تبلیغات انجمن دیجی بیت

بهره وری سرمایه با استفاده از منحنی های دلخواه در آلف پروتکل سولانا

نوآوری ارائه شده توسط آلف پروتکل (Alfprotocol)، که استفاده کامل از منحنی های پیوند را دربردارد

آلف پروتکل یک پروتکل سولانا برای به کارگیری سرمایه تأمین نقدینگی و ییلد فارمینگ، توسط لوریج یا بدون لوریج است. این پروتکل شامل یک پروتکل بازارساز خودکار مبتنی بر مقادیر ثابت و یک بازار پول برای وام های کوتاه مدت جهت فعالیت های صرافی است.

مهم ترین کمک های آلف پروتکل را می توان لوریجینگ (اهرم سازی) پوزیشن های تأمین کنندگان نقدینگی در استخرهای AMM و روش های ییلد فارمینگ دانست.


این پروتکل، یک سرویس صرافی غیرمتمرکز و یک سرویس دریافت وام با وثیقه بالا را برای کاربران خود فراهم می کند که به ترتیب AlfMM و Aalf نام دارند. از سوی دیگر، نقدینگی لوریج توسط یکی از ماژول های آلف پروتکل مدیریت می شود که با پروتکل های خارجی مانند سولاریس (Solaris)، جت پروتکل (Jet Protocol) و سایر موارد ارتباط برقرار می‌کند تا محصولات لوریج را تا 200 برابر ارائه دهد.

یکی از جدیدترین پیشرفت ها در دیفای، توسعه DEX ‌هایی است که می توانند به طور مستقل تبدیل ها بین دارایی های مختلف رمزارز را مدیریت کنند.

پروتکل های صرافی غیرمتمرکز سولانا حاوی یک استخر لیکوئیدیتی (LP) است که شامل دو یا چند دارایی می باشد که باید همیشه یک رابطه ریاضی با یکدیگر را حفظ کنند، همانطور که توسط یک تابع یا منحنی خاص تعریف می شود. چنین توابعی، AMM های با جمع ثابت و محصول ثابت را دربردارند.

چنین اقداماتی، پتانسیل کاهش استخر لیکوئیدیتی را دارند. تغییرات قیمت بازار، به ویژه، می تواند منجر به کاهش نقدینگی برای یک یا چند دارایی شود و ارزش کل LP را دچار تنزل کند. این پروتکل، مفهوم منحنی های پویا را برای ساخت AlfMM معرفی می‌کند به روشی که پیوند ریاضی بین دارایی ها را با استفاده از اطلاعات به دست آمده از اوراکل قیمت بازار تغییر می دهد و تضمین می‌کند که قیمت استخر ثابت و یکسان با قیمت بازار باقی می ماند. آلف پروتکل، با استفاده از بلاکچین سولانا، منحنی های دلخواه را با استفاده از نقدینگی و تخصیص کارآمد آن پیاده سازی می کند. این روش، نقدینگی بیشتری را به قیمت مرجع فعلی و مقدار کمتری را به سمت افراط های قیمتی تخصیص می دهد.

در حال حاضر آلف پروتکل در مراحل اولیه توسعه قرار دارد. این پروژه ابتدا به دنبال یافتن 3 سرمایه گذار اصلی است و توجه خود را به جمع آوری بودجه اضافی، ایجاد جامعه و توسعه پروژه اختصاص می دهد.

هدف این است که یک پروتکل کاملاً کارآمد با ویژگی های اولویت اول در دوره 6 ماهه آینده داشته باشیم.

آلف پروتکل علاوه بر ایجاد یک مشارکت تحقیق و توسعه با pixelplex.io، الکساندر بوخنک، یکی از بنیانگذاران byzantine.solutions را به عنوان مشاور پروژه انتخاب کرده است.

آلف پروتکل با ایجاد ارتباط بین سرمایه گذاران کم ریسک و کم تلاش که نقدینگی را برای پروتکل های وام تأمین می کنند با سرمایه گذاران ریسک طلب و مدیریت فعال که بر تأمین نقدینگی لوریج و پوزیشن های ییلد فارمینگ تمرکز دارند، بهره وری سرمایه را افزایش می دهد و بازارهای لیکوئید بیشتری را فراهم می کند.

آلف پروتکل هم اکنون در حال توسعه می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه و اطلاع از روند پیشرفت فعلی پروژه، لطفاً از وب سایت بازدید کنید و وایت پیپر را بررسی نمایید.منبع:
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!


400-0905-09-01373​

نوشته
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
اولین بار در
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
. پدیدار شد.

منبع: بیتز گاردن
 
تبلیغات نوبیتکس
تبلیغ صرافی کوکوین- دیجی بیت
بالا