دوره رایگان کریپتو از صفر

جزییات مربوط به پولشویی صرافی بایننس در هند!

  • نویسنده موضوع زهرا ساسان
  • تاریخ شروع
برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

زمان مطالعه: 2 دقیقه
طبق گزارش‌ها، مقامات هندی تقریباً ۸٫۱ میلیون دلار از وجوه صرافی وزیرایکس (WazirX) را مسدود کرده و به اتهام کلاهبرداری، تحقیقاتی را در مورد بنیانگذاران و فعالیت‌های این صرافی آغاز کرده‌اند. لازم به ذکر است که صرافی وزیر ایکس اواخر سال ۲۰۱۹ توسط بایننس خریداری شد.
روز گذشته، مقامات هند مدعی شدند که وزیرایکس به حدود ۱۶ شرکت فین‌تک ناشناس در شستشوی عواید ناشی از جرم، با استفاده از ارزهای دیجیتال کمک کرده است. طبق گزارش‌ها، تحقیقات در مورد این صرافی همچنان ادامه دارد.
آنها همچنین ادعا کردند سیاست‌های شناخت مشتری (KYC) و کنترل‌های نظارتی ضعیفی بر تراکنش‌های بین وزیرایکس و بایننس اعمال شده و اطلاعات موردنیاز برای تأیید منشأ وجوه مورداستفاده برای خرید رمزارز، ثبت نشده‌اند.
در پاسخ به این ادعاها، چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس، گفت که این شرکت «مالک هیچ سهامی در Zanmai Labs، نهادی که وزیرایکس را اداره کرده و توسط بنیانگذاران اصلی تاسیس شده است» ندارد. او همچنین افزود که «بایننس تنها خدمات کیف پول را به عنوان یک راه‌حل فنی، برای وزیرایکس ارائه می‌دهد» و خود وزیرایکس، مسئولیت KYC و سایر عملیات‌ها در صرافی را بر عهده داشته است.
این در حالی است که نیشال شتی (Nischal Shetty)، مدیر وزیرایکس، بسیاری از ادعاهای ژائو را رد کرده و گفته که این صرافی توسط بایننس خریداری شده و بایننس مسئول عملیات جفت ارزهای معاملاتی و پردازش برداشت‌ها است.
با خروج بسیاری از شرکت‌های رمزارزی از چین به دنبال یک سرکوب نظارتی، بسیاری از این شرکت‌ها به بازارهای هند روی آوردند.

نوشته
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
اولین بار در
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
. پدیدار شد.

منبع: رمزارز نیوز
 
دوره‌های تالاربورس
بالا