تبلیغات انجمن دیجی بیت

رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور: مانع فعالیت استارتاپ‌های مخل در نظام اقتصادی کشور شوید

amir1768

عضو شناخته شده
غلامحسین اسماعیلی، رئیس‌دفتر ریاست‌جمهوری، در نامه‌ای از معاون حقوقی رئیس‌جمهور درخواست کرده است تا مانع فعالیت استارتاپ‌هایی شوند که اخلال در نظام اقتصادی کشور ایجاد می‌کنند. در این نامه هیچ اشاره‌ای به نام استارتاپ‌ها یا حوزه خاص فعالیت آنها نشده است؛ اما به نظر می‌رسد صرافی‌های ارز دیجیتال در صف اول این برخورد باشند.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از پیوست، طبق نامه‌ای که از طریق شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، رونوشت این نامه برای وزیر اقتصاد، وزیر صمت و معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری نیز ارسال شده است.

این نامه از آن رو برای معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری ارسال شده که در جلسه هیئت‌دولت در ۲۳ آبان ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور، مقرر کرده بود تا تخلفات استارتاپ‌ها و مسائل مربوط به آنها از سوی معاونت حقوقی و در کارگروهی مورد بررسی قرار گیرد.

در دولت دوازدهم، دوره ریاست‌جمهوری حسن روحانی، نیز مقرر شده بود تا موضوع تخلفات استارتاپ‌ها در معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری مورد بررسی قرار گیرد تا هر کدام از دستگاه‌های دولتی خود به‌صورت مجزا درخواست فیلتر یا محدودیت در ایجاد کسب‌وکارهای نوآور را به قوه قضائیه ندهند.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


متن نامه منسوب به رئیس‌دفتر ابراهیم رئیسی
حال در این نامه غلامحسین اسماعیلی، مسئول دفتر ریاست‌جمهوری، به‌صورت مستقیم از معاون حقوقی ریاست‌جمهوری، محمد دهقان، درخواست کرده است مانع فعالیت استارتاپ‌هایی شوند که اخلال در نظام اقتصادی و ارزی و پولی کشور ایجاد می‌کنند.

در این نامه هیچ اشاره‌ای به نام استارتاپ‌ها یا حوزه خاص فعالیت آنها نشده است؛ اما به نظر می‌رسد صرافی‌های ارز دیجیتال در صف اول این برخورد قرار خواهند گرفت. همچنین استارتاپ‌های فعال در حوزه ارز نیز ممکن است مشمول این نامه شوند.

طی روزهای گذشته فشار روی استارتاپ‌ها افزایش پیدا کرده و همین امر موجب اعتراض از سوی این کسب‌وکارهای نوآور در فضای مجازی شده است.
 
تبلیغات نوبیتکس
تبلیغ صرافی کوکوین- دیجی بیت
بالا