تبلیغات انجمن دیجی بیت

بزرگترین تولیدکننده دستگاه‌های استخراج ارسال دستگاه در داخل چین را متوقف کرد

حمیده آقایی

عضو شناخته شده
بیت مین، بزرگترین تولیدکننده دستگاه‌های استخراج در جهان، در اطلاعیه‌ای عنوان کرد که دیگر دستگاهی به چین ارسال نمی‌کند. این شرکت همچنین اعلام کرده است که در حال بررسی شرایط برای مشتریان چینی است که پیش‌تر اقدام به ثبت سفارش کرده‌اند.

به گزارش کوین تلگراف، شرکت چینی بیت مین بزرگترین تولیدکننده تجهیزات مربوط به استخراج ارزهای دیجیتال است. از ۱۱ اکتبر ۲۰۲۱ (۱۹ مهر ۱۴۰۰) این شرکت مجبور شده است تا فعالیت خود را در چین متوقف کند. علت این امر ممنوعیت‌هایی است که مقامات محلی چینی در زمینه ارزهای دیجیتال ایجاد کرده‌اند.

علاوه بر ممنوعیت‌های گسترده‌ای که چین در زمینه ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است، شرکت بیت مین در واکنش به سیاست‌های بدون کربن این کشور، تصمیم گرفته است ارسال دستگاه‌های استخراج بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال را متوقف کند. این شرکت اعلام کرده است:

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
هرچند که این شرکت هنوز برنامه‌ای را که برای کمک به مشتریان چینی‌اش در نظر دارد توضیح نداده است، اما همچنان ریگ‌های استخراج ارزهای دیجیتال انت‌ماینر را برای مصرف‌کنندگان خود در سراسر جهان، از جمله تایوان و هنگ‌کنگ تولید می‌کند.

در واکنش به اتفاقات اخیر در چین، بیت مین ظرفیت تولید کانتینر استخراج سیار Antbox را افزایش داده است. در ماه نوامبر (ماه آینده) این شرکت میزبان اجلاس جهانی استخراج ارزهای دیجیتال ۲۰۲۱ در دبی خواهد بود. در این اجلاس، شرکت بیت مین درباره فرصت‌های موجود برای استخراج انرژی سبز صحبت خواهد کرد. اکثر این فرصت‌ها از پروژه‌های تولید انرژی پاک در یون‌نان، سین‌کیانگ و دیگر استان‌های چینی به وجود آمده‌اند.

با وجود ممنوعیت‌هایی که چین علیه ارزهای دیجیتال وضع کرده است، استخراج‌کنندگان و سرمایه‌گذاران چینی به مناطقی که رویکردی سهل‌تر نسبت به این موضوع دارند، رفته‌اند. از سوی دیگر، عملیات استخراج بیت کوین در بخش‌های دیگر جهان هم رفته‌رفته احیا می‌شود.

به گزارش کوین‌تلگراف، سختی استخراج از اواخر ماه ژوییه (مرداد) ۳۹ درصد افزایش یافته است. علاوه بر این، رسانه چینی وو بلاک‌چین (Wu Blockchain) عنوان کرده است که در ۵ اکتبر ۲۰۲۱ (۱۳ مهر ۱۴۰۰) سختی شبکه در بلاک شماره ۷۰۳,۵۸۴ تا ۴.۷۱ درصد افزایش یافته است. از ۳۱ ژوییه ۲۰۲۱ (۹ مرداد ۱۴۰۰) این ششمین باری است که سختی استخراج بیت کوین به‌صورت متوالی افزایش می‌یابد.

ارز دیجیتال
 
تبلیغات نوبیتکس
تبلیغ صرافی کوکوین- دیجی بیت
بالا