ترون ( Tron )

amir1768

عضو شناخته شده
عضو قدیمی
شاید 10 سال پیش کمتر کسی فکر می کرد که در سال 2021 فکر تمام جهان مشغول کریپنوکارنسی ها شود. اما پس از اعتماد جهانی و شناخته شدن بیت کوین، حال فرصت آن رسیده که نوبت آلت کوین های بزرگ با برنامه های کاربردی برسد. در میان بزرگان آلت کوین حتما نام ارز دیجیتال ترون را شنیده اید. ارز دیجیتالی که توانایی رقابت با اتریوم را دارد! در ادامه قصد داریم به تحلیل بنیادی ارز دیجیتال ترون بپردازیم.

ارز دیجیتال ترون چیست؟​

احتمالا اگر مدتی است که در مورد ارز های دیجیتال مطالعه می کنید، می دانید که یکی از اصلی ترین اهداف آن ها غیرمتمرکز سازی و حذف قدرت یک دولت یا حکومت ها است. حال فرض کنید اینترنت به صورت غیرمتمرکز ایجاد شود، چه مزیت هایی خواهد داشت؟ این هدف اصلی ترون است که آن را از تمامی ارز های دیجیتال متمایز می کند.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


تحلیل بنیادی ارز دیجیتال ترون شامل چه مواردی است؟​

در زیر به آنها اشاره می کنیم:

آمار و ارقام ارز دیجیتال ترون​

آمار و ارقام و ارزش بازار ارز های دیجیتال هیچ گاه ثابت نیست، بنابراین نمی توان صرفا بر اساس رتبه در ارزش بازار ارز دیجیتالی را انتخاب کرد. اما می توان ارز های دیجیتالی که با برنامه مناسب و طرح توسعه، سرمایه ها را جذب خود کرده اند و در جایگاه فعلی خود ثبات داشته و می توانند جایگاه بهتری را کسب کنند، پیدا کرد و روی آن ها سرمایه گذاری کرد. ارز دیجیتال ترون، از ابتدای عرضه خود در مسیر رشد بوده و نشان داده است لیاقت جایگاه 17 از لحاظ ارزش بازار را دارد. ارزش بازار ترون در حال حاضر حدودا 8 میلیارد دلار است و پیش بینی می شود بتواند به 13 میلیارد دلار برسد. ارزش بازار ترون 0.45 درصد از کل ارزش بازار ارز های دیجیتال است.

سرعت تراکنش ها​

برای درک توانایی ترون در تراکنش ها لازم است بدانید که بیت کوین در هر ثانیه می تواند 6 تراکنش را به ثبت برساند. شبکه اتریوم نیز، توانایی ثبت 25 تراکنش در ثانیه را دارد. اما ترون توانایی ثبت 2000 تراکنش در ثانیه را دارد! همچنین ترون در کنار تراکنش بسیار بالای خود، هزینه تراکنش بسیار پایینی نیز دارد که سبب شده بسیاری از جابه جایی ها و معاملات توسط سیستم TRC-20 که متعلق به ترون است انجام شود.

کاربرد ارز دیجیتال ترون چیست؟​

ارز دیجیتال ترون دارای دو استاندارد مشهور TRC-10 و TRC-20 می باشد. یکی از بزرگترین توکن هایی که از استاندارد TRC-10 ترون استفاده می کند توکن بیت تورنت با نماد BTT می باشد. در بخش توکن ها دقیق تر به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت اما برای ثبت قرارداد های هوشمند لازم است از استاندارد TRC-20 استفاده شود. همچنین ارز دیجیتال ترون قصد دارد مخاطبان خود را از هر نیازی به صورت غیرمتمرکز بی نیاز کند. یکی از همین خدمات پروژه های DApp می باشد.

توکن های مشهور ارز دیجیتال ترون؟​

همانطور که در بالا اشاره شد، بزرگترین توکن که از شبکه بلاکچین ترون و استاندارد TRC-10 قدرت می گیرد، توکن بیت تورنت با نماد BTT می باشد. ترون دو توکن دیگر با نام های وینک (WIN) و جاست (JST) می باشد. بیت تورنت توانسته بود تا جایگاه 11 بازار از لحاظ ارزش بازار پیش برود. همواره بررسی رفتار و تصمیمات این توکن ها می تواند بر عملکرد و آینده ترون تاثیر بگذارد. این نتیجه گیری حالت عکس نیز دارد و تصمیمات ترون می تواند توکن های خود را تحت تاثیر قرار دهد.

موسس ارز دیجیتال ترون​

موسس ارز دیجیتال ترون، جاستین سان (Justin Sun)، یکی از خوش نام ترین های کریپتوکارنسی است. او در سال 1990 به دنیا آمد و اصالت چینی دارد. تحصیلات خود را در دانشگاه پنسیلوانیا گذارنده است و سابقه فعالیت در تیم ریپل را در کارنامه دارد. جاستین سان در میان 30 کارآفرین برتر زیر 30 سال قاره آسیا طبق ادعای مجله فوربز قرار دارد.

جایگاه ترون در رتبه بندی ها​

یکی از معتبرترین وبسایت های رتبه دهی ارز های دیجیتال از لحاظ بنیادی فیکاس (FCAS) می باشد. در این رتبه بندی ارز دیجیتال ترون با کسب امتیاز 881 امتیاز در جایگاه 17 ام قرار دارد. در این رتبه بندی ارز دیجیتال اتریوم در جایگاه نخست قرار دارد. همچنین طبق رتبه بندی وبسایت کوین چکاپ ترون موفق به کسب امتیاز 4 از 5 شده است و با این امتیاز در رتبه 21 در میان تمام ارز های دیجیتال قرار دارد.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


جمع بندی​

ترون نشان داده است برای ارائه خدمات به مخاطبان خود و سرمایه گذاران، چیزی کم ندارد. از همین رو می توان ترون را یک ارز دیجیتال تمام عیار دانست که پتانسیل بسیار بالایی برای دستیابی به قیمت های بالا دارد. جاستین سان که سابقه فعالیت در تیم ریپل را دارد، به خوبی می داند که هرگونه لغزش و به حاشیه رفتن ترون، می تواند سبب رخداد اتفاق های مشابه ریپل شود.
 

amir1768

عضو شناخته شده
عضو قدیمی
Tron یک سیستم عامل مبتنی بر بلاکچین است که کاربران می توانند بر روی آن برنامه های غیر متمرکز ایجاد کرده و یا از آن برای به اشتراک گذاشتن داده ها استفاده نمایند. توکن اصلی این شبکه TRX نام دارد که برای دسترسی به برخی از ویژگی های مخصوص این سیستم عامل استفاده می شود. از این رو می توان گفت که کاربرد اصلی این توکن تنها به شبکه ترون محدود می شود. با این وجود این ارز هنوز به منظور ذخیره دارایی استفاده شده و از این رو به وفور بر روی صرافی ها معامله شده و می توان آن را یک ارز دیجیتال کامل نامید.

ترون در سال 2017 توسط جاستین سان بنیان گذاری شد. در ابتدا توکن TRX بر پایه توکن ERC-20 اتریوم ساخته شده بود، اما در سال 2018 این رابطه به اتمام رسیده و TRX به یک توکن مستقل تبدیل شد. در همان سال شرکت Bit torrent بزرگترین سایت اشتراک گذاری فایل بر روی اینترنت، توسط بنیاد ترون خریداری شد. بیشترین قیمت ترون در ژانویه سال 2018 و حدود 0.3 دلار ثبت شده است. ترون هدف اصلی خود را به صورت پاداش دادن بهتر به سازندگان محتوا تعریف می کند.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


کیف پول های ترون​

توکن های TRX به صورت ارزهای دیجیتال بر روی بلاکچین ترون ذخیره شده اند و تنها راه دسترسی به آنها از طریق یک کیف پول مسیر است که به صورت یک رابط میان کاربر و بلاکچین ترون عمل می کنند. انواع مختلفی از کیف پول ها از جمله کیف پول های سخت افزاری، نرم افزاری و کاغذی برای ارز دیجیتال TRX توسعه داده شده اند. با وجود اینکه اساس عملکرد کیف پول ها مشابه است، با این وجود هر نوع از آنها ویژگی های بخصوصی دارند که باعث می شود کاربران با نیازهای متفاوتی را به خود جذب نمایند.

کیف پول های آنلاین​

کیف پول های آنلاین برای کاربرانی مناسب است که تراکنش های روزانه انجام می دهند. استفاده از این کیف پول ها توسط مرورگر وب انجام می پذیرد. به دلیل ماهیت همیشه آنلاین بودن آنها، این نوع از کیف پول کمترین امنیت را دارند.

Tronscan کیف پول آنلاین رسمی برای شبکه Tron است و به عنوان یک کاوشگر بر روی شبکه بلاکچین عمل می کند. این کیف پول برای ذخیره و ارسال TRX گزینه مناسبی بوده و همچنین می توان به وسیله قابلیت سهام گذاری آن، در رای گیری ها مشارکت کرده و پاداش دریافت نمود.

کیف پول های نرم افزاری​

این کیف پول ها کلیدهای خصوصی و عمومی کاربران را بر روی خود کامپیوتر ذخیره می کنند. پس نصب نرم افزارهای مخصوص بر روی سیستم، کاربران می توانند به منظور امنیت بیشتر، کلید های کیف پول خود را به صورت رمزنگاری شده در آورند.

Atomic wallet، یک کیف پول چند ارزی با قابلیت پشتیبانی از 300 ارز دیجیتال از جمله TRX است.Atomic بر روی امنیت و تمرکز زدایی تمرکز کرده و کاربری آسانی دارد. با استفاده از قابلیت Atomic swap کاربران می توانند مقادیر کوچکی از TRX را به صورت مستقیم و بدون هیچ گونه هزینه ای به ارزهای دیگر پشتیبانی شده تبدیل کرد.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


کیف پول های سخت افزاری​

مدل های سخت افزاری به صورت دستگاه هایی به منظور ذخیره میزان بالا از ارزهای دیجیتال به صورت امن طراحی شده اند. در این نوع کیف پول ها مواد با کیفیت بالایی استفاده می شود تا از دوام و استحکام بالایی برخوردار باشد.

Ledger nanao s، جدیدترین محصول از شرکت Ledger است. زمانی که کاربران به دنبال بالاترین امنیت ممکن در کیف پول باشند، Nono s گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. بیش از یک میلیون از این مدل در سراسر جهان به فروش رفته است که آن را به محبوب ترین کیف پول سخت افزاری تبدیل کرده است.

کیف پول های اندروید​

کیف پول های موبایل، به طور عمومی نسبت به کیف پول های سخت افزاری و مدل های آنلاین امنیت بهتری داشته و از این رو بسیاری از کاربران علاوه بر قابلیت قابل حمل بودن این کیف پول ها، با توجه به امنیت ارایه شده، کیف پول های موبایل را انتخاب می کنند.

tronBlocks کیف پول رسمی شبکه tron برای محیط اندروید است و مشابه با کیف پول دسکتاپ Tronscan، قابلیت های فراوانی مانند تعامل با شبکه ترون و مسدود کردن و یا سهم گذاری توکن ها را برای کاربران فراهم کرده است. tronBlocks عملکرد سریع و روانی دارد.

کیف پول های IOS​

کاربرانی که به دسترسی مکرر به کیف پول خود نیاز داشته باشندِ اغلب کیف پول های موبایل را انتخاب می کنند. این نرم افزارهای کاربر پسند بر روی تلفن های همراه هوشمند کاربران نصب شده و به کاربران اجازه می دهد که ارزهای دیجیتال خود را در هر مکانی به همراه داشته باشند.

Enjin wallet، یک کیف پول مناسب برای محیط IOS است که از ارزهای دیجیتال زیادی از جمله TRX و تمامی توکن های مبتنی بر ERC-20 پشتیبانی می کند. این کیف پول رابط کاربری ساده ای داشته و از این نظر برای افراد تازه کار مناسب تر است.

کیف پول های ترون چگونه کار می کنند؟​

یک کیف پول ترون، مانند اکثر کیف پول های مخصوص ارزهای دیجیتال، از دو کد تشکیل شده است. یکی از آنها به کاربران اجازه میدهد تا توکن های خود را برای روی شبکه منتقل کرده و برای کس دیگری ارسال نمایند. کلید دومی، برای درخواست و همچنین دریافت پرداخت و واریز استفاده می شود. کلید های خصوصی ترون معمولا از 64 حرف تشکیل شده اند، که کاربران باید به دقت از آنها نگه داری کنند، چون در صورت فقدان آن، بازیابی دارایی کیف پول تقریبا غیر ممکن خواهد شد. کلید های عمومی نیز معمولا از 34 تشکیل شده که کاربران می توانند آن را با دیگران به اشتراک گذاشته و درخواست واریز نمایند.

امنیت در کیف پول های ترون​

کیف پول های ترون، درجات امنیتی متفاوتی دارند، مدلهای سخت افزاری نه تنها از مواد با دوام ساخته می شوند، بلکه به دلیل ذخیره آفلاین کلیدهای خصوصی کاربران، بیشترین امنیت ممکن را فراهم می نمایند. امنیت کیف پول های نرم افزاری بسیار به محیط سیستم عامل وابسته است. بسیاری از کیف پول های نرم افزاری کلیدهای خصوصی کاربران را به صورت رمزنگاری شده بر روی خود سیستم ذخیره می کنند، که سطح امنیت را بالاتر می برد.
 

amir1768

عضو شناخته شده
عضو قدیمی

انواع روش های تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ترون​

تحلیلی که برای ارائه پیش بینی در پایین به کار رفته است، استراتژی است که کاملا بر مبنای کانال ایجاد شده است. بنابراین می توان به سادگی متوجه شد که تحلیل تکنیکال ترون با تمامی روش های مرسوم ممکن است. برخی از شرکت ها یا گروه های تحلیلگری با روش های گوناگونی اهداف قیمتی را بدست آورده و با مقایسه آن ها با یکدیگر بهترین تصمیم ها را می گیرند.

پیش بینی اهداف قیمت ارز دیجیتال ترون​

با توجه به تحلیل تکنیکال صورت گرفته، ترون اهداف بسیار بزرگی را پیش رو دارد. در زمان انجام تحلیل قیمت هر واحد ترون 0.1 دلار می باشد، اما اولین هدف برای ترون 0.3 دلار خواهد بود. همچنین سطح حمایت 0.06 دلار می تواند از ریزش بیشتر ترون جلوگیری کند. اما پس از تثبیت بالای 0.1 دلار می تواند به سمت 0.3 دلار حرکت کند.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


جمع بندی​

ارزدیجیتال ترون بسیاری از شاخص های بنیادی را یکجا دارد، اما همواره برای نوسانگیری و حتی برای تشخیص بهترین نقطه ورود از تحلیل تکنیکال استفاده می شود. بنابراین بر اساس تحلیل صورت گرفته، اهداف ترون بسیار بالاتر از قیمت های فعلی است. اما به هر دلیلی روند ریزشی ترون شروع شود محدوده 0.6 دلار حد ضرر مناسبی خواهد بود.
 

مونا بزرگی

عضو شناخته شده
عضو قدیمی
طی چند روز گذشته قیمت ترون در زیر سطح فیبوناچی 23.6٪ (0.083 دلار) محدود بود اما با بازپس گیری 9٪ شمعدان ها به زیر SMA های 20 (قرمز) و 50 (زرد) رسیدند. بر اساس شاخص حرکت فشار ، نوسانات در حال افزایش است و TRX می تواند برای برخی از ضررهای دیگر به جلو حرکت کند. شکست از 0.069 دلار می تواند منجر به ضرر 20 درصدی اضافی نسبت به 0.056 دلار شود. حتی اگر بازار یک چرخش صعودی داشته باشد ، سودها احتمالاً در سطح فیبوناچی 23.6٪ محدود خواهد شد که مقاومت سفتی را تشکیل می دهد.

حتی اگر انتظار می رفت RSI جهت گیری خود را از شرایط فروش بیش از حد معکوس کند ، در جلسات آینده احتمالاً زیر 40 باقی خواهد ماند.
برای مشاهده ضمیمه‌ها، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
 

حمیده آقایی

عضو شناخته شده
عضو قدیمی
کاربران فعال روزانه Tron به بالاترین رکورد جدید در تاریخ یعنی 5.26 میلیون رسیده اند
در عین حال ، تعداد معاملات روزانه Tron نیز به بالاترین رقم یعنی 6.22 میلیون در تاریخ رسیده است
آدرس های منحصر به فرد در Tron نیز به بالاترین رقم 38.58 میلیون رسیده است
میانگین متحرک 200 روزه ترون در حال حاضر پشتیبانی کافی در منطقه قیمت 0.065 دلار نشان می دهد

en.ethereumworldnews.com
 

مونا بزرگی

عضو شناخته شده
عضو قدیمی
قرائت ADX از 15 حاکی از روند ضعیفی در بازار Tron است زیرا ارز رمزنگاری شده کانال خود را از 0.074 و 0.066 دلار حفظ کرد. با توجه به نوسانات کم بعید است نوسانات قیمتی زیادی داشته باشد و TRX احتمالاً بین جلسات آینده بین منطقه فوق الذکر در نوسان باشد. در حالی که RSI در زمان مطبوعات در سرزمین خنثی معامله می کرد ، روند صعودی آن پیشرفت جالبی بود. این شاخص نه تنها واگرایی صعودی را در رابطه با قیمت نشان داد ، بلکه به اقدام قویتر قیمت در آینده نزدیک نیز اشاره کرد.
برای مشاهده ضمیمه‌ها، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


با افزایش قیمت بالاتر از مقاومت 0.074 دلار ، نرخ ارز رمزپایه به سمت سقف بعدی خود با 0.0841 دلار می رسد.
 

مونا بزرگی

عضو شناخته شده
عضو قدیمی
مانند سایر آلت ها ، ترون در 21 ژوئن پشتیبانی 0.065 دلاری خود را شکست و در حین پشتیبانی ، با پشتیبانی 0.055 دلار معامله شد. بیست و چهارمین سکه با بالاترین رتبه در 24 ساعت گذشته 16.24٪ از سقف بازار خود را از دست داد ، حتی با افزایش 80 درصدی حجم معاملات.

TRX در شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه فروش بیش از حد باقی ماند زیرا معامله گران فشار بیشتری برای فروش به بازار وارد کردند. پس از حرکت به سمت شمال در مرحله بهبودی کمی ، در زمان فشار ، این شاخص 26.9 خوانده شد.

گروه های کاملاً واگرا بولینگر بر رشد بی ثبات بازار تأکید کرده و حرکت قیمت می تواند در ادامه روند بی ثباتی باقی بماند. خط نقطه ای Parabolic SAR از 18 ژوئن در بالای شمعدان معلق مانده است زیرا عملکرد قیمت دارایی روند نزولی را دنبال می کند.

در صورت ادامه روند نزولی ، ترون می تواند 10 درصد دیگر سقوط کند تا پایین ترین قیمت خود را در اواسط مارس با 0.048 دلار لمس کند.
برای مشاهده ضمیمه‌ها، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
 

مونا بزرگی

عضو شناخته شده
عضو قدیمی

تحلیل قیمت ترون​

به نظر می رسد قیمت
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
بازگشت خود از ۰.۰۴۵ دلار را تثبیت کرده است. شکست به بالای ۰.۰۵ دلار موجب تحریک سفارش های خرید و رسیدن قیمت به بالاتر از ۰.۰۶ دلار شده است.

هم اکنون ترون در ۰.۰۶۴ دلار معامله می شود. خریداران در حال تلاش برای بالابردن قیمت از مقاومت میانگین متحرک ساده ۵۰ در ۰.۰۷ دلار می باشند. بسته شدن قیمت روز بالاتر از ۰.۰۷ دلار همان چیزی است که ترون برای شروع بازیابی انفجاری تا بالاتر از ۰.۱ دلار به آن نیاز دارد.

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!

نمودار ۴ ساعته ترون / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.
اندیکاتور مکدی در جلسات معاملاتی آینده صعودی شده و موجب تحکیم و قدرت روند خواهد شد.
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
نیز چشم انداز صعودی را در این
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
تایید می کند چراکه به بالای خط میانی رسیده است.
میهن سیگنال
 

حمیده آقایی

عضو شناخته شده
عضو قدیمی
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!


TRON 23 قرار گرفت RD در CoinGecko با ارزشی در حدود 4 میلیارد $. در هفت روز گذشته با 10 درصد کاهش ، در زمان نوشتن مقاله در حال تغییر قیمت با 0.06 دلار بود.


پس از افت قیمت در 21 ژوئن ، قیمت TRX طی دو روز گذشته بین مقاومت 0.068 دلار و پشتیبانی 0.064 دلار ثابت شده است.

نوسانات قیمت TRX در حال سقوط بود و باند بولینگر شروع به همگرایی کرد.

ambcrypto.com
 

saravalinezhad

عضو جدید دیجی‌بیت

ترون TRX چیست؟ همه چیز از تولد تا آینده ارز دیجیتال ترون​


مدتی است که ارز دیجیتال ترون TRX تونسته رتبه ۱۸ام را در سایت
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
از آن خود کند و با رشد قیمتیه خودش توجه کاربران زیادیو به سمت خودش جلب کنه و باعث بشه هر سرمایه گذاری به فکر خرید ترون بیفته. امروز به بررسی کامل ارز TRX میپردازیم و بررسی می کنیم چرا بوجود اومد، دلیل رشدش چی بود، و به طور خلاصه از تولد تا آیندشو بررسی خواهیم کرد.

تولد ترون TRX

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

هر انسان، حیوان، گل و حتی اشیا روزی به دنیا میان و روزی از دنیا میرن. رمزارزها هم یک تاریخ وعلت تولدی دارند اما صرفا قرار نیست حتما از دنیا بروند. ترون TRX هم از این قاعده مستثنی نیست. رمز ارز TRX در سپتامبر ۲۰۱۷ با قیمت احتمالی ۰.۰۰۱۹ دلار عرضه شد و توانست ۷۰ میلیون سرمایه جذب کند. ترون توسط یک سازمان غیر انتفاعی مستقر در سنگاپور به نام بنیاد ترون تاسیس شد. در ابتدا TRX بر روی شبکه Erc20 اتریوم فعالیت می کرد اما پس از آن و در25 ژوئن 2018 بر روی شبکه اصلی ترون آمد. بنیاد ترون توسط شخص جاستین سان اداره می شود. هدف ترون هم مانند تمام رمزارزهای دیگر بوجود آوردن یک سیستم غیر متمرکز و همتا به همتا می باشد، که هر شخصی بتواند به راحتی نقل و انتقالات مالی خود را انجام دهد. اما میدونید یکی از چندین دلیل اینکه ترون دچار مقبولیت بالایی شد چی بود؟

شبکه ترون TRX این ادعا را دارد و می تواند در ثانیه ۲۰۰۰ تراکنش با کارمزد نزدیک به صفر را انجام دهد.
این در حالی است که بیت کوین ۷ و اتریوم ۱۵ تراکنش را در ثانیه انجام می دهند.

اما خب دلیل اینکه TRX به دنیا آمد چی بود؟ با وجود اینکه رمزارزهای برتری هم وجود دارند چرا ترون دچار مقبولیت جهانی شد و تونست خودشو تو دل کاربرا قرار بده؟ در ادامه به تمام سوالاتی که در دنیای ترون وجود دارد پاسخ می دهیم.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

ایده ترون توسط یک کارآفرین چینی به نام
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
شکل گرفت. جاستین در ابتدا در مجموعه ریپل فعالیت می کرد و مجموعه های بزرگی نظیر کیوتم و بایننس از او حمایت کردند. شخص دوم تیم ترون لوشن چن می باشد. لوشن از کارمندان تنسنت و همچنین علی بابا بود. وی اکنون رهبر بخش فنی تیم ترون است و در رمزنگاری، تبلیغات، الگریتم نویسی و بیگ دیتا سابقه فعالیت داشته است.

روش کار TRX به چه شکل است؟​

ترون TRX در ابتدا شبکه اصلی خود یعنی Trc20 را دارا نبود و بر روی شبکه اتریوم یعنی Erc20 فعالیت می کرد اما پس از آن توانست شبکه خود را تاسیس کند و TRX را بر روی شبکه اصلی خود بارگذاری کند. روش کار ترون هم به مانند سایر رمزارزهاست. متاسفانه ترون قابل استخراج نیست پس در نتیجه تایید تراکنش ها در شبکه ترون به کمک دستگاه های ماینر فیزیکی صورت نمی گیرد. در عوض تایید تراکنش ها در شبکه ترون به کمک الگریتم اثبات سهم (DPoS) انجام می شود.

خب طبیعتا اینجا سوال پیش میاد در شبکه TRX بلاک ها چگونه ایجاد می شوند. در شبکه هایی که مبتنی بر PoS (الگریتم اثبات کار) هستند تولید و ایجاد بلاک ها وظیفه ماینر ها است اما شبکه TRX بر پایه DPoS (الگریتم اثبات سهم) است. پس وظیفه تولید بلاک ها برعهده کیست؟ در این روش هم ایجاد بلاک با خود نود ها می باشد اما با روشی متفاوت.

در الگریتم اثبات کار شما با به اشتراک گذاشتن پردازندتون اقدام به حل مسائل ریاضی می کردید و پاداش می گرفتید. در الگریتم اثبات سهم شما با به اشتراک گذاشتن داراییتون به شبکه برای ایجاد بلاک های جدید کمک می کنید. با این روش علاوه بر اینکه نیازی به مصرف برق و انرژی نیست و سر و صدایی هم وجود نداره بلکه نیازی به سخت افزار سنگینم نیست و با یک گوشی همراه هم می تونه این اتفاق بیفته.

ایراد الگریتم PoS چیست؟​

طبق گفته تیم ترون الگریتم DPoS هنوز اول راه است و باید برای شبکه سفارشی سازی بشه، مشکل این الگریتم اینکه شما بر اساس دارایی که به اشتراک می گذارید پاداش دریافت می کنید و بلاک ایجاد می کنید. پس طبیعتا کسانی که سهم بیشتری به اشتراک می گذارند و اصطلاحا پولدار تر هستند پاداش بیشتری دریافت می کنند و بلاک بیشتری هم تولید می کنند و یک جورایی میشه گف اگر کسی دارایی خیلی زیادی به اشتراک بزاره و بتونه بیش از ۵۰درصد قدرت شبکرو بگیره میتونه در بوجود اومدن بلاک ها دستکاری هایی کنه و پولشو دوبار خرج کنه و به این ترتیب کل امنیت شبکه TRX زیر سوال میره دقیقا مانند حمله %۵۱ شبکه
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
. در شبکه بیت کوین این حمله نیازمند ابرکامپیوتر یا همان کامپیوتر های کوانتومی بود و در اینجا نیازمند اینه که تمام دارایی که به اشتراک می گذارید ۵۰+۱ درصد بیشتر از دارایی همه باشد. که البته شبکه برای کسانی که اقدام های خرابکارانه می کنند جریمه گذاشتند و اونم تصرف تمام داراییه. با این وجود الگریتم اثبات سهم از الگریتم اثبات کار جلوتره و با کمی کار و شخصی سازی روش می تونه به مراتب بهتر عمل کنه.

الگریتم اثبات سهم (DPoS) چیست؟​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

قبل از اینکه به بررسی کامل الگریتم اثبات سهم بپردازیم بیایید این الگریتم را با الگریتم اثبات کار مقایسه کنیم:

“الگریتم اثبات سهم”“الگریتم اثبات کار”
در الگریتم اثبات سهم همه می توانند ماینر باشد و هر کسی بر اساس ارزش دارایی اش سهمی در استخراج دارد.در الگریتم اثبات کار کامپیوتر ها وظیفه ماینینگ را بر عهده دارند.
در سیستم اثبات سهم هیچ پاداش بلاکی وجود ندارد،
بنابراین ماینرها کارمزد را کسب می کنند.
برای اولین ماینری که محاسبات را به درستی انجام دهد پاداش تعلق می گیرد.
در الگریتم اثبات سهم هیچ رقابتی وجود ندارد.ماینرها در درون شبکه اثبات کار برای حل زودتر الگریتم با یکدیگر در رقابت هستند.
الگریتم اثبات کار نیازمند کامپیوترای سنگین و قدرتمنده و خب طبیعتا نمی توانستیم همه جا حملش کنیم و هر کسی هم نمی تونست یک تجهیزات ماینینگ مناسب آماده کنه نتیجه چی میشد؟ وقتی تعداد ماینر یا همان نود ها داخل شبکه زیاد نباشه انگار دروازه های مراقبتی و نیروی کار شبکه بلاکچین TRX کم باشد. اما در الگریتم اثبات سهم هیچ نیازی به ماینر های سنگین و گرون قیمت نیست. در ادامه به صورت کامل چگونگی ایجاد بلاک در شبکه ترون TRX را مشخص می کنیم.

منبع:
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
 

حمیده آقایی

عضو شناخته شده
عضو قدیمی
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!

منبع: TRX / USD ، TradingView
TRX با افت قیمت 24 ساعته 0.9 درصدی ، فقط زیان متوسطی را در طول روز ثبت کرد. پس از شکستن مقاومت 0.063 دلار در 27 ژوئن ، سکه مقاومت جدیدی را در سطح 0.070 دلار یافت. سطح مقاومت اولیه به پشتیبانی قوی تبدیل شده بود ، سطحی که در زمان نگارش در حال آزمایش بود. این کاهش 24 ساعته 6.72 درصدی در حجم معاملات را نشان داد و 0.063 دلار قیمت گذاری شد.

نمودار altcoin همچنین با افزایش نوارهای قرمز در زیر خط هیستوگرام Awesome Oscillator ، به ایجاد حرکت نزولی اشاره کرد .

علاوه بر این ، دیروز با حرکت جریان پول Chaikin به زیر تعادل ، ورودی سرمایه کاهش یافت . حتی وقتی شاخص در زیر خط صفر در قلمرو نزولی خنثی باقی مانده بود ، نسبتاً برجسته تر بود. یک افزایش کوچک در زمان نوشتن به این معنی بود که جریان ورودی بار دیگر افزایش می یابد.

ambcrypto.com
 

HAMEDI

Moderator
پرسنل مدیریت
عضو قدیمی
📌تراکنش های روزانه‌ی شبکه‌ی ترون به میزان جدید 9 میلیون تراکنش در روز رسیده است‼

برای مشاهده ضمیمه‌ها، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
 

حمیده آقایی

عضو شناخته شده
عضو قدیمی
با ریزش رهبر رمز ارز ها در طی یک ماه گذشته، قیمت تی ار ایکس از سقف تاریخی خود حدودا ۶۵ تا ۸۰ درصد فاصله گرفته است و حال سوال اصلی این است که روند دراز مدت این رمزارز چگونه خواهد بود؟ آیا ریزش‌ها به پایاین رسیده‌اند یا تازه در ابتدای روند نزولی قرار داریم؟

کجای سیکل هستیم ؟؟؟
برای مثال زمانی که حمایت‌ها به سادگی شکسته می‌شوند، بهتر است که نمودار را به صورت هفتگی نگاه کرد چراکه در این تایم فریم حمایت‌ها و مقاومت‌ها اعتبار بیشتری دارند و همچنین دید بهتری نسبت به روند کلی ارئه می‌دهند.
قیمت پس از تکمیل الگوی کلاسیک سرو شانه و شکستن خط گردن در تراز ۰٫۰۴ دلار، رشدی حدودا ۴۰۰ درصدی را تجربه کرد و از آن زمان تا به حال در یک روند تقریبا نزولی قرار گرفته است

در تایم فریم هفتگی هم اکنون یک خط روند صعودی بلند مدت ایجاد شده است( هرچند کشیدن خط روند متناسب با سبک ها متفاوت هست ) که حکم حمایتی دارد و روز گذشته نیز از همین ناحیه بازگشتی را شاهد بودیم. تلاقی این خط روند با حمایت استاتیک ۰.۰۴ دلار می‌تواند سد محکمی برای جلوگیری از افت بیشتر قیمت باشد.

با توجه به بررسی های دیگر مهم‌ترین مقاومت‌های پیش رو در مسیر رشد قیمت نیز سطوح ۰٫۰۶ و ۰٫۱ دلار محسوب می‌شوند که با عبور از آن‌ها می‌توان به فتح سقف تاریخی این نمودار امیدوار بود.

خبرگزاری بازار
 

مونا بزرگی

عضو شناخته شده
عضو قدیمی
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!


با ریزش رهبر رمز ارز ها در طی یک ماه گذشته، قیمت تی ار ایکس از سقف تاریخی خود حدودا ۶۵ تا ۸۰ درصد فاصله گرفته است و حال سوال اصلی این است که روند دراز مدت این رمزارز چگونه خواهد بود؟ آیا ریزش‌ها به پایاین رسیده‌اند یا تازه در ابتدای روند نزولی قرار داریم؟

کجای سیکل هستیم ؟؟؟
برای مثال زمانی که حمایت‌ها به سادگی شکسته می‌شوند، بهتر است که نمودار را به صورت هفتگی نگاه کرد چراکه در این تایم فریم حمایت‌ها و مقاومت‌ها اعتبار بیشتری دارند و همچنین دید بهتری نسبت به روند کلی ارئه می‌دهند.
قیمت پس از تکمیل الگوی کلاسیک سرو شانه و شکستن خط گردن در تراز ۰٫۰۴ دلار، رشدی حدودا ۴۰۰ درصدی را تجربه کرد و از آن زمان تا به حال در یک روند تقریبا نزولی قرار گرفته است

در تایم فریم هفتگی هم اکنون یک خط روند صعودی بلند مدت ایجاد شده است( هرچند کشیدن خط روند متناسب با سبک ها متفاوت هست ) که حکم حمایتی دارد و روز گذشته نیز از همین ناحیه بازگشتی را شاهد بودیم. تلاقی این خط روند با حمایت استاتیک ۰.۰۴ دلار می‌تواند سد محکمی برای جلوگیری از افت بیشتر قیمت باشد.

با توجه به بررسی های دیگر مهم‌ترین مقاومت‌های پیش رو در مسیر رشد قیمت نیز سطوح ۰٫۰۶ و ۰٫۱ دلار محسوب می‌شوند که با عبور از آن‌ها می‌توان به فتح سقف تاریخی این نمودار امیدوار بود.
انجمن بیت‌کوین
 

حمیده آقایی

عضو شناخته شده
عضو قدیمی
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!

TRX/USD, TradingView

ترون سطح پشتیبانی 0.059 دلاری را کاهش داد و در برابر دلار آمریكا 1.6٪ افت كرد. اگر خرس ها همچنان قیمت خود را به سمت پایین هدایت کنند ، قبل از اینکه گاوها مقداری از دید در بازار پیدا کنند ، احتمال سقوط به سطح پشتیبانی 0.053 دلار کاملاً ممکن است. در زمان پرس، آلت کوین در منطقه نزولی معامله می شد و از آنجا که ارزش TRX به زیر سطح 0.063 دلار رسید ، احتمال اصلاح وجود دارد.

همانطور که در نمودار نشان داده شده است ، علی رغم برخی اقدامات قیمتی ، آلت کوین با توجه به نوسانات خود دستخوش تلاطم شد. افتتاح باندهای بولینگر ، در زمان نوشتن ، نشان می دهد که قیمت می تواند طی چند جلسه معاملاتی بعدی نوسان را ببیند.

در 12 ژوئیه ، دارایی دیجیتال تحت یک کراس اوور نزولی قرار گرفت و از آن زمان ، TRX تحت یک روند نزولی حرکت کرده است ، همانطور که توسط هیستوگرام MACD نشان داده شده است. Parabolic SAR همچنین با افت خطوط بالای کندل ها در زمان پرس، روند نزولی را ثبت کرد.
ambcrypto.com
 

حمیده آقایی

عضو شناخته شده
عضو قدیمی
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!

TRX / USD ، TradingView
TRX از دیروز با افزایش 5.7 درصدی در قیمت 0.053 دلار معامله شد. طی چند روز گذشته ، خرس های بازار TRX را به سمت شکست سطح حمایت مهم سوق دادند. اگر altcoin بتواند بالاتر از سطح 0.053 دلار باقی بماند ، ممکن است نشانه های مثبت بهبودی پایدار بماند.

با افزایش ارزش TRX در 24 ساعت گذشته ، تقاضا برای TRX به طور خودکار افزایش یافت. شاخص قدرت نسبی خود را از منطقه فروش بیش از حد بالا کشید و افزایش فشار خرید را در زمان پرس نشان داد. نوسانگر عالی نوارهای سیگنال سبز را ثبت کرد .

شاخص میانگین جهت زیر مرز 40 بود و نشان داد که روند غالب در حال کاهش است و به زودی دامنه معاملات جدیدی توسعه می یابد.
ambcrypto.com
 

حمیده آقایی

عضو شناخته شده
عضو قدیمی
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!

TRX / USD ، TradingView
در زمان پرس معاملات TRX در حدود 0.056 دلار با سود 2.4 درصدی طی 24 ساعت گذشته انجام شد. خ
اگر TRX به سمت بالا حرکت کند ، مقاومت پیش رو در سطح 0.063 دلار خواهد بود. در صورت حرکت نزولی نیز سطح پشتیبانی در 0.050 دلار خواهد بود.

با توجه به اینکه شاخص قدرت نسبی ، خروج برخی از خریداران از بازار را نشان می دهد ، فشار خرید مجدداً برای TRX کاهش یافته . مطابق با آن ، حجم معاملات هم 3.63٪ کاهش یافت.

خطوط نقطه چین SAR در زیر کندل ها قرار داشت و روند صعودی را برجسته می کرد.

ambcrypto.com
 
بالا