دوره رایگان کریپتو از صفر

بررسی کتاب‌های حوزه نوآوری در کمپین هدیه سازمانی راه پرداخت / ۷ کتاب برای ترسیم نقشه راه تحول دیجیتال

  • نویسنده موضوع امیر جاویدنیا
  • تاریخ شروع
برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


انتشارات «راه پرداخت» در آستانه نوروز ۱۴۰۳، ۳۶ کتاب‌ در زمینه‌های مرتبط با فناوری و نوآوری که مناسب هدیه‌ دادن در ایام نوروز است، تحت عنوان « کمپین هدیه سازمانی راه پرداخت» گرد هم آورده و فعالان حوزه کسب‌و‌کارهای نوآوری و علاقمندان می‌توانند از این فهرست، کتاب خود را انتخاب کنند. در این گزارش به بررسی ۷ کتاب در حوزه نوآوری و دیجیتال از میان این ۳۶ کتاب پرداخته‌ایم.


راهبری تحول دیجیتال«دنیس خو» نویسنده این کتاب، رهبری موفق در کسب‌وکار دیجیتال و از پیش‌گامان بانک دیجیتال در منطقه آسه‌آن است. او با داشتن تجربهٔ دوگانه فناوری اطلاعات و بانکداری، مزیت منحصربه‌فردی در توسعه و اجرای استراتژی‌های تحول کسب‌وکار در دنیای دیجیتال دارد. کتاب «
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
» محصول تجربیات عملی و موفق نویسنده در راه‌اندازی بانک دیجیتال است. درس‌آموخته‌های دنیس خو را علاوه بر صنعت بانکداری می‌توان برای بسیاری از صنایع دیگر که پا در سفر تحول دیجیتال گذاشته‌اند به کار برد. این کتاب به شکل راهنمای گام‌به‌گام برای طی سفر پر چالش تحول تدوین شده است. در این کتاب مدلی عملی با نام TaP معرفی شده است که چارچوبی برای طراحی و ایجاد یک بانک دیجیتال و به‌طورکلی برنامه سفر تحول دیجیتال است.


حکمرانی دیجیتالبرای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
، به قلم استفان دانیلز و جرمی سوئینفن گرین در سال ۲۰۱۹ توسط انتشارات روت‌لج منتشر شد. این کتاب در سال ۱۴۰۱ توسط حسین خسروپور و مژگان شوندی به فارسی برگردانده و به همت انتشارات راه پرداخت منتشر شد. این کتاب توضیحی درباره مسائل اساسی پیرامون فرصت‌ها و خطرات مرتبط با فناوری دیجیتال ارائه می‌دهد، همچنین نقشی را که فناوری دیجیتال می‌تواند در سراسر سازمان‌ها ایفا کند را توصیف می‌کند و به هیئت‌مدیره‌ها و مدیریت ارشد بینش می‌دهد تا استراتژی‌هایی برای سرمایه‌گذاری و بهره‌برداری از فناوری دیجیتال و همچنین مسلح‌کردن آنها به دانش ایجاد کنند؛ دانشی که به پرسیدن سؤالات درست از متخصصان و تشخیص اینکه چه زمانی پاسخ‌های داده‌شده گریزان یا بی‌ربط هستند، کمک می‌کند. در این کتاب، اصول حکمرانی دیجیتال مانند رهبری، توانایی، مسئولیت‌پذیری برای خلق ارزش و شفافیت گزارش‌دهی، صداقت و رفتار اخلاقی را بررسی شده است.


حاکمیت تحول دیجیتالبرای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
، به قلم آنانت جوشی، استیون دی‌هاس و لورا کالوی در سال ۲۰۲۰ توسط انتشارات اشپرینگر منتشر شد. این کتاب با ترجمه مجتبی رئیس صفری در سال ۱۴۰۰ به همت انتشارات راه پرداخت به فارسی منتشر شد. در این کتاب ضرورت مشارکت بیشتر هیئت‌مدیره سازمان‌ها در حاکمیت فناوری اطلاعات تبیین شده است. تحول دیجیتال ماهیت تصمیم‌گیری در سازمان‌ها را تغییر داده است. به شکلی که دیگر نمی‌توان بدون درنظرگرفتن ابعاد دیجیتالی مدیریت سازمان‌ها را پیش برد. نویسندگان کتاب، پیامدهای منفی عدم مشارکت هیئت‌مدیره در تعیین جهت‌گیری و کنترل دارایی‌های دیجیتالی را برمی‌شمارند. همچنین در این کتاب، نمونه‌های موفق و ناموفق با تمرکز بر تحول دیجیتال در میان سازمان‌های مشهور جهانی بررسی شده است.


نوآوری درآمدزابرای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
در سال ۲۰۱۶ به قلم جرج تک و مادهاوان رامونجام نوشته و توسط انتشارات وایلی منتشر شد. در سال ۱۳۹۸، محمد رهبان و محمدرضا زکیخانی این کتاب را به فارسی برگردانده و انتشارات راه پرداخت آن را منتشر کرد. در این کتاب به درآمدزایی از نوآوری اشاره شده است. تحول بنیادین در ماهیت کسب‌وکار باعث شده نوآوری یک امر حیاتی برای شرکت‌ها باشد. امروزه کسب‌وکارهایی رشد می‌کنند که درون آنها موتور نوآوری روشن باشد، یعنی بتوانند با استفاده از دانش و فناوری درونی یا بیرونی، در کسب‌وکار خود نوآوری مستمر داشته باشند. اینکه چگونه شرکت‌هایی که محصول بدیعی را به دنیا ارائه می‌کنند و می‌توانند از علم درآمدزایی از نوآوری استفاده کنند، شانس موفقیت محصول جدیدشان را افزایش دهند و نتایج شگفت‌انگیزی به دست می‌آورند. احتمال شکست نوآوری‌های موفق همیشه بالاست، اما در این کتاب یاد می‌گیرید که تمرکز بر درآمدزایی از نوآوری چگونه می‌تواند شانس موفقیت مالی یک کسب‌وکار را به‌شدت افزایش دهد.


ابزارها و سلاح‌هابرای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
به قلم برد اسمیت و کارول براون در سال ۲۰۱۹ توسط انتشارات پنگوئن منتشر شد و در سال، انتشارات راه پرداخت برگردان فارسی آن به قلم محمد رهبان را منتشر کرد. در این کتاب، نویسنده توضیح می‌دهد که چگونه فناوری، هم به ما قدرت می‌دهد و هم ما را تهدید می‌کند. وی همچنین نقش و قدرت داده‌ها در جهان کنونی را به تصویر می‌کشد و گزارشی دقیق و هیجان‌انگیز از جنجال‌هایی که حوزه فناوری طی یک دهه گذشته با آن مواجه بوده است، ارائه می‌دهد. کتاب ابزارها و سلاح‌ها به طیف بسیار گسترده‌ای از مسائل شامل ۱۵ مسئله از جمله امنیت سایبری، تنوع نیروی کار فناوری اطلاعات و رابطه ایالات متحده و چین پرداخته است.


مهندسی اجتماعیبرای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
، به قلم کریستوفر هدنگی و به همت انتشارات وایلی در سال ۲۰۱۸ منتشر شد. برگردان فارسی این کتاب به همت شیرین سجودی، مجید جعفریان و محمد رهبان در سال ۲۰۱۸ منتشر شد. این کتاب جوهره مهندسی اجتماعی را بیرون می‌کشد و آن را به نحوی تعریف می‌کند و شکل می‌دهد که همه آن را درک کنیم. در مهندسی اجتماعی این ذهن افراد است که هک می‌شود، نه کامپیوتر. در حمله مهندسی اجتماعی، اطلاعاتی را که فرد قصد فاش کردن آن را نداشته، بدون آنکه متوجه شود، در اختیار مهاجم قرار می‌دهد یا تحت‌تأثیر آنچه دست‌کاری روان‌شناختی نامیده می‌شود، تشویق یا وادار به انجام کاری می‌شود که از انجام آن پشیمان خواهد شد. این کتاب می‌تواند شما را آماده کند، از شما محافظت کند و به شما آموزش بدهد که چطور خطرهای ناشی از مهندسی اجتماعی را شناسایی کنید، آثارشان را کاهش دهید و از خودتان در برابرشان دفاع کنید.


هوش مصنوعیبرای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
»، چگونه یادگیری ماشین، دهه آینده را شکل خواهد داد»، به قلم مت برجس توسط انتشارات وایرد در سال ۲۰۲۱ منتشر شد. این کتاب در سال ۱۴۰۰ با ترجمه کمیل علی تقوی و به همت انتشارات راه پرداخت منتشر شد. مت برجس در این کتاب همه اطلاعاتی را که برای آشنایی با هوش مصنوعی لازم دارید را در اختیارتان می‌گذارد و شیوه عملکرد آنها را به شما توضیح می‌دهد. او به ثمره استفاده از این فناوری در محصولاتی مانند نرم‌افزار تشخیص صدا و ماشین‌های خودران اشاره می‌کند و پتانسیل آن برای ایجاد تغییرات انقلابی در همه ابعاد زندگی ما را بررسی می‌کند. همچنین این کتاب به جنبه‌های تاریک فناوری یادگیری ماشین هم می‌پردازد که عبارت است از حساسیت آن در برابر هک شدن، تمایل به متمایزکردن برخی گروه‌های خاص و سوءاستفاده از آن توسط دولت‌ها. در آخر هم به یک سؤال اصلی پاسخ داده می‌شود: آیا ماشین‌ها می‌توانند به‌اندازه انسان‌ها هوشمند شوند؟

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!


منبع: راه پرداخت
 
دوره‌های تالاربورس
عقب
بالا