دوره رایگان کریپتو از صفر

بیت کوین (Bitcoin)

نماد
BTC
نام انگلیسی رمزارز
Bitcoin

srahas

عضو دیجی‌بیت
عضو قدیمی

بیت کوین پس از انتشار داده های تورم به زیر سطح 30000 دلاری سقوط کرد​


برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

بیت کوین پس از انتشار گزارش تورم ، به زیر سطح 30000 دلاری کاهش یافت و در پایین ترین سطح خود از ماه ژوئن (خرداد-تیر 1400) معامله شد. نرخ تورم در ماه آوریل (فروردین-اردیبهشت) بیشتر از حد انتظارات افزایش یافت.
بزرگترین رمزارز جهان از لحاظ ارزش بازاری در روز چهارشنبه بالغ بر 6 درصد سقوط کرد و به قیمت 29085 دلار رسید که تقریباً کف قیمتی آن در11 ماه گذشته است. تحلیلگران ، سطح 30000 دلاری را به عنوان یک مرزی کلیدی زیر نظر داشتند و بسیاری پیش بینی کردند که با کاهش این رمزارز به زیر سطح 30000 دلاری ، روند نزولی می تواند سرعت بگیرد.
استیبل کوین الگوریتمی ترا یو اس دی (UST) روند نزولی خود ادامه داد و با قیمت کمتر از 30 سنت معامله شد. گفته می شود که حامیان این رمزارز در تلاش هستند در راستای تقویت آن و بازگرداندن آن به حالت اولیه خود حدود 1.5 میلیارد دلار جمع آوری کنند.
سایر رمزارزها نیز کاهش پیدا کردند ، به طوری که بیت کوین کش بالغ بر 11 درصد و دش نزدیک به 16 درصد کاهش یافت.
افت امروز بازار پس از آن صورت گرفت که شاخص قیمت‌ مصرف‌کننده در ایالات متحده در ماه آوریل بیشتر از انتظارات افزایش یافت. این نشان می دهد که تورم فعلا برای مدت طولانی در سطوح بالا حفظ می شود. این داده همچنین باعث می شود که فدرال رزرو همچنان ، مسیر افزایش شدید نرخ بهره را دنبال کند.منبع:investing
 

srahas

عضو دیجی‌بیت
عضو قدیمی

پنج شنبه 22 اردیبهشت​


برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

بیت کوین موج بهبودی قیمت را به بالای سطح 32000 دلار رساند. هرچند موفق نشد این روند صعودی را ادامه دهد و از اینرو حرکت کاهشی تازه ای را تا زیر 31000 دلار آغاز کرد.
این حرکت به زیر منطقه حمایتی 30000 دلاری و میانگین متحرک ساده 100 (یک ساعته) کشانده شد و تا مرز 29500 دلار ادامه یافت. در نهایت، با عبور از منطقه 28000 دلاری، قیمت با پایین ترین سطح چند هفته اخیر خود در 27700 دلار معامله شد.
برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

پس از آن، یک اصلاح صعودی جزئی بالای 29000 دلار شروع و باعث شد قیمت تا بالای سطح فیبوی اصلاحی 23.6% روند کاهشی اخیر سقف نوسانی 32132 دلار به 27700 دلار بهبود یابد.
با این حال، خرس ها در نزدیکی منطقه مقاومت 30000 دلاری بار دیگر فعالیت خود را آغاز کردند. در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD می بینیم که یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به 31000 دلار شکل می گیرد.
این حرکت قیمت را به زیر منطقه مقاومت 30000 دلاری کشاند و با عبور از حمایت های 28200 و 27700 دلاری، قیمت را به سطح فعلی 27333 دلار رساند. شکست نزولی و بسته شدن قیمت زیر سطح حمایت 27700 دلاری می تواند باعث تسریع این روند نزولی و حرکت به سمت حمایت بعدی در حدود 27200 دلار گردد. پایین تر از این سطح، خرس ها ممکن است حرکت به سمت منطقه حمایت 26500 دلاری را هدف قرار دهند.
در صورت تغییر مسیر حرکت، دو مقاومت اصلی در حدود 30000 و 31500 دلار مانع افزایش بیشتر قیمت می شوند.
اندیکاتورهای تکنیکال
MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.
RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر زیر سطح 50 است.
حمایت های اصلی: 27700 و 27200 دلار
مقاومت های اصلی: 30000 و 31500 دلار


منبع: newsbtc
 

srahas

عضو دیجی‌بیت
عضو قدیمی

بیت کوین در حدود کف قیمتی خود در 16 ماه گذشته نوسان می کند​


برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

قیمت بیت کوین اخیرا تا کف 27785 دلاری کاهش پیدا کرد که پایین ترین قیمت این رمزارز در 16 ماه گذشته است.
بر اساس صرافی بایننس، در ساعت 4.53 PM به وقت EDT (20:53 گرینویچ) بزرگترین رمزارز بازار از لحاظ ارزش بازاری به سطح 29000 دلاری رسید.
بیت کوین ، 20 جولای(29 تیر) سال گذشته بود که به زیر سطح 29,303 دلاری کاهش پیدا کرد . این سطح توسط بسیاری از سرمایه گذاران رمزارزی به عنوان یک سطح حمایتی قدرتمند شناخته می شود.
بیت کوین برای یافتن حمایتی در حدود سطح 29,000 دلاری تلاش کرد ، اما تنها پس از سه دقیقه با فروش ناگهانی و وحشتناک به 28,200 دلار سقوط کرد و با گذشت زمان ، در ساعت 5.28PM به وقت EDT (2128 گرینویچ) به 27,785 دلار افت کرد.
بر اساس داده‌های وب‌سایت رمزارز کوین مارکت کپ، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در آن زمان به 1.24 تریلیون دلار رسید و بالغ بر 12 درصد در یک روز ضرر داشت.


منبع: aa.com.tr
ادامه نوشته:

سودآوری بیت‌کوین در پایین‌ترین سطح دو ساله

🔍طبق داده‌های گلسنود (Glassnode) سودآوری تقریباً هر ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱ در بالاترین حد بود و ارزهایی مانند شیبا اینو (SHIB)، اتریوم و حتی بیت کوین تا ۵۰۰ درصد بازدهی داشتند. اما با توجه به روند نزولی که در ماه نوامبر آغاز شد، سودآوری بیت کوین به سطوحی رسید که بازار طی دو سال گذشته شاهد آن نبوده است.

🔍همان طور که داده های گلسنود نشان می دهد، بیت کوین در حال حاضر در پایین ترین نقطه سودآوری خود در دو سال گذشته قرار دارد. بدیهی است که چنین نرخ سود پایینی با افت بیت کوین به زیر ۳۰,۰۰۰ دلار ایجاد شده است.
 

srahas

عضو دیجی‌بیت
عضو قدیمی
🔰بزرگ‌ترین بانک دیجیتال برزیل٬ ۱ درصد از سرمایه خود را به بیت‌کوین اختصاص می‌دهد (وارن بافت یکی از سهامداران این بانک است)‼️
برای مشاهده ضمیمه‌ها، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
 

srahas

عضو دیجی‌بیت
عضو قدیمی
🔰دادگاه عالی رتبه شانگهای بیت‌کوین را یک‌ دارایی قانونی اعلام کرد٬ که تحت قوانین چین از آن محافظت می‌شود‼️

برای مشاهده ضمیمه‌ها، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
 

srahas

عضو دیجی‌بیت
عضو قدیمی
🔰گری اسکیل شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری٬ به SEC گفت قصد دارد ETF بیت‌کوین را برای ۸ میلیارد نفر بازگشایی کند‼️
برای مشاهده ضمیمه‌ها، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
 

شاگرد آخر بورس

عضو دیجی‌بیت
عضو قدیمی
مجددا شروع به خرید پله ای کردم از حدود ۲۸ هزار دلار....احتمال ریزش تا ۲۰ هزار دلار را کم می دانم...و کفه صعود از دید من پر رنگ تر از نزول است
 

srahas

عضو دیجی‌بیت
عضو قدیمی

مارک موبیوس، سرمایه گذار افسانه ای، سقوط بیت کوین تا 10 هزار دلار را پیش بینی می‌کند​


برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

در مصاحبه اخیر مارک موبیوس (Mark Mobius)، مدیر صندوق سرمایه گذاری در بازارهای نوظهور با the Financial News، او پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین ممکن است تا سطح ۱۰،۰۰۰ دلار هم سقوط کند.
موبیوس گفت که با وجود افزایش کمک‌های اخیر، بحران ارزهای دیجیتال به پایان نرسیده است.
اوایل امروز، بزرگترین ارز دیجیتال جهان پس از سقوط به ۲۵،۴۰۱ دلار، به بالاترین سطح روزانه ۳۰،۹۶۰ دلار در صرافی Bitstamp بازگشت که پایین ترین سطح از دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۹۹) محسوب می شود.
سقوط ارز دیجیتال Terra یک رویداد نادر بود که فشار فروش شدیدی را بر بازار وارد کرد. در حالی که قیمت LUNA به صفر می‌رسید، بازار تا حدی از افت اولیه خود بهبود یافت.
آن دسته از معامله گرانی که در اصلاح اخیر بیت کوین وارد بازار شدند، توانستند در کمتر از یک روز به سودهای چشمگیر بیش از ۲۰ درصدی دست پیدا کنند.
با این حال، موبیوس نسبت به خرید های در بازار نزولی هشدار داد. این سرمایه گذار افسانه ای معتقد است که معامله گران در نهایت یک چاقوی در حال سقوط را در دست می‌گیرند.
این سرمایه گذار کهنه کار بازارهای نوظهور می گوید که خرید بیت کوین فقط با قیمت ۲۰،۰۰۰ دلار منطقی است. او انتظار دارد زمانی که بیت کوین به سطح فوق الذکر بازگردد، یک جهش کوتاه مدت رخ دهد. موبیوس معتقد است که هیچ نوع بهبودی پایدار نمی‌باشد.
نوامبر گذشته (آبان ۱۴۰۰)، این سرمایه‌گذار آلمانی متولد آمریکا به درستی تنها چند روز قبل از رسیدن بیت کوین به بالاترین حد خود یعنی ۶۹،۰۴۴ دلار پیش‌بینی کرد که این ارز دیجیتال «در یک مشکل واقعی» قرار خواهد گرفت.
بیت کوین در حال حاضر ۵۵/۳۸ درصد نسبت به اوج اخیر خود کاهش یافته است.
در گذشته، موبیوس می‌گفت که بازار ارزهای دیجیتال مانند ورود به یک کازینو است.

منبع: u.today
 

srahas

عضو دیجی‌بیت
عضو قدیمی

بیل میلر همچنان در بلند مدت نسبت به بیت کوین صعودی است​


برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

بیل میلر( Bill Miller) ، سرمایه‌گذار آمریکایی در مصاحبه اخیر با CNBC می‌گوید که اگر قیمت بیت‌کوین از سطح فعلی خود به نصف کاهش یابد، تعجب نخواهد کرد. با این حال، او در دراز مدت نسبت به بیت کوین صعودی باقی می ماند.
این سرمایه گذار سهام کهنه کار می گوید که مقداری را به خاطر مارجین کال فروخته است.
در ماه ژانویه، میلر، که به عنوان رئیس هیئت مدیره مدیریت سرمایه Legg Mason خدمت می کرد، فاش کرد که نیمی از دارایی خالص خود را در بزرگترین ارز دیجیتال جهان سرمایه گذاری کرده است.
مدیر صندوق معتقد است که افراد زیادی پول خود را در رمزارز از دست داده اند. به گفته میلر، پس از فروپاشی عرضه اولیه های کوینها (ICO) در سال 2018، این نباید تعجب آور باشد.
“نظر من این است که مردم پول زیادی را در رمزارز از دست داده اند. آنها در حال سفته بازی با چیزهایی بوده اند که احتمالاً چیزی در مورد آنها نمی دانند.”
میلر به این واقعیت اشاره می کند که بیت کوین ارتباط زیادی با بازار دارد. به گفته میلر، به جز بیت کوین، همه ارزهای دیجیتال از جمله اتریوم با رقابت روبرو هستند.
او اضافه می کند که استدلال خوبی در مورد اینکه چرا نباید یک درصد از ارزش خالص نقدینگی خود را در بیت کوین بگذارد، نشنیده است. سرمایه گذار بزرگترین ارز رمزنگاری شده را به عنوان دارایی پوشش ریسک می بیند.
با این حال، ظاهراً او از یک سوال در مورد اینکه آیا بزرگترین ارز دیجیتال جهان خرید خوبی در قیمت 29000 دلار است یا خیر طفره رفت.
اوایل امروز، بزرگترین ارز دیجیتال به سطح 25000 دلار سقوط کرد، اما اکنون در 28000 دلار تثبیت شده است.
بازار ارزهای دیجیتال تحت تأثیر سقوط Terra، یکی از پروژه‌های پیشرو قرارداد هوشمند قرار گرفته است.


منبع:utoday
 

srahas

عضو دیجی‌بیت
عضو قدیمی

دادگاه شانگهای تأیید می کند که بیت کوین دارایی مجازی است و مشمول حقوق مالکیت است​


برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

دادگاه عالی مردم شانگهای(Shanghai) سندی را صادر کرده است که در آن بیان می کند بیت کوین تابع قوانین و مقررات حقوق مالکیت است. این یافته در رابطه با شکایتی بود که در اکتبر 2020(مهر 1399) در دادگاه منطقه ای ارائه شد که شامل بازیابی وام 1 بیت کوین (BTC) بود. دادگاه بدوی بیت کوین را دارای ارزش، کمیاب و غیرقابل مصرف تشخیص داد و بنابراین مشمول حقوق مالکیت و مطابق با تعریف دارایی مجازی است.
به گزارش وب سایت سینا(Sina website)، دادگاه مردمی منطقه بائوشان شانگهای به نفع شاکی چنگ مو(Cheng Mou) رای داد و به متهم شی مومو(Shi Moumou ) دستور داد تا بیت کوین را بازگرداند. هنگامی که متهم موفق به انجام این کار نشد، پرونده به دادگاه بازگردانده شد، که در ماه می 2021(اردیبهشت 1400) میانجیگری انجام داد. از آنجایی که متهم دیگر مالکیت بیت کوین را نداشت، طرفین توافق کردند که متهم غرامتی را با تخفیف از ارزش ارائه کند.
هیچ ارزش فعلی برای بیت کوین وام داده شده نمی توان تعیین کرد زیرا معامله آن در چین ممنوع است. به گفته این نشریه، این پرونده به دلیل محدودیت های مقامات تحقیقاتی و اجرایی دادگاه که نمی توانند درباره اموال مجازی تحقیق کنند، پیچیده شده است.
چین شروع به سرکوب معاملات ارزهای دیجیتال کرد و در سال 2017(1396)،این تلاش ها را افزایش داد. دولت به تدریج به قطع ارتباط ماینرهای ارزهای دیجیتال از شبکه برق و KV در برابر بازارهای کریپتو پرداخت. از آن زمان توجه خود را به “فعالیت های مالی غیرقانونی مرتبط با NFT” معطوف کرده است.
در عین حال، چین در معرفی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در سراسر جهان پیشتاز شده است.


منبع:cointelegraph
 

srahas

عضو دیجی‌بیت
عضو قدیمی
بیتکوین‌های تسلا و مایکرواستراتژی در ضرر!🕸🕸 در پی ریزش‌های اخیر بازار ارزهای دیجیتال و به خصوص بیتکوین، Microstrategy به عنوان بزرگترین هولدر بیتکوین در میان کمپانی‌های سهامی عام نیز اکنون دچار ضرر شده است.

🕸🕸 تعداد بیتکوین‌های این نهاد که 129,218 بیتکوین عنوان شده است قیمت ورود 3.9 میلیارد دلار را به ثبت رسانده بود که اکنون ارزش این دارایی با 343 میلیون دلار ضرر به 3.62 میلیارد دلار رسیده است.

🕸🕸 پس از مایکرواستراتژی، کمپانی مشهور Tesla هم که 48,000 عدد بیتکوین نگهداری می‌کند، اکنون پس از قیمت ورودی 1.5 میلیارد دلار، از آنجایی که ارزش این دارایی اکنون به 1.34 میلیارد دلار رسیده است، دچار ضرر هنگفتی شده است.

🕸🕸 پیش‌تر Michael Saylor هشدار داده بود اگر قیمت بیتکوین به زیر 21,000 دلار برسد کمپانی مایکرواستراتژی مجبور به انجام margin call خواهد بود.
 

مونا بزرگی

Moderator
پرسنل مدیریت
انتقال ۵.۶ میلیارد دلار بیت کوین به صرافی‌ها در روز خونین بازار

داده‌های وب‌سایت تحلیلی گلسنود نشان می‌دهد کاربران ارزهای دیجیتال حدود ۵.۶ میلیارد دلار بیت کوین را به صرافی‌های متمرکز منتقل کرده‌اند. مقدار اتریوم‌های ارسالی به این پلتفرم‌ها هم ۱.۳ میلیارد دلار گزارش شده است. گفته می‌شود هدف کاربران از انتقال این سرمایه‌های هنگفت به صرافی‌ها، فروش اندوخته‌هایشان بوده است. در همین حال، کاربران حدود ۱.۸ میلیارد دلار تتر از صرافی‌ها برداشت کرده‌اند. این نقل و انتقال‌ها در حالی صورت گرفت که ارزهای دیجیتال در وضعیت قرمز به سر می‌برند و ارزش کل بازار به ۱.۴۵ تریلیون دلار سقوط کرده است. / منبع

@arzdigitalb
 

srahas

عضو دیجی‌بیت
عضو قدیمی
🔥 برنامه‌ی پذیرش بیتکوین به عنوان سیستم پرداخت توسط خطوط هواپیمایی امارات

تاثیر خبر: (در صورت اجرایی شدن) مثبت 🟢🟢

✅ Adel Ahmed Al-Redha مدیر اجرایی ارشد شرکت هواپیمایی Emirates در جریان همایش Arabian Travel Market اشاره کرده است که این خطوط هواپیمایی در صدد پذیرش بیتکوین به عنوان سیستم پرداخت می‌باشد.

✅ همچنین این مدیر ارشد عنوان کرده است که توکن‌های غیر مثلی (NFT) در وبسایت این هواپیمایی به جهت انجام معاملات قرار گرفته است.

✅ همچنین او تاکید کرده است که این شرکت هواپیمایی به دنبال استفاده از تکنولوژی بلاکچین برای رهگیری هواپیما‌های این خطوط هوایی می‌باشد.

* توضیح تکمیلی: خطوط هواپیمایی امارات در سال 2020 با جابجایی 15.8 میلیون مسافر در صدر خطوط هواپیمایی جهان قرار گرفته بوده است.
 

مونا بزرگی

Moderator
پرسنل مدیریت
السالوادور از خرید جدید بیت کوین خود طی ۱۱ ساعت یک میلیون دلار سود کرده است

نایب بوکله، رئیس‌جمهور السالوادور می‌گوید این کشور از ۵۰۰ بیت کوینی که خریداری کرده، در مدت ۱۱ ساعت حدوداً یک میلیون دلار سود برده است. السالوادور این بیت کوین‌ها را در محدوده ۳۰,۰۰۰ دلار خریده بود. البته کاربران توییتر نیز بی‌درنگ به رئیس‌جمهور السالوادور یادآور شدند که سرمایه‌گذاری این کشور در بیت کوین هم اکنون با ضرری تقریباً ۲۰ میلیون دلاری همراه شده است.
گفتنی است که السالوادور تنها در صورتی از سرمایه‌گذاری خود در بیت کوین سود خواهد برد که بهای این ارز دیجیتال حداقل ۴۰ درصد رشد کند. این کشور نخستین بیت کوین‌های خود را در محدوده ۵۰ هزار دلاری خریده بود. / منبع

@arzdigitalb
 

مونا بزرگی

Moderator
پرسنل مدیریت
بنیان‌گذار لونا: به خاطر وضعیت UST «دلم شکسته است»

دو کوان، بنیان‌گذار شبکه ترا، گفته است در چند روز گذشته با اعضای مختلف جامعه این ارز دیجیتال تماس گرفته و با آنها درباره کاهش ارزش لونا و UST صحبت کرده است. قیمت لونا که در ابتدای آوریل (فروردین) نزدیک به ۱۲۰ دلار بود، این هفته به شکل چشمگیری سقوط کرد و تا ۰.۰۰۰۰۱۶۷۵ دلار کاهش یافت. کوان گفته از این اتفاق دل‌شکسته است و در توییتی نوشته که همچنان معتقد است اقتصاد غیرمتمرکز مستحق یک پول غیرمتمرکز است اما حالا که UST اعتماد بسیاری از سرمایه‌‌گذارانش را از دست داده است، نمی‌تواند این نقش را به عهده بگیرد. او اعلام کرده که هیچ یک از توکن‌های لونا و UST خود را در این مدت نفروخته است. / منبع

@arzdigitalb
 

مونا بزرگی

Moderator
پرسنل مدیریت
شکایت از کوین بیس به‌دلیل تبلیغ و معامله یک استیبل کوین ناشناخته

کاربران کوین بیس (Coinbase) اخیراً از این صرافی و صادرکننده استیبل کوین «GYEN» شکایت کرده‌اند. سرمایه‌گذاران توضیح داده‌اند که ارزش این توکن طبق ادعای تبلیغاتی آنها باید برابر با یک ین باشد اما هنگام خرید قیمت آن هفت برابر بیشتر بوده و بعد ناگهان ۸۰ درصد سقوط کرده است. این مسئله کاملاً متناقض با ماهیت استیل کوین‌هاست. بعد از این سقوط، کوین بیس معاملات GYEN را متوقف کرده است و مشتریان این صرافی فرصتی نداشته‌اند که توکن‌های خود را بفروشند. همین روند باعث شده است کاربران کوین بیس در عرض چند ساعت میلیون‌ها دلار ضرر کنند. / منبع

@arzdigitalb
 

مونا بزرگی

Moderator
پرسنل مدیریت
افزایش جست‌وجوها برای خرید بیت کوین و اتریوم در گوگل هم‌زمان با سقوط بازار

داده‌های گوگل ترندز، ابزار تحلیل آمار جست‌وجوهای گوگل، نشان می‌دهند که با کاهش قیمت‌ها در هفته‌های اخیر و رسیدن به کف‌های چند ماه گذشته، افراد زیادی به جست‌وجو درباره خرید ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین و اتریوم علاقه‌مند شده‌اند. در هفته گذشته، جست‌وجوی عبارت‌هایی مثل «آیا باید بیت کوین بخرم» و «آیا باید اتریوم بخرم» به‌ترتیب بیش از ۷۰ و ۵۰ درصد افزایش یافته است. گفتنی است با کاهش ۹۹ درصدی قیمت لونا نسبت به اوج تاریخی‌اش، میزان جست‌وجوی عبارت «آیا باید لونا بخرم» نیز طی هفته گذشته ۷۵۰ درصد رشد کرده است. / منبع

@arzdigitalb
 

مونا بزرگی

Moderator
پرسنل مدیریت
افزایش جست‌وجوها برای خرید بیت کوین و اتریوم در گوگل هم‌زمان با سقوط بازار

داده‌های گوگل ترندز، ابزار تحلیل آمار جست‌وجوهای گوگل، نشان می‌دهند که با کاهش قیمت‌ها در هفته‌های اخیر و رسیدن به کف‌های چند ماه گذشته، افراد زیادی به جست‌وجو درباره خرید ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین و اتریوم علاقه‌مند شده‌اند. در هفته گذشته، جست‌وجوی عبارت‌هایی مثل «آیا باید بیت کوین بخرم» و «آیا باید اتریوم بخرم» به‌ترتیب بیش از ۷۰ و ۵۰ درصد افزایش یافته است. گفتنی است با کاهش ۹۹ درصدی قیمت لونا نسبت به اوج تاریخی‌اش، میزان جست‌وجوی عبارت «آیا باید لونا بخرم» نیز طی هفته گذشته ۷۵۰ درصد رشد کرده است. / منبع

@arzdigitalb
 

مونا بزرگی

Moderator
پرسنل مدیریت
سختی استخراج بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود رسید

میزان سختی استخراج بیت کوین برای اولین بار در تاریخ از مرز ۳۰ تریلیون گذشته و به اوج جدیدش در ۳۱.۲۵۱ تریلیون رسیده است. سختی استخراج بیت کوین از این ارز دیجیتال در برابر حملات شبکه‌ای محافظت می‌کند و باعث می‌شود ماینرها برای تأیید تراکنش‌ها به قدرت محاسباتی بیشتری نیاز داشته باشند. با این سختی استخراج تقریباً غیرممکن است که هکرها بتوانند بیش از ۵۰ درصد از هش ریت شبکه بیت کوین را در اختیار بگیرند. / منبع

@arzdigitalb
 

مونا بزرگی

Moderator
پرسنل مدیریت
سختی استخراج بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ خود رسید

میزان سختی استخراج بیت کوین برای اولین بار در تاریخ از مرز ۳۰ تریلیون گذشته و به اوج جدیدش در ۳۱.۲۵۱ تریلیون رسیده است. سختی استخراج بیت کوین از این ارز دیجیتال در برابر حملات شبکه‌ای محافظت می‌کند و باعث می‌شود ماینرها برای تأیید تراکنش‌ها به قدرت محاسباتی بیشتری نیاز داشته باشند. با این سختی استخراج تقریباً غیرممکن است که هکرها بتوانند بیش از ۵۰ درصد از هش ریت شبکه بیت کوین را در اختیار بگیرند. / منبع

@arzdigitalb
 
دوره‌های تالاربورس
بالا