دوره رایگان کریپتو از صفر

ثبت نام کمک پرستاری ۱۴۰۲

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
به همراه زمان آن اعلام شد. داوطلبانی که قصد دارند به عنوان کمک پرستار استخدام شوند، می‌توانند در زمان‌های مقرر با مراجعه به سایت برای ثبت نام در فراخوان دوره کمک پرستار دانشگاه علوم پزشکی اقدام کنند. گفتنی است که ظرفیت پذیرش دوره‌ها محدود بوده و اولویت با افرادی خواهد بود که پیش از سایرین و در مهلت تعیین شده نام نویسی کنند.
برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

آشنایی با کمک پرستاری
پرستاری یکی از مشاغل بسیار پر کاربرد در هر جامعه‌ای است. اما گاهی تعداد نیروی پرستاری پاسخگوی نیازهای جامعه نیست. این موضوع در کشور ما نیز صادق است. به همین دلیل، شغلی به نام کمک پرستاری در سراسری جهان ایجاد شد تا کمبود نیروی موجود را جبران نماید.

بر این اساس، وزارت بهداشت تدبیری اندیشیده است تا بخشی از وظایف پرستاری در سطوح پایین تر به کمک پرستاران واگذار شود. بدین منظور، لازم است افرادی که متقاضی پذیرش و استخدام در کمک پرستاری جهاد دانشگاهی هستند، ابتدا مدارک لازم جهت ثبت نام در فراخوان را ارائه نموده و سپس در دوره‌های آموزشی که توسط واحدهای مربوطه برگزار می‌گردد، شرکت نماید.

به افرادی که از شرایط ثبت نام کمک پرستاری برخوردار بوده و در آزمون پایانی نمره حد نصاب را دریافت می‌نمایند، گواهی‌نامه تعلق می‌گیرد. زمان مشخصی جهت اعلام نتایج آزمون کمک پرستاری وجود ندارد به همین دلیل حتما در سامانه اخبار آن را بررسی کنید. گرچه تعهد استخدام صددرصدی در این مورد وجود ندارد، اما بسیاری از دارندگان مدرک مربوطه استخدام خواهند شد. در ادامه بیشتر با این شغل آشنا می‌شویم.

وظایف کمک پرستاران
یکی از نکات مهمی که در سایت ثبت نام دوره کمک پرستاری به آن اشاره شده، وظایفی است که قبول شدگان پس از دوره‌های آموزشی باید به آن‌ها عمل کنند. از جمله مهارت‌های مربوطه عبارتند از:

داشتن رابطه خوب با افراد بیمار و خانواده آن‌ها
مواظبت و داشتن حس مسئولیت نسبت به نیازهای جسمی، روانی و معنوی بیمار
دقت در ارائه بموقع غذا، مراقبت‌های بهداشتی و جابجایی آن‌ها در صورت نیاز
ارائه وسایلی که بیمار جهت معاینه یا سلامت به آن‌ها نیاز دارد.
تمیزی و نظافت محیط و محل بیمار
یاری رساندن در موادی همچون پذیرش یا ترخیص مریض
از کار در محیط بیمارستانی اطلاع کافی را داشته باشد.
همکاری برای کنترل عفونت های بیمارستانی
 
دوره‌های تالاربورس
عقب
بالا