دوره رایگان کریپتو از صفر

تقریبا تمام استخرهای استخراج بزرگ بیت کوین آماده فعال سازی تپ روت هستند

مونا بزرگی

Moderator
پرسنل مدیریت
بزرگترین استخرهای ماینینگ و استخراج بیت کوین موافقت خود با به‌روزرسانی تپ روت را اعلام کرده‌اند، اما چرا فعال سازی Taproot مهم است؟
 
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
۱۰ استخر برتر BTC بر اساس میزان
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
، با بروزرسانی تپ روت موافقت کرده‌اند و جدیدترین استخری که به جمع آن‌ها اضافه شده، BTC.Top است. برای فعال شدن این بروزرسانی، ۹۰ درصد از نرخ هش بیت کوین باید سیگنال بدهد و نرخ فعلی در حوالی ۷۳ درصد قرار دارد. صرافی بایننس روز دوشنبه با انتشار توییتی اعلام کرد بایننس پول (Binance Pool) سیگنال‌دهی برای به‌روزرسانی تپ روت بیت کوین را آغاز کرده است. به گزارش ربات توییتری Taproot Signal، اولین سیگنال تپ روت بایننس پول در ارتفاع 683,878 اتفاق افتاده است.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
 
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
و AntPool که به عنوان بزرگترین استخرهای استخراج Bitcoin شناخته می‌شوند، در حوزه ماینینگ جزو اولین حامیان به‌روزرسانی Taproot بودند. SlushPool (دوازدهمین استخر استخراج برتر BTC بر اساس میزان هش ریت)، اولین بلاک تراکنش‌های بیت کوین که سیگنال تپ روت را شامل می‌شد، استخراج کرد. BTC.Top هم که به تازگی به جمع حامیان این به‌روزرسانی پیوسته است، اولین سیگنال تپ روت را در ارتفاع 683,945 ارسال کرد. این استخر استخراج قبلا اعلام کرده بود که مراحل آزمایشی لازم برای اضافه کردن سیگنال تپ روت به بلاک‌های ماین شده را تکمیل کرده است.
 

وضعیت فعلی به‌روزرسانی تپ روت بیت کوین​

وبسایت Taproot.watch که توسط یکی از توسعه‌دهندگان بیت کوین به نام همپس شوبرگ (Hampus Sjöberg) ایجاد شده، نشان می‌دهد که در دوره سختی استخراج (difficulty epoch) فعلی، در چند نوبت حداقل ۱۰ بلاک متوالی برای تپ روت سیگنال داده‌اند.

اما با توجه ۱۹۰ بلاکی که تاکنون سیگنال نداده‌اند، احتمال فعال شدن Taproot در دوره سختی استخراج فعلی پایین است. این بروزرسانی پروتکل تنها در صورتی اجرایی می‌شود که ۹۰ درصد از ۲۰۱۶ بلاک استخراج شده، در یک دوره سختی استخراج یا difficulty epoch سیگنال ارسال کنند. ۱۹۰ بلاکی که سیگنال نداده‌اند، ۹ درصد از کل بلاک‌های این دوره را شامل می‌شوند و اگر تعداد آن‌ها به ۲۰۲ برسد، اجرای به‌روزرسانی تپ روت به دوره سختی ماینینگ بعدی (حدودا ۱۱ روز دیگر) موکول خواهد شد. برای این که Taproot در ماه نوامبر (آبان) اجرا شود، شرط فعال سازی آن باید تا قبل از ۱۱ آگوست (۲۰ مرداد) فراهم شود. اگر این اتفاق رخ دهد، شاهد صورت گرفتن مهم‌ترین فرآیند بهبود پروتکل بیت کوین در ۴ سال اخیر خواهیم بود.

به‌روزرسانی تپ روت بیت کوین در واقع شرایط خرج کردن دارایی که توسط طرفین معامله تعیین شده را پنهان می‌کند. گفته می‌شود این ویژگی، تغییرات قابل توجهی در حریم خصوصی و قابلیت‌های مربوط به قراردادهای هوشمند شبکه Bitcoin ایجاد خواهد کرد.

منبع: سایت کریپتوکارنسی
 
دوره‌های تالاربورس
عقب
بالا