دوره رایگان کریپتو از صفر

ربات ترید ارز دیجیتال (Crypto Bot) یا ربات تریدر (Trader Bot) چیست؟

حمیده آقایی

عضو شناخته شده
ربات ترید ارز دیجیتال (Crypto Bot) یا ربات تریدر (Trader Bot) دقیقا چه کاری برای یک تریدر انجام می‌دهد؟ بله. درست حدس زدید! ربات ها جای تریدر را می‌گیرد؛ یعنی کاملا خودکار خرید و فروش می‌کنند. پس شما به جای انجام خرید و فروش و انجام فرایندهای تکراری، می‌توانید وقت خودتان را صرف تحقیق و نوشتن برنامه‌ی ترید کنید. در این مقاله از مجموعه مقالات فکت کوینز پس از تشریح مفاهیم به بررسی تعدادی از بهترین ربات های ارز دیجیتال می‌پردازیم. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

مفهوم ربات ارز دیجیتال​

\

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
ربات ترید ارز دیجیتال (Crypto Bot)
ربات‌ تریدر یا ربات ارز دیجیتال، نرم‌افزاریست که تریدر به واسطه آن می‌تواند در فرایندهای تکراری خرید و فروش دخالت غیر مستقیم داشته باشد. مثلا ربات را تنظیم کند تا به شکل اتوماتیک به ترید سرمایه‌های او بپردازد، البته بدون اینکه کاربر ربات بخواهد وقتش را در فرایندهای تکراری هدر بدهد! جالب نیست؟ یعنی شما یک ربات برای خودتان استخدام می کنید که حتی زمان هایی که شما خواب هستید به جای شما مشغول ترید می شود. شاید بپرسید ربات چگونه تصمیم گیری می کند؟ خیلی ساده است. ربات ها طبق الگوریتم های از پیش تعیین شده قادرند بدون دخالت احساست و هیجانات انسانی تصمیم گیری کنند.

در ابتدا بایستی به بررسی مفهوم دقیقی ربات ترید بپردازیم. ربات ترید یا ربات ارز دیجیتال چیست و دقیقا چه کاری انجام می‌دهد؟ این نوع ربات ها شکلی از نرم‌افزارهای قانونی هستند که به‌ شکلی تقریبا اتوماتیک ترید می‌کنند. چرا تقریبا اتوماتیک؟ نکته مهم این است که «شما» به ربات برنامه‌ی ترید می‌دهید! هدف از این فناوری افزایش بازدهی در ترید است؛ چگونه؟ این ربات‌های هوشمند به تریدرها کمک می‌کنند تا همه خرید و فروش‌های خود را در یکجا مدیریت کنند و لازم به جابه‌جایی زیادی نداشته باشند.

آیا می توان به ربات ترید ارز دیجیتال اعتماد صد در صد داشت؟​

هرگز چنین نیست. هیچ تضمینی وجود ندارد که اگر از ربات استفاده کنید و متضرر نشوید. در ضرایط فعلی، درست است که از احساسات مخرب ترید به دور هستند اما باز هم ربات‌های تریدر نمی‌توانند با عقل انسان رقابت کنند. اما برای شروع با ربات ها می توانید با سرمایه اندک شروع به کار کنید. حتما به ربات های معتبر مراجعه کنید و بهتر است به تجارب دیگر کاربران نیز مراجعه کنید و سپس تصمیم بگیرید. گاهی هم اتفاق افتاده که یک ربات کلاهبردار از آب درآمده. برای چندیم با باز هم تاکید می کنیم که هیچ راهی برای یک شبه پول دار شدن وجود ندارد، دنیای کریپتو سیستم غیر متمرکز دارد و حاکمی بر آن نظارت نمی کند پس به خاطر سودای ثروت ناگهانی، بدون تحقیق کاری نکنید و سرمایه فعلی خودتان را به باد ندهید!

عملکرد ربات​

ربات های ارزهای دیجیتال به واسطه دریافت اطلاعات و دسترسی‌هایی که از طرف شما به آنها داده می‌شود، عملیات ترید را انجام می‌دهند. نکته جالب توجه اینجاست که دیگر احساسات از فرایند ترید حذف می شود. و جالبتر اینکه این دسته از ربات‌ها از نمودارهای متنوع تحلیل داده های بازار استفاده می کننده و می توانند با میانگین متحرک نمایی شرایط بازار را تحلیل کنند. یکی از مزیت‌های ربات ترید، سرعت عمل بالای آن است. بی شک همه ما می دانیم که سرعت یک نرم افزار بیشتر از یک انسان است.

نکته دیگر این است که به چون کاربران از اقصی نقاط جهان به عنوان تردیدر فعالیت دارند، شاید نتوانند در ساعاتی خاص از شبانه‌روز فعالیت داشته باشند را نداشته باشند، بنابراین ربات ارز دیجیتال یک گزینه مطلوب است.
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!

دو نکته بسیار مهم:

 1. تمام مدیریت را به ربات واگذار نکنید؛ ربات نیاز به نظارت دارد.
 2. نسبت به باز نبودن معاملات خود در تایم فریم های طولانی دقت داشته باشید.

معیارهای انتخاب ربات ارز دیجیتال چیست؟​

طبق چه معیارهایی ربات‌های خوب را از بد تشخیص دهیم؟ این سوال شما هم هست؟ پس در ادامه مقاله همراه ما باشید. به منظور گزینش مناسب‌ترین ربات ترید ارزهای دیجیتال بهتر است موارد زیر را مد نظر قرار دهید:

 1. سودآوری
 2. امنیت
 3. رابط کاربری آسان
 4. قابل اعتماد بودن
 5. انجام تردینگ خودکار

معرفی بهترین و جدیدترین ربات های تریدر​

پیش از هر چیز باید بدانید که ربات ارز دیجیتال در دوگروه اصلیِ رایگان و اشتراکی در دسترس قرار دارند. در این قسمت ما لیستی از بهترین ربات های ارز دیجیتال در سال 2021 برای شما تهیده کرده ایم که البته این لیست را در مقاله معرفی بهترین ربات های ترید ارز دیجیتال در سال 2021 به تشریح بررسی شده اند.

 1. ربات ارز دیجیتال پایونکس (Pionex)
 2. ربات ارز دیجیتال گان بات (Gunbot)
 3. ربات ارز دیجیتال کریپتوهاپر (Cryptohopper)
 4. ربات تریدر هودل بات (HodlBot)
 5. ربات ترید ارز دیجیتال 3Commas
 6. ربات ترید ارز دیجیتال کوین رول (Coinrule)
 7. ربات ترید ارز دیجیتال زیگنالی (Zignaly)
 8. ربات ترید ارز دیجیتال شریمپی (Shrimpy)
 9. ربات ترید ارز دیجیتال ترید سانتا (Trade Santa)
 10. ربات ترید ارز دیجیتال مود رکس (Mudrex)

کلام آخر​

با تمام این تفاسیر استفاده از ربات ترید ارز دیجیتال به معنای حضور منفعل تریدر در بازار ارز دیجیتال نیست، بلکه فرصتیست تا تریدر بتواند به تحقیق و بررسی بپردازد و زمان مفید خود را صرف برنامه ریزی برای خرید و فروش ها کند و نه انجام فرایندهای تکراری. نظر شما چیست؟ آیا شما موافق این فناوری هستید؟ آیا تا به حال تجربه استفاده از ربات ترید را داشته اید؟ نظرات و تجارب خود را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید.

فکت کوینز
 
دوره‌های تالاربورس
بالا