تبلیغات انجمن دیجی بیت

راه اندازی بنیاد پوند دیجیتال برای ترویج توسعه CBDC در انگلستان!

faeze feizi

عضو شناخته شده
بنیاد پوند دیجیتال (DPF)، گروهی از متخصصان فناوری، نوآوری و نظارتی، راه اندازی خود را به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی مستقل در انگلستان اعلام کرده است.

بر اساس اعلامیه منتشر شده در روز پنجشنبه، DPF برای ترویج اجرای ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در کشور تلاش خواهد کرد.

در واقع، همانطور که قبلاً توسط Cointelegraph گزارش شده بود، دولت بریتانیا در آوریل(فروردین)، یک گروه ویژه CBDC برای بررسی مسائل اولیه مربوط به ایجاد یک ارز دیجیتال ملی ایجاد کرد.

DPF، به عنوان بخشی از مأموریت اعلام شده خود، تحقیقات و همکاری با ذینفعان را برای حمایت از پروژه CBDC انگلستان انجام خواهد داد.

بنا بر گزارشات، این بنیاد علاوه بر حمایت از تلاشهای توسعه ای، از مقررات قوی برای پروژه CBDC انگلستان و همچنین مقررات قانونی مطلوب برای ارزهای دیجیتالی خصوصی حمایت می کند.

به گفته جرمی ویلسون(Jeremy Wilson)، رئیس DPF، پیامدهای اجتماعی و تکنولوژیکی CBDC برای انگلستان عمیق است، بنابراین نیاز به ایجاد گروهی برای ارائه پشتیبانی لازم از تمام ذینفعان میباشد.

DPF احتمالاً به جمع متخصصان پرداخت و فین تک(fintech) که قبلاً توسط بانک انگلستان صف آرایی شده اند، ملحق می شود تا در تلاشهای توسعه CBDC انگلستان مشارکت داشته باشد.

اخیراً ادوارد اسنودن(Edward Snowden)، افشاگر معروف و مامور سابق آژانس اطلاعات مرکزی ایالات متحده(United States Central Intelligence Agency)، CBDC ها را به عنوان انحراف ارزهای رمزنگاری شده توصیف کرده است.

در یادداشتی مکتوب برای Cointelegraph، ویلسون نظر متفاوتی ارائه کرد و اظهار داشت: “نظر ما این است که CBDC ها نباید در طیف مشابه ارزهای رمزنگاری شده در نظر گرفته شوند. این دو از نظر مفهومی و موارد استفاده که به ترتیب در مورد آنها استفاده می شود، اساساً متفاوت هستند. “

طبق این اعلامیه، ویلسون و دیگر اعضای اصلی DPF، توسط اعضای وابسته از جمله ریپل (Ripple) ، کوانت (Quant) ، الکترونئوم (Electroneum) و ریلزیشن گروپ (The Realization Group) به عضویت در می آیند.

ریچارد الس(Richard Ells)، مدیرعامل Electroneum، همچنین به عنوان عضو هیئت مدیره DPF خدمت خواهد کرد. با توجه به گفته های الس ، CBDC ها می توانند به طور قابل توجهی در ترویج مشارکت مالی بیشتر در سراسر جهان مشارکت داشته باشند.

در یک نظرسنجی از 2500 بزرگسال در انگلستان که در ماه آگوست(مرداد) منتشر شد، 30 درصد از شرکت کنندگان اعتقاد داشتند که CBDC می تواند بیشتر از فایده آن در کشور، آسیب برساند.

منبع: cointelegraph
 
تبلیغات نوبیتکس
تبلیغ صرافی کوکوین- دیجی بیت
بالا