دوره رایگان کریپتو از صفر

تهران، میزبان برگزاری پنجاه‌ویکمین اجلاس بین‌المللی اتحادیه پایاپای آسیایی / رونمایی از سیستم پیام‌رسان بانکی برای بانک‌های عضو این اتحادیه

  • نویسنده موضوع زهرا قربانی
  • تاریخ شروع
برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


تهران دوم و سوم خرداد میزبان برگزاری پنجاه‌ویکمین اجلاس بین‌المللی اتحادیه پایاپای آسیایی است و به گفته معاون امور بین‌الملل
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
قرار است که در این اجلاس علاوه بر اخذ تصمیماتی در زمینه دلار زدایی و کاهش وابستگی به دلار در مبادلات بین اعضا، در خصوص پیام رسان بین بانکی اعضا نیز تصمیم‌گیری شود.

اتحادیه پایاپای آسیایی ۵ سال قبل از انقلاب با هدف ایجاد تسهیلات بازرگانی میان تعدادی از کشورهای آسیا بدون استفاده از ارزهای کلیدی و کمیاب تشکیل شد. در حاضر حدود ۹ کشور که شامل بانک‌های مرکزی ایران سریلانکا، هندوستان، پاکستان، نپال و بنگلادش، مالدیو، نپال، میانمار می‌شود عضو این اتحادیه هستند.

به گفته محسن کریمی، معاون امور بین‌الملل بانک مرکزی طی یکسال گذشته در اتحادیه پایاپای آسیایی اقدامات محتوایی برنامه‌ریزی شده است که از بعضی از آنها در اجلاس پنجاه‌ویکمین رونمایی خواهد شد.

محسن کریمی درباره جزئیات این اقدامات می‌گوید: «یک سیستم پیام‌رسان بانکی برای بانک‌های عضو اتحادیه پایاپای آسیایی فراهم شده است که پیام‌های بانکی میان اعضا را از سوئیفت بی‌نیاز می‌کند.»

او ادامه داد: «در این اجلاس همچنین در خصوص امکان‌سنجی به کارگیری ارز دیجیتال بانک‌های مرکزی برای پرداخت‌های برون مرزی هم مطالعاتی صورت گرفته که آنها هم به سمع و نظر حاضرین خواهد رسید و در خصوص نحوه ورود به این عرصه جدید تصمیم‌گیری خواهد شد.»

همچنین بانک مرکزی روسیه به عنوان عضو ناظر در اجلاس بین‌المللی اتحادیه پایاپای آسیایی حاضر خواهد شد.

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!


منبع: راه پرداخت
 
دوره‌های تالاربورس
عقب
بالا