دوره رایگان کریپتو از صفر

داده‌های آن‌چین: بیت کوین در محدودهٔ پرخطر قرار دارد

  • نویسنده موضوع سوسن کیاحمدی
  • تاریخ شروع
گلسنود (Glassnode) چندین شاخص آن‌چین را به‌دلیل قرار گرفتن در منطقهٔ «بسیار پرخطر» بررسی کرده و به معامله‌گران هشدار داده است.

پلتفرم تحلیل ارزهای دیجیتال گلسنود می‌گوید شاخص‌های آن‌چین که ارزش بیت‌کوین را ارزیابی می‌کنند، وارد منطقهٔ «پرخطر» شده‌اند و این موضوع معمولا در مراحل اولیه بازار صعودی دیده می‌شود.

گلسنود در پست ۱۰ فوریهٔ خود در X گفت شاخص تعیین‌کنندهٔ ارزش‌بلندمدت بیت ‌کوین نسبت به ارزش بازار از منطقهٔ «خطر متوسط» بالاتر رفته است و کاملاً در محدودهٔ «پرخطر» قرار دارد.

گلسنود در گزارش قبلی خود در ۸ فوریه تأکید کرد که سطح پرخطر معمولاً در مراحل اولیهٔ بازار صعودی بیت کوین (BTC)‌ مشاهده می‌شود و نشان‌دهندهٔ آن است که سرمایه‌گذاران بلندمدت به «سطح قابل توجهی» از سودآوری بازگشته‌اند.

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!

شاخص نگهدارندهٔ بلندمدت ارزش بازار به ارزش واقعی (MVRV) تعیین می‌کند که چه وقت بیت کوین نسبت به «ارزش منصفانهٔ» خود بیش از حد یا کمتر از حد ارزش‌گذاری شده است.

این شاخص «ارزش بازار»‌ بیت کوین را با «ارزش واقعی» (قیمت بیت‌ کوین در هنگام انتقال بین کیف‌های پول دارندگان بلندمدت) آن مقایسه می‌کند، و احساسات کوتاه‌مدت بازار را از بین می‌برد و معیاری ارائه می‌کند که نشان می‌دهد آیا بازار بیش از حد داغ شده است یا خیر.

گلسنود هفت شاخص از ۱۰ شاخص ازجمله MVRV، وضعیت سودآوری عرضه و سود/زیان خالص محقق‌شده، را پرخطر یا بسیار پرخطر ارزیابی کرده است، که نشان می‌دهد باوجود افزایش قابل‌توجه قیمت دارایی‌های ارز دیجیتال، سرمایه‌گذاران به سطح بسیار پایینی از سود تحقق‌یافته دست یافته‌اند.

گلس نود اشاره می‌کند که تقاضا برای فضای بلاک بیت کوین و تعیین حد سود ازجانب سرمایه‌گذاران جدید قطعاً در دستهٔ «کم‌خطر» قرار دارد و اضافه می‌کند که پس از تأیید صندوق قابل معاملهٔ (ETF) اسپات بیت کوین در آمریکا، فروش یکجا در کل بازار کاهش یافته است.

طبق گزارش کوین گکو (CoinGecko)، ق
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
در هفتهٔ گذشته به‌طور پیوسته افزایش یافته است و از ۴۲,۳۱۷ دلار در ۴ فوریه به ۴۸,۵۸۲ دلار در زمان انتشار رسیده است.

قدرت بیت کوین در هفتهٔ گذشته به کاهش جریان خروجی از صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین گری اسکیل (GBTC)-ETF تازه تبدیل ‌شدهٔ مدیر دارایی- و جریان ورودی ۹.۱ میلیارد دلاری به نُه ETF اسپات بیت کوین از زمان شروع به کار در ۱۱ ژانویه نسبت داده شده است.

طبق داده‌های پلتفرم تحلیل ارزهای دیجیتال سوسوولیو (SoSoValue)، ETF‌های جدید اسپات بیت کوین در آمریکا جریان خالص ۵۴۱ میلیون دلاری را در ۹ فوریه ایجاد کردند که بزرگترین روز ورودی برای ETFها به استثنای روز اول معاملات است.

در همین حال، GBTC گری اسکیل با خروج تنها ۵۱.۸ میلیون دلار از صندوق در ۹ فوریه، کمترین روز خروجی خود را ثبت کرد که نسبت به رکورد خروج روزانه ۶۲۰ میلیون دلاری در ۲۳ ژانویه، ۹۱ درصد کاهش داشت.

نوشته
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
اولین بار در
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
. پدیدار شد.

منبع: نوبیتکس
 
دوره‌های تالاربورس
عقب
بالا