تبلیغات انجمن دیجی بیت

بیت کوین (Bitcoin)

نماد
BTC
نام انگلیسی رمزارز
Bitcoin

HAMEDI

Super Moderator
پرسنل مدیریت
عضو قدیمی
📌لارک دیویس، تحلیلگر بازار رمزارزها :

🔸️بیت‌کوین از محل حمایت خود جهش خوبی به سمت بالا داشت، اما اکنون باید مقاومت 46هزاری را با پشتوانه حجمی بالا شکست دهیم تا با این شکست به سمت بالا برویم و خط روند نزولی شکسته شود.


برای مشاهده ضمیمه‌ها، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
 

HAMEDI

Super Moderator
پرسنل مدیریت
عضو قدیمی
امسال ۱۰۰ دستگاه خودپرداز بیت کوین جدید در اسپانیا نصب می‌شود

🔸 بیت‌نوو (Bitnovo)، یکی از برترین پلتفرم‌های پرداخت بیت کوین در اسپانیا با یوروکوین (Eurocoin)، تامین‌کننده پیشرو تجهیزات الکترونیکی در اروپا به منظور نصب ۱۰۰ دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۲ همکاری کرده است. اسپانیا از نظر تعداد دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین از تمامی کشورهای اروپایی جلوتر است و با نصب این دستگاه‌های جدید، پس از ایالات متحده و کانادا به سومین کشور جهان از نظر تعداد دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین تبدیل می‌شود.
 

HAMEDI

Super Moderator
پرسنل مدیریت
عضو قدیمی
📌تیم تجزیه و تحلیل Santiment :

🔸️ احساست خرسی در رابطه با بیت‌کوین در اوایل این هفته در سطوح بالای ۶ ماهه خود قرار داشت و به نظر می‌رسد این شک و تردید در حال حاضر عامل اصلی عدم جهش قدرتمند رمزارزها باشد. داده ها برای بیت کوین و اتریوم نسبت به اول هفته کمی مثبت تر شده است، اما هنوز مقدار قابل توجهی ترس، شک و عدم اطمینان (FUD) وجود دارد.

برای مشاهده ضمیمه‌ها، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
 

HAMEDI

Super Moderator
پرسنل مدیریت
عضو قدیمی
مجری آمریکایی: کشورهای عضو گروه هفت به‌زودی بیت کوین استخراج می‌کنند

🔸 مکس کایزر (Max Keiser)، فیلم‌ساز، مجری و گوینده تلویزیون، در مصاحبه اخیر خود با مؤسسه استنزبری ریسرچ (Stansberry Research)، پیش‌بینی کرد که به‌زودی کشورهای عضو گروه هفت (G7) شروع به استخراج بیت کوین می‌کنند. کایزر افزود که با ورود گروه هفت به صنعت ماینینگ، هش ریت به‌سرعت افزایش پیدا می‌کند و رقابت بین این کشورها بر سر افزایش بیشتر هش ریت خواهد بود. به گفته او، چنین رقابتی مانند رقابت فضایی بین آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی است. کایزر با احمقانه خطاب‌کردن اقدام اخیر چین در سرکوب ماینرها گفت: «السالوادور به‌زودی شهر بیت کوین خود را برای استخراج راه‌اندازی می‌کند و قطعاً سایر کشورها، اجازه نخواهند داد استخراج این کشور بدون رقابت و چالش باشد.
 

HAMEDI

Super Moderator
پرسنل مدیریت
عضو قدیمی
پرایس اکشن بیت کوین قبل از روزهای آخر هفته، همچنان به ارائه یک فرصت عالی برای پوزیشن های لانگ ادامه می دهد. با وجود این که بیت کوین در یک روند نزولی قوی امتداد یافته از اواسط نوامبر (اواخر آبان) تاکنون قرار دارد، به نظر می رسد با کاهش مومنتوم حرکت، و تحکیم در منطقه 42 تا 43 هزار دلاری، برای تغییر مسیر آماده می شود. در حال حاضر، BTC با قیمت 43030 دلار و پایین تر از میانگین متحرک ساده 100 (در چارت روزانه) معامله می شود. در روند صعودی اولین مقاومت در حدود 43200 و 44500 دلار پیش روی گاوها قرار دارد. در صورت عبور از این مقاومت، احتمال افزایش تا 48000 دلار و سپس سطح روانی 50000 دلار وجود دارد.
برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

در صورت ادامه روند نزولی، اولین حمایت در حدود تراز 42500 دلار و منطقه 42000 دلاری به کمک آن خواهد آمد. حمایت بعدی در کف نوسانی قیمت روز 10 ژانویه (20 دی) در حدود 40000 دلار قرار دارد. اگر قیمت روزانه یا هفتگی بیت کوین زیر ناحیه 39500 دلاری بسته شود، فرضیه صعود قیمت باطل شده و با احتمال افت بیشتر روبرو می شویم.
در نمودار روزانه، اندیکاتور RSI روی سطح 40 قرار داشته و MACD در منطقه نزولی حرکتی رو به بالا دارد.
 

HAMEDI

Super Moderator
پرسنل مدیریت
عضو قدیمی
🔥 هش‌ریت بیتکوین در بالاترین سطح خود💎 پس از توییت جک دورسی مبنی بر ایجاد یک سیستم باز استخراج بیتکوین توسط شرکت تحت مالکیت خود یعنی Block، هش‌ریت بیتکوین سقف جدیدی را به ثبت رساند.
 

HAMEDI

Super Moderator
پرسنل مدیریت
عضو قدیمی
ارائه سیستم نوین استخراج بیتکوین توسط شرکت Block⚪️ شرکت خدمات مالی Block تحت مالکیت جک دورسی اعلام کرده است این شرکت در حال ساخت سیستم باز جهت استخراج بیتکوین است.

⚪️ این سیستم که برای همگان از جمله ماینرهای خرد و جدید قابل دسترس است به راحتی امکان استخراج را فراهم می‌کند.

⚪️ این اقدام در راستای بهینه‌سازی 3 پارامتر دسترسی، قابل اتکا بودن و عملکرد پیرامون حوزه ماینینگ انجام خواهد شد.
 

مونا بزرگی

عضو شناخته شده
کارشناس مالی: معاملات بیت کوین اقتصاد السالوادور را در معرض خطر قرار می‌دهد

جیمی رویشه (Jaime Reusche)، تحلیل‌گر و کارشناس مالی مودیز اینوستور سرویس (Moody’s Investors Service)، در مصاحبه خود با بلومبرگ گفت: «قمار السالوادور روی بیت کوین، قطعا به مشکلات و خطرات کشوری که در گذشته با مشکلات نقدینگی دست‌وپنجه نرم کرده اضافه می‌کند». رویشه افزود که استقبال تاریخی السالوادور از بیت کوین می‌تواند پیامدهای منفی بر چشم‌انداز اقتصاد این کشور داشته باشد و دسترسی آن را به بازارهای بدهی خارجی محدود کند. با این حال، این اولین باری نیست که السالوادور موردانتقاد نهادهای مالی بین‌المللی قرار می‌گیرد.
 

مونا بزرگی

عضو شناخته شده
مجری آمریکایی: کشورهای عضو گروه هفت به‌زودی بیت کوین استخراج می‌کنند

مکس کایزر (Max Keiser)، فیلم‌ساز، مجری و گوینده تلویزیون، در مصاحبه اخیر خود با مؤسسه استنزبری ریسرچ (Stansberry Research)، پیش‌بینی کرد که به‌زودی کشورهای عضو گروه هفت (G7) شروع به استخراج بیت کوین می‌کنند. کایزر افزود که با ورود گروه هفت به صنعت ماینینگ، هش ریت به‌سرعت افزایش پیدا می‌کند و رقابت بین این کشورها بر سر افزایش بیشتر هش ریت خواهد بود. به گفته او، چنین رقابتی مانند رقابت فضایی بین آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی است. کایزر با احمقانه خطاب‌کردن اقدام اخیر چین در سرکوب ماینرها گفت: «السالوادور به‌زودی شهر بیت کوین خود را برای استخراج راه‌اندازی می‌کند و قطعاً سایر کشورها، اجازه نخواهند داد استخراج این کشور بدون رقابت و چالش باشد.»
 

مونا بزرگی

عضو شناخته شده
این هفته بیت کوین در بازه ای محدود معامله شد و پس از شروعی پر نوسان در سال جدید، کمی آرامش را برای بازار به ارمغان آورد. این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته تقریباً ثابت بود و بازده آن طی یک هفته گذشته حدود 3 درصد افزایش بوده است. این درحالی است که اتر در تایم فریم هفتگی حدود 5 درصد افزایش را نشان می دهد. در حال حاضر بیت کوین با قیمت 43024 دلار در حال ترید شدن است که 0.90 درصد رشد نسبت به روز گذشته را نشان می دهد. این تغییرات ارزش بازار BTC را به 814492138 میلیارد دلار رسانده است.
علیرغم جهش مختصر قیمت از 40000 دلار در اوایل این هفته، برخی از معامله گران و تحلیلگران هنوز محتاط هستند. این نگرانی در مورد کاهش بیشتر اتر، دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان، نیز احساس می شود. در صورت افزایش شتاب حرکت نزولی اتر، تحلیلگران بدترین سناریو یعنی سقوط تا 1300-1700 دلار را برای اتریوم پیش بینی می کنند که تقریباً 50 درصد کمتر از سطح قیمت فعلی است.
 

مونا بزرگی

عضو شناخته شده

اپلیکیشن Strike از بیت کوین در آرژانتین پشتیبانی نمی کند​
اپلیکیشن Strike سه روز پس از اعلام راه‌اندازی خدمات در آرژانتین، که از شبکه لایتنینگ نیز پشتیبانی می‌کند، تنها از استیبل کوین تتر در این کشور پشتیبانی می‌کند.
کاربران آرژانتینی شکایت کرده‌اند که اپلیکیشن به آن‌ها اجازه خرید، فروش یا نگهداری بیت‌کوین را نمی‌دهد، درحالی که کاربران استرایک در کشورهای دیگر می‌توانند. این شرکت در زمان انتشار در روز سه‌شنبه هیچ اشاره‌ای به پشتیبانی از تتر نکرده بود.
استرایک در توئیتی حرکت به آرژانتین را با مدیر عامل و بنیانگذار جک مالرز (Jack Mallers)، نوید تجربه مالی برتری را داد و افزود که استرایک از “شبکه پولی باز جهان، بیت کوین، برای امید دادن به مردم آرژانتین استفاده خواهد کرد.”
ورود استرایک به آرژانتین بخشی از یک ابتکار گسترده تر برای گسترش به آمریکای لاتین است. این شرکت در اطلاعیه خود اعلام کرد که کاربران می توانند حواله پرداخت کنند، خبرهای بیت کوین را در توئیتر دریافت کنند و از خدمات تراکنش همتا به همتای استرایک استفاده کنند.
استرایک به درخواست‌های کوین دسک برای اطلاعات در مورد استفاده از تتر در پلتفرم خود در آرژانتین پاسخ نداد. در زمان انتشار این خبر، این شرکت همچنین به شکایات کاربران در حساب توئیتر یا وب سایت خود رسیدگی نکرده بود.
یکی از کاربران آرژانتینی به نام نیکلاس به کوین دسک گفت که این اپلیکیشن می تواند پرداخت بیت کوین را دریافت کند اما بلافاصله این رمزارز را به تتر تبدیل کند. او گفت که کیف پول استرایک فقط شامل تتر می شود. یکی دیگر از کاربران استرایک در آرژانتین، آدام، در توئیتی که این برنامه را «ناامیدکننده» توصیف کرد، نرم افزار را به عنوان یک کیف پول نگهبانی توصیف کرد که فقط با تتر تحت استاندارد ERC-20 اتریوم کار می کند.
آدام نوشت این اپلیکیشن دارای رمپ های روشن و خاموش است که به کاربران امکان می دهد به رمزارز متصل شوند، مانند ارسال تتر و سپس دریافت بیت کوین از طریق شبکه لایتنینگ.
نیکلاس گفت که توانسته است وجوهی را از کیف پول استرایک خود به صرافی در آرژانتین بفرستد و پس از آن بیت کوین دریافت کند.
در پاسخ به نیکلاس، لوئیس دیوید اسپاراگوزا، روزنامه‌نگار رسانه اسپانیایی زبان Criptonoticias، گفت که استرایک فقط تتر را به Bittrex (یک صرافی رمزنگاری که وجوه استرایک را نگهداری و انتقال می‌دهد) می‌فرستد، نه بیت کوین.
آکادمی هلاکوئی
 

مونا بزرگی

عضو شناخته شده

مکس کایزر پیش بینی می کند که کشورهای G7 استخراج بیت کوین را آغاز خواهند کرد​نظریه پرداز آمریکایی، مکس کایزر (Max Keiser)، در مصاحبه اخیر با Stansberry Research، پیش بینی می کند که استخراج بیت کوین توسط کشور G7 آغازگر یک جنگ هشریت جدید است، که او آن را با مسابقه فضایی بین ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی مقایسه می کند که با پرتاب اسپوتنیک (1 ماهواره در مدار زمین در سال 1957) توسط این کشور آغاز شده بود.
“من فکر می کنم زمانی که کشوری در G7 شروع به انباشت و استخراج بیت کوین کند، یک رقابت، مانند یک مسابقه فضایی به راه خواهد افتاد.”
کایزر می گوید که چنین سناریویی یک “قطعیت صد در صد تضمین شده” است.
سال گذشته، السالوادور، کوچکترین کشور آمریکای مرکزی، اعلام کرد که یک شهر بیت کوین در پایه آتشفشان Conchaga خواهد ساخت که از انرژی گرمایی زمین برای استخراج بیت کوین استفاده خواهد کرد.
کایزر می‌گوید کشورهای دیگر اجازه نخواهند داد السالوادور صنعت استخراج خود را بدون چالش رشد دهد.
هش‌ریت بیت‌کوین اخیراً پس از افت به دلیل آشفتگی در قزاقستان، بهبودی V شکل را به بالاترین سطح تاریخ خود نشان داده است. همچنین کایزر تصمیم چین برای ممنوعیت استخراج بیت کوین را “واقعا احمقانه” توصیف کرده است.
طالع بینی برای مردان
کایزر می‌گوید که این کاهش قیمت اصلا نگران‌کننده نیست، و او همچنان به پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین 220000 دلاری خود پایبند است. این کارشناس به شدت از تریدرها انتقاد کرد و ادعا کرد که حتی یک میلیاردر تحلیلگر تکنیکال را نمی شناسد:
“ترجیح می دهم یک روز زودتر وارد شوم قبل از آن که خیلی دیر شود.”
او در ادامه تحلیل تکنیکال را «طالع بینی برای مردان» توصیف کرد.
بیت کوین تا بی نهایت
کایزر انتظار دارد بیت کوین در برابر دلار آمریکا تا بی نهایت بالا رود. کایزر، یکی از منتقدان قدیمی بانک مرکزی، با صحبت در مورد کاهش قدرت فدرال رزرو ایالات متحده، گفت که کاهش “طرح پانزی” غیرممکن است:
“آن ها قرار نیست ضعیف شوند. قرار است چاپ کنند”
او همچنین دولت را به پنهان کردن اعداد تورم نیز متهم کرد.
آکادمی هلاکوئی
 

amir1768

عضو شناخته شده

نتایج نظرسنجی هوبی: آمریکایی‌ها بیت کوین و دوج کوین را بیش از سایر ارزهای دیجیتال می‌شناسند​

کالین وو، روزنامه‌نگار چینی حوزه ارزهای دیجیتال در توییتر خود نتایج نظرسنجی صرافی هوبی از ۳,۱۴۴ آمریکایی را به اشتراک گذاشته است. شرکت‌کنندگان در این نظرخواهی گفته‌اند که بیت کوین، دوج کوین، اتریوم، شیبا اینو، کاردانو، سولانا، بایننس کوین و استیبل کوین تتر ارزهای دیجیتالی هستند که بیش از همه درباره آن شنیده‌اند. در این نظرسنجی، بیت کوین رتبه نخست را با ۸۳.۴۶ درصد در اختیار دارد و دوج کوین با ۵۴.۱۰ در رتبه دوم است. این در حالی است که ۳۹.۴۱ درصد از شرکت‌کنندگان می‌گویند که درباره اتریوم شنیده‌اند. میم کوین شیبا اینو با ۲۸.۳۱ درصد و کاردانو با ۱۳.۰۷ نیز در رتبه‌های چهارم و پنجم قرار دارند.
 

amir1768

عضو شناخته شده

السالوادور بیش از ۱۰ میلیون دلار از خرید بیت کوین زیان کرده است​

با رکود مداوم بازار ارزهای دیجیتال، السالوادور در حال حاضر زیان قابل‌توجهی از سرمایه‌گذاری در بیت کوین داشته است. با توجه به آنکه روند خرید و کیف پول‌های دولت السالوادور فاش نشده‌اند، مقدار دقیق زیان این کشور در حال حاضر مشخص نیست. اما برآوردها ضرر و زیانی بین ۱۰ تا ۱۲ میلیون دلار را نشان می‌دهند.
از ماه سپتامبر تاکنون، نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور موارد از خرید در کف بازار را در صفحه توییتر خود اعلام کرده و بر این اساس، تخمین زده می‌شود که السالوادور ۱,۳۹۱ بیت کوین در اختیار داشته باشد که برای خرید آنها ۷۳.۲ میلیون دلار هزینه کرده است. با این حال، با توجه به قیمت‌های فعلی ارزش این میزان بیت کوین به ۵۹ میلیون دلار می‌رسد که ۱۴ میلیون دلار پایین‌تر از برآوردها درباره هزینه خرید آنهاست.
گفتنی است که هفته گذشته وزیر دارایی السالوادور گفت که این کشور دست به فروش بیت کوین زده است، اما درباره مقدار و زمان این فروش اطلاعاتی ارائه نکرد.
 

amir1768

عضو شناخته شده

هش ریت بیت کوین با ثبت رکوردی جدید به بالاترین سطح تاریخ خود رسید​

هش ریت بیت کوین روز شنبه به اوج تاریخی جدیدی دست یافت و رکورد بی سابقه ۲۱۹.۶۸ اگزاهش در ثانیه (EH/s) را برای خود به ثبت رساند. این رکورد جدید به دنبال اوج تاریخی قبلی در روز نخست سال ۲۰۲۲ میلادی به ثبت رسیده که در آن روز، هش ریت بیت کوین به ۲۱۹.۵ اگزاهش در ثانیه رسیده بود.
گفتنی است که برآوردها نشان می‌دهند که هزینه تولید برای استخراج هر بیت کوین امروز به ۳۴,۰۰۰ دلار رسیده است. همچنین پیش‌بینی شده است که دشواری استخراج بیت کوین در ۵ روز آتی ۳.۸۳ درصد افزایش پیدا کند و به ۲۵.۳۱ تریلیون برسد که به معنای ثبت رکورد جدیدی در زمینه دشواری استخراج است.
 
تبلیغات نوبیتکس
تبلیغ صرافی کوکوین- دیجی بیت
بالا