تبلیغات انجمن دیجی بیت

رهبران G7 دستورالعمل های ارز دیجیتال بانک مرکزی را صادر می کنند

faeze feizi

عضو شناخته شده
گروه هفت ملت پیشرفته اقتصادی، این هفته در مورد ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی (CBDC) بحث کرده اند و به این نتیجه رسیده اند که این ارزها نباید ضرری داشته باشند و استانداردهای دقیق را برآورده کنند.
رهبران امور مالی گروه 7 در 13 اکتبر(21 مهر) در واشنگتن برای بحث درباره ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی ملاقات کردند و 13 اصل سیاست عمومی در مورد اجرای آنها را تأیید کردند.
G7 که شامل کانادا ، فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، ژاپن ، بریتانیا و ایالات متحده است ، مقرر کرد که CBDC های تازه راه اندازی شده نباید به توانایی بانک مرکزی در حفظ ثبات مالی آسیبی برسانند. وزرای دارایی گروه G7 و بانکداران مرکزی در بیانیه مشترکی گفتند:

“هماهنگی و همکاری قوی بین المللی در مورد این موضوعات کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که نوآوری در بخش دولتی و خصوصی مزایای داخلی و فرامرزی را برای کاربران و سیستم مالی گسترده تر ایجاد می کند.”
این سازمان افزود که CBDC ها نقدینگی را تکمیل می کنند و می توانند مانند دارایی های تسویه حساب نقدینگی و ایمن عمل کنند و علاوه بر آن سیستم های پرداخت موجود را مهار کنند. در این بیانیه اضافه شده است که ارزهای دیجیتالی باید از لحاظ انرژی کارآمد بوده و به طور کامل در سطح مرزی همکاری کنند.
رهبران کشورهای G7 تأیید کردند که آنها مسئولیت مشترکی برای به حداقل رساندن “بخش های مضر به سیستم پولی و مالی بین المللی” دارند.
صدور CBDC باید “بر اساس تعهدات دیرینه عمومی به شفافیت ، حاکمیت قانون و حکمرانی اقتصادی سالم” باشد. حتی یک کشور از G7 هنوز CBDC صادر نکرده است اما چندین کشور مانند انگلستان به طور فعال در حال تحقیق در مورد فناوری و تاثیرات اقتصادی آن هستند.

آنها با تکرار بیانیه مشابه G20 بزرگتر ، تأکید کردند که هیچ پروژه استیبل کوین جهانی نباید تا زمانی که الزامات قانونی و نظارتی را برآورده نکند ، شروع به کار کند. این اظهارات ممکن است به ارز دیجیتال برنامه ریزی شده فیس بوک اشاره داشته باشد که پرچم قرمز برای رهبران مالی و بانکداران مرکزی را برافراشته است.
ایالات متحده با برنامه های CBDC در حال عقب نشینی است و فدرال رزرو هنوز در مورد دلارهای دیجیتالی تردید دارد. همانطور که در ماه سپتامبر(شهریور) توسط Cointelegraph گزارش شد ، آمریکا در صورتی که از لحاظ فنی و مالی عقب نماند ، در معرض خطر عقب ماندگی قرار خواهد گرفت.
چین در حال حاضر با یوان دیجیتالی خود بسیار جلوتر است و احتمالاً آخرین سرکوب ارزهای دیجیتال بخشی از برنامه های بزرگ آن برای ترویج و کنترل بیشتر جریانات پولی بانک مرکزی است.

منبع:cointelegraph
 
تبلیغات نوبیتکس
تبلیغ صرافی کوکوین- دیجی بیت
بالا