردی که ما در این ریگ از آن استفاده کرده ایم از کارت گرافیک های متعددی پشتیبانی می کند ما یک کارت گرافیک دیگر در کنار این کارت گرافیک نصب خواهیم کرد. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که آیا امکان داد تمامی کارت های گرافیک از یک مدل باشند؟
بله این امکان وجود دارد اما بهتر است تا این کار را انجام ندهید و از کارت گرافیک های مختلفی استفاده کنید. سعی داشته باشید که حداقل از دو یا سه مدل کارت گرافیک استفاده کنید.کارت گرافیک مدل ” Rx580 Asus “
یکی دیگر از کارت های گرافیکی که ما در این ریگ از آن قرار است استفاده کنیم، مدل Rx580 Asus می باشد. احتمالا نام این کارت گرافیک را زیاد شنیده اید چراکه در صنعت بازی ” Game ” نیز از آن استفاده می شود. گیمر های زیادی هستند که از این کارت گرافیک برای سیستم گیمینگ خود استفاده می کنند. قدرت این کارت گرافیک برای استخراج ارز های دیجیتال معادل با ” 25M/S ” می باشد که نسبت به کارت گرافیکی قبلی کمی ضعیف تر است اما در مجموع قدرت ریگ شما به ” 66M/S ” می رسد چراکه در این قسمت قدرت هر دو باهم یکی می شود. در اصل باید گفت که قدرت پردازشی این ماینر در جهت استخراج ارز های دیجیتال برابر با ” 66M/S ” می باشد.پردازنده یا CPU مدل ” Core I3 “
همانطور که در قسمت های قبل گفتیم، پردازنده نقش مهمی در بحث پردازش و همچنین استخراج رمز ارز ها ندارد اما نیاز است که یک پردازنده نسبتا متوسط در نظر بگیریم. پردازنده ای که معرفی کرده ایم، با باقی قطعات فوق و قطعاتی که در ادامه با آن ها آشنا می شوید مچ است و به راحتی سینک می شود. در صورتی که علاقه به خرید یک پردازنده با قدرت بیشتری نسبت به این پردازنده دارید موردی ندارد می توانید آن را تهیه کنید اما بدانید که این کار اضافه است چراکه می توانید تنها با این پردازنده کار استخراج را انجام دهید.
ادامه نوشته:

رم ” حداقل با حافظه 4 گیگابایت “
رمی که قصد تهیه برای این ریگ ماینینگ را دارید، اهمیت ندارد از چه مارکی و یا چگونه باشد. تنها باید فرکانش های رم با باقی قطعات مچ باشد و مادربرد نیز از آن پشتیبانی کند. اما مسئله ای که در این قسمت مهم است، مقدار حافظه رم می باشد. همانطور که گفتیم حداقل حافظه رم باید 4 گیگابایت باشد تا بتوانید برنامه های مورد نظر را نصب کنید. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که تعداد رم ها باید چند عدد باشد؟تعداد رم ها در ریگ ماینینگ مهم نیست چراکه تنها حافظه رم مهم است و همانطور که گفتیم حداقل حافظه باید 4 گیگابایت باشد. شما می توانید با یک رم 4 گیگابایبی ریگ ماینینگ خود را راه اندازی کنید.حافظه ” با مقدار 100 گیگ به بالا “
حافظه همانطور که در سمت های قبل گفتیم، هیچ ارتباطی با بحث پردازش و استخراج رمز ارز ها در ریگ ماینینگ ندارد و تنها برای نصب ویندوز و نرم افزار هایی که قرار است در ریگ ماینینگ استفاده شود به کار می رود. برای مثال زمانی که شما قصد نصب ویندوز بر روی ریگ ماینینگ خود را دارید نیاز به حداقل 10 گیگ فضا دارید حال بستگی به این دارد که قصد نصب چه ویندوزی را دارید. شاید بخواهید که برایتان یک حافظه مثال بزنیم. شما می توانید از ” 120 Adata ” برای حافظه ریگ خود استفاده کنید. همانطور که مشاهده می کنید مقدار حافظه این هارد برابر با 120 گیگ می باشد. تقریبا شما این مقدار از حافظه برایتان کافی است.منبع تغذیه ” حداقل ظرفیت 1000 وات “
پس از تهیه تمامی این موارد، منبع تغذیه همانطور که گفتیم از اصلی ترین قطعات می باشد. بهتر است برای ریگ خود از یک منبع تغذیه استفاده کنید که حداقل ظرفیت آن 1000 وات باشد تا بتواند با تمامی قطعات فوق مچ شود و آن ها را راه اندازی کند. اگر یک منبع تغذیه ضعیف تر تهیه کنید، ممکن است با مشکل رو به رو شوید چراکه منبع تغذیه قدرت راه اندازی قطعات را ندارد و در نهایت این موضوع باعث می شود تا قطعات یک به یک آسیب ببینند. مقدار قدرت منبع تغذیه به قطعاتی است که تهیه می کنید. برای مثال اگر به این ریگ ماینینگ سه کارت گرافیک دیگر اضافه کنید دیگر این منبع تغذیه کارایی ندارد بلکه باید یک منبع تغذیه دیگر در نظر بگیرید.
ادامه نوشته:

شاید بریتان این سوال پیش بیاید که کارت شبکه که در قسمت قبل برای اتصال به اینترنت ریگ به آن اشاره شد، از چه مدلی و چگونه باید تهیه کرد؟در این مدل از مادربردی که ما در این قسمت از آن نام بردیم، نیازی به کارت شبکه ندارد چراکه این مادربرد خودش کارت شبکه به صورت ” ان برد ” دارد. این موضوع به این معنی است که توسط سازندگان مادربرد، کارت شبکه بر روی آن نصب شده است .دیگر نیازی به این موضوع نیست و برای اتصال این ریگ به اینترنت کافیست یک کابل شبکه یا LAN به کارت شبکه مادربرد متصل کنید.در صورتی که متوجه شدید نیاز به سیستم خنک کننده دارید، می توانید از یک سیستم خنک کننده به صورت دلخواه استفاده کنید. توجه داشته باشید که کارت های گرافیک فوق همگی دارای فن هستند. با این وجود به این دو فن اکتفا نکنید بلکه سیستم خنک کننده دیگری نیز در نظر بگیرید.در پایان دیگر کار به اتمام رسیده است و می توانید با کمک قسمت بعد به صورت کامل ریگ ماینینگ خود را اسمبل و یا سرهم کنید تا برای استخراج ارز دیجیتال مورد نظرتان آماده شود.آموزش سرهم بندی کردن ( اسمبل ) قطعات ریگ ماینینگ
سرهم بندی ریگ های ماینینگ کار زیاد سختی نمی باشد اما نیاز به تخصص دارد چراکه باید از این کار اطلاعات کافی داشته باشید. زمانی که می خواهید ریگ مایینگخود را اسمبل کنید ابتدا باید:مکان محفظه خود را مشخص کنید و محفظه ریگ ماینینگ تان را در آن قسمت قرار دهید. سعی داشته باشید که مکان ریگ مایینگتان مکانی باشد تا رطوبت زیادی نداشته باشد که قطعات آسیب ببند و… .
حال در اولین وحله باید مادربردی که تهیه کرده اید را درون محفظه در جای مشخص بگذارید. پس از قرار گیری صحیح، تعدادی پیچ بر روی برد وجود دارد که آن ها را باید برای سفت شدن مادربرد در جای خودش ببندید.
پس از اینکه از اتصال درست مادربرد به محفظه مطمئن شدید، به سراغ اتصال باقی قطعات به مادبرد بروید. در ابتدا پردازنده یا همان CPU را بردارید و در جای خودش قرار دهید. در هنگام جایگذاری پردازنده مراقب باشید تا اتفاقی برای پردازنده نیوفتد. پس از اینکه پردازنده را در مکان درست قرار دادید، نوبت به آن رسیده است که به سراغ قعطه بعدی که می تواند رم و یا کارت گرافیک باشد بروید.
در این قسمت از کار، ما به سمت جایگذاری درست رم می رویم. رم را بردارید و در قسمت مورد نظر به درستی قرار دهید. هواستان باشد پس از قراردادن رم در جای مناسب، قفل های سفت کننده رم را جا بزنید تا رم به دستی و محکم در جای خودش قرار بگیرد.
پس از اینکه از اتصال درست رم به مادربرد مطمئن شدید، نوبت به آن رسیده است که کارت گرافیک را به مادربرد متصل کنید. تعداد کارت گرافیک و ترتیب آنها مهم نیست. حواستان باشد در هنگام متصل نمودن کارت گرافیک، آن ها را به درستی جا بزنید و سپس از اتصال درست دونه به دونه کارت های گرافیک مطمئن شوید.
پس از اتصال درست کارت های گرافیک، به سراغ اتصال حافظه و منبع تغذیه باید رفت. اتصال حافظه که بسیار آسان است. تنها باید یک جای مشخص در محفظه برایش در نظر بگیرید و سپس کابل آن را به مادربرد متصل کنید.
برای متصل نمودن منبع تغذیه نیز باید کابل هایی که از منبع تغذیه خارج شده است را به مادربرد و سایز قطعات متصل کنید. در صورتی هر قطعه به صورت جداگانه به برق نیاز داشت، باید آن را مستقیم به منبع تغذیه متصل کرد. برای مثال اگر کارت های گرافیک موجود به صورت جداگانه برای فن های نصب شده بر روی خود که برای خنک سازی در نظر گرفته شده اند نیاز به برق داشتند شما باید آن ها را به صورت جداگانه به برق متصل کنید.
پس از اتصال تمامی قطعات برای اینکه بتوانید ریگ خود را به اینترنت متصل کنید نیاز به یک کارت شبکه نیز دارید. پس از تهیه کارت شبکه از طریق کابل شبکه یا LAN ریگ را به یک اینترنت متصل کنید و آن را روشن و سپس استخراج را آغاز کنید.
همانطور که مطالعه کردید، طریقه اسمبل یک ریگ ماینینگ همانند اسمبل یک کامپیوتر می باشد. در صورتی که اسمبل کامپیوتر را می دانید انجام این کار برای شما تقریبا کار راحتی به نظر می آید اما اگر تعداد قطعات ریگ ماینینگتان بیشتر بود باید دیگر از یک متخصص کمک بگیرید تا در هنگام انجام کار با مشکل رو به رو نشوید. توجه داشته باشید، همانطور که کمی قبل تر آوردیم در صورتی که مادربرد شما دارای کارد شبکه به صورت ” ان برد ” بود دیگر نیازی به کارت شبکه ندارید و از همان طریق می تونید ریگ ماینینگتان را به اینترنت متصل کنید.
ادامه نوشته:

جمع بندی ساخت ریگ ماینینگ Mining Rig
همانطور که در این مقاله آشنا شدید، دیگر می توانید به راحتی یک ریگ ماینینگ برای خود بسازید و استخراج ارز های دیجیتال را شروع کنید. پس از اسمبل ریگ ماینینگ، باید به بحث تهویه هوا نیز دقت کنید. در ابتدا سعی کنید تا برای انجام این کار از فن استفاده کنید و در صورتی که دیدید این موضوع جوابگوی ریگ شما نیست حتما از خنک کننده های مناسب برای انجام این کار استفاده کنید چراکه اگر این کار را انجام ندهید حرارت به قطعات شما آسیب می زدند و این موضوع باعث می شود تا عمر ریگ ماینینگتان کاهش یابد. در صورتی که برای ساخت ریگ ماینینگ با مشکل مواجه شدید، می توانید مشکل خود را در قسمت نظرات مطرح کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ مشکلتان را در همین قسمت بدهند. در صورت تمایل برای راهنمایی بیشتر می توانید از کارشناسان سایت زوم ارز در این رابطه راهنمایی بگیرید تا بتوانید به راحتی این کار را انجام دهید.
زوم ارز
 
دوره‌های تالاربورس
عقب
بالا