دوره رایگان کریپتو از صفر

حمله بنیانگذار دوج کوین و ایلان ماسک به بازارهای مالی مدرن!

  • نویسنده موضوع مهدی زاغی
  • تاریخ شروع
برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

زمان مطالعه: 2 دقیقه
در روزهای اخیر، توییتی توسط بیلی مارکوس، بنیانگذار ارز دیجیتال دوج کوین، منتشر شده که در آن، درباره وضعیت فعلی بازارهای مالی صحبت کرده است. مارکوس که در توییتر به نام شیبتوشی ناکاموتو شناخته می‌شود، این نام را به دلیل شوخی با نام خالق ناشناس بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، انتخاب کرده است.
مارکوس هر چیزی را درباره بازارهای مالی مدرن نقد کرده و آن را پوچی، دیوانگی و احمقانه خوانده است. ایلان ماسک، رئیس هیئت مدیره شرکت‌های توییتر و تسلا نیز به این موضوع پیوسته است. ماسک نیز به نوعی با این نظر موافق بود و گفت که مارکوس خیلی اشتباه نمی‌گوید. در پاسخ به این اظهارات، یک حساب توییتری به نام dogeofficialceo@ هم پیشنهاد کرد که دوج کوین (DOGE) ممکن است پاسخی برای این مشکل باشد.
اخیراً، سه بانک بزرگ در ایالات متحده، که اتفاقاً بانک‌های حامی ارزهای دیجیتال بوده‌اند، ورشکست شدند و فعالیت‌های خود را تعطیل کردند: Silvergate، Silicon Valley Bank و Signature Bank. هر سه این بانک‌ها با شرکت‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال مانند صرافی‌ها همکاری داشتند.

مدیر اجرایی ریپل، برد گارلینگهاوس نیز در بیانیه‌ اخیر خود در توییتر بیان کرد که ریپل با بانک سیلیکون ولی همکاری داشته و بخش کوچکی از موجودی نقدی خود را در این بانک نگهداری می‌کرده است. با این حال، او تأکید کرده که بحرانی که برای این بانک اتفاق افتاده است، تأثیری بر فعالیت روزانه یا بر وجوه نقدی شرکت نخواهد گذاشت.
وب‌سایت تحلیلی Santiment در توییت اخیر خود وضعیت بازار ارزهای دیجیتال را به صورت خلاصه این‌گونه بیان کرد:

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!

ترس از بانک‌های سنتی به بالاترین حد چند ساله خود رسیده است و به نظر می‌رسد فدرال رزرو در نظر دارد که افزایش نرخ بهره را متوقف کند و حتی قصد کاهش آن را دارد.
الکس کروگر، اقتصاددان نیز اتفاقات اخیر در بازارهای مالی را این‌گونه توصیف کرد:

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!

S&P به میزان 0.6 درصد و بازارهای مالی 3.2 درصد کاهش یافته است، اما بیت کوین به همراه اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری، 10.5 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است. او همچنین اظهار داشت که برای نجات بانک‌ها از نابودی، فدرال رزرو باید از هم‌اکنون شروع به توقف افزایش نرخ بهره کند.

نوشته
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
اولین بار در
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
. پدیدار شد.

منبع: رمزارز نیوز
 
دوره‌های تالاربورس
عقب
بالا