دوره رایگان کریپتو از صفر

تاریخچه ای مختصر از استخراج ارزهای دیجیتال، از پیدایش بیت کوین تا کنون!

مونا بزرگی

Moderator
پرسنل مدیریت

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

اگرچه عموم، تقریبا در این اواخر در مورد ارزهای دیجیتال شنیده اند اما این ارز ها حدود یک دهه است که روی کار آمده اند. در حالی که
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
اولین ارز دیجیتال ایجاد شده بود، مفهوم یک ارز دیجیتال آنلاین حتی تاریخش به قبل از بیت کوین می رسد که چنین مفهومی مطرح بود اما توسعه پیدا نکرده بود. حالا که ده سال از پیدایش بیت کوین می گذرد بیش از ۲۰۰۰
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
مختلف وجود دارد و تقریبا هر هفته یک ارز جدید راه اندازی می شود. در این مدت که از ظهور ارزهای دیجیتال گذشته است، ما سرتیتر های خبری زیادی در مورد بازار ارزهای دیجیتال و مخصوصا نوسانات آن شنیده ایم.

مانند بسیاری از صنایع دیگر، بازار ارزهای دیجیتال هم سبب پیدایش زیر مجموعه ای از روند های مربوط به این صنعت شده است. به عنوان مثال عرضه اولیه کوین ها در سال های اخیر به عنوان شیوه ای برای تامین وجوه شرکت های بلاک چینی توجه زیادی را به خود جلب کرده است که در این فرآیند شرکت ها از طریق ارز دیجیتال وجوه مورد نیاز برای پروژه های خود را جمع آوری می کنند. قبلا بدبینان از این کار انتقاد می کردند و اعتبار استفاده از ارزهای دیجیتال برای تامین وجه یک کسب و کار را زیر سوال می بردند اما فرآیند
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
باعث پیشرفت در بازار شد و دلیلی پایدار برای وجود ارزهای دیجیتال به شیوه ای ملموس مانند ارزهای سنتی را فراهم آورد.

مفهوم استخراج​

علاوه بر عرضه اولیه
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
ها، بازار کریپتو روند جدید دیگری بنام
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
را جرقه زد و معرفی کرد که تقریبا فورا بعد از راه اندازی بیت کوین معرفی شد. در ساده ترین شکل می توان گفت که استخراج فرآیند پیدا کردن کوین ها در واقعیت است و این فرآیند پیچیدگی زیادی را در خود دارد.
به منظور درک نحوه عملکرد استخراج، در ابتدا باید درک کنید که استخراج چگونه به
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
مرتبط است. هر تراکنشی که با استفاده از ارز دیجیتال صورت می گیرد، رمزگذاری می شود و به یک بلاک اضافه می شود و بعد از اینکه چند تراکنش انجام گرفت، این بلاک سپس به یک بلاک چین موجود در معرض عام اضافه می شود. از آنجا که این بلاک ها شدیدا کدگذاری شده اند، یک معادله مشکل که تنها یک کامپیوتر قدرتمند قادر به حل آن است آن بلاک را در یک بلاک چین عمومی رها می کند. ماینر که معادله مشکل را حل کرده با کوین خاصی پاداش داده می شود که این پاداش کارمزد پیدا کننده است و موجودی آن کوین خاص را افزایش می دهد.

تغییر ماهیت استخراج​

مانند اکثر شیوه های فناوری، استخراج ارزهای دیجیتال از لحظه پیدایش خود تا کنون مسیری طولانی را طی کرده است. در حال حاضر بیت کوین دیگر توسط یک کامپیوتر استاندارد شخصی قابل استخراج نیست و نیازمند تجهیزات اختصاصی است. علاوه بر آن، ماهیت واقعی استخراج کوین ها هم تغییر کرده است.
استخراج ارزهای دیجیتال زمانی یک سرگرمی بی نظیر برای هواداران کریپتو بود اما حالا تبدیل به یک اقدام تجاری تر و سودآور شده است و باعث ایجاد مزرعه های استخراج شده است. این مزرعه ها معمولا در کشور هایی واقع هستند که هزینه برق پایین است. این ساختمان های انبار مانند پر از مراکز داده های استخراج و تجهیزات خاصی می باشند که استخراج گسترده کوین های متنوع را مقدور می سازند. این مزرعه ها قادر به حل معما های ریاضی برای رها کردن کوین ها با سرعتی بسیار بیشتر از یک ماینر عادی می باشند و بنابراین قادرند که سهام بزرگتری از کوین را به یک نرخ تسریع شده ایجاد نمایند.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

اگرچه در ابتدا نگرش هایی منفی نسبت به این مزرعه ها بود اما حالا تبدیل به بخش اصلی اکوسیستم کریپتو شده اند که شبکه را ایمن تر و صنعت کریپتو را سودآور تر کرده اند.
آنها همچنین موثرترین شیوه را برای ورود شرکت ها به بازار فراهم نموده اند. از آنجا که این
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
ها به منابع بیشتری نیاز دارند، آنها معمولا متعلق به مجموعه ای از کاربران یا کسب و کار ها هستند که قادر به سودآوری از مزرعه برای تامین وجه کسب و کار خود هستند. به عنوان مثال هجومی از گروه های سرمایه گذار کریپتو که قادر به استفاده از پول ایجاد شده توسط این مزرعه ها برای سرمایه گذاری در عرضه اولیه کوین ها و پروژه های بلاک چینی مهم هستند، موجود بوده است. علی الرغم این انتقاد، این مزرعه ها به پیشرفت صنعت ارزهای دیجیتال کمک کرده اند و راه را برای تعدادی از بازار های دیگر باز کرده اند تا به تفحص در فضای کریپتو بپردازند.

گرایش به سمت استفاده از موبایل​

استخراج ارزهای دیجیتال هنوز در مراحل ابتدایی خود می باشد و هنوز راه زیادی پیش رو دارد. به مرور زمان که فناوری پیشرفته تر و پیچیده تر می شود، انتظار می رود که ارزهای دیجیتال هم بیشتر تکامل پیدا کنند.
به طور خاص، گرایش به سمت استفاده از موبایل در این صنعت وجود دارد. قبلا دیده ایم که توسعه دهندگان برنامه های استخراج موبایل را ایجاد می کنند که کاربران را قادر به استخراج بر روی ابزار های اندروید خود می کند. بعضی توسعه دهندگان حتی گامی نیز از این فراتر رفته اند. به عنوان مثال Crypto Hunt که یک بازی سبک Pokemon GO-style است، اوایل امسال راه اندازی شده و به کاربران با کریپتو پاداش می دهد تا شیوه های جدیدی برای کسب کوین فراهم شود.
در حالی که استخراج موبایلی فاقد قدرت دیده شده در مزرعه های تجاری استخراج است اما واضح است که اکوسیستم کریپتو در حال ادامه به تکامل خود است و در جستجوی شیوه هایی است که نه تنها این صنعت را زنده نگه دارد بلکه آن را تبدیل به یک صنعت مهم و تاثیرگذار کند.
انجمن بیت‌کوین
 
دوره‌های تالاربورس
عقب
بالا