دوره رایگان کریپتو از صفر

دردسرهای مردی که در بین زباله‌ها به دنبال ۸ هزار بیت کوین خود می‌گردد!

  • نویسنده موضوع فاطمه ایرانی
  • تاریخ شروع
برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

زمان مطالعه: 2 دقیقه
یکی از ساکنان نیوپورت به نام جیمز هاولز (James Howells) که در سال ۲۰۱۳، به طور تصادفی یک هارد دیسک حاوی ۸۰۰۰ بیت کوین (BTC) را دور انداخته بود، به دنبال شکایت علیه شورای محلی شهر به دلیل امتناع از پذیرش درخواست او برای حفاری یک محل دفن زباله برای گنجینه رمزارزی گمشده خود است. این سرمایه‌گذار به مدت یک دهه در تلاش بوده تا بیت کوین‌های خود را کشف کند، اما مقامات محلی معتقدند این اقدام به محیط زیست آسیب می‌رساند.
پس از اینکه شورای شهر نیوپورت چندین بار تلاش سرمایه‌گذار برای دسترسی به محل دفن زباله را رد کرد، هاولز برای دریافت بیت کوین گمشده خود به مسیر قانونی متوسل شد. هاولز از عدم تمایل شورای شهر برای گفتگو ابراز ناامیدی کرد و اظهار داشت که به نظر نمی‌رسد مقامات محلی علاقه‌ای به حل این موضوع بدون اقدام قانونی داشته باشند.
در سال ۲۰۱۳، هاولز به طور تصادفی یک هارد دیسک حاوی ۸۰۰۰ بیت کوین را دور انداخت که در سال ۲۰۰۹، زمانی که او در حال انجام یک فعالیت پاکسازی بود، استخراج شده بودند. از زمان این اشتباه پرهزینه، هاولز تلاش کرده تا گنجینه گمشده بیت کوینی خود را که ظاهراً در یک محل دفن زباله دفن شده بود، کشف کند.

با این حال، شورای شهر نیوپورت درخواست‌های وی را رد کرد و اظهار داشت که این اقدام حفاری می‌تواند به محیط زیست آسیب برساند. در سال ۲۰۲۲، هاولز جست‌وجوی ۱۱ میلیون دلاری را به مقامات محلی پیشنهاد کرد که تقریباً سه سال طول می‌کشد تا تکمیل شود.
طبق گزارش‌ها، بودجه پیشنهادی توسط هاولز قرار بود مواردی مانند هوش مصنوعی (AI)، سگ‌های رباتی و نیروی انسانی را پوشش دهد. مالک بیت کوین همچنین قول داده که ۶۰ درصد از بیت کوین‌های بازیابی شده را به افرادی بدهد که در مأموریت حفاری به او کمک می‌کنند، ۶۰ دلار بیت کوین را بین هر ساکن نیوپورت توزیع کند و فقط ۳۰ درصد از آن را برای خودش نگه دارد.
دارایی هاولز در نوامبر ۲۰۲۱ بیش از ۵۵۰ میلیون دلار ارزش داشت، زمانی که قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود یعنی تقریبا ۷۰۰۰۰ دلار رسید. در حال حاضر، ارزش گنجینه گمشده او تقریباً ۲۰۵ میلیون دلار است.
با این حال، مقامات نیوپورت یک دهه پس از این حادثه همچنان موضع خود را حفظ کردند و یک سخنگو اعلام کرده که حفاری تحت مجوز شورای شهر، غیرممکن است.

در صفحه
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.

نوشته
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
اولین بار در
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
. پدیدار شد.

منبع: رمزارز نیوز
 
دوره‌های تالاربورس
عقب
بالا