تبلیغات انجمن دیجی بیت

با مضطرب ترین هولدرها در بازار ارز دیجیتال آشنا شوید

حمیده آقایی

عضو شناخته شده
نتایج یک بررسی آماری نشان می‌دهد که معاملات ارزهای دیجیتال می‌توانند آثار روانی منفی از جمله اضطراب و بی‌خوابی را به همراه داشته باشند. با استناد به نتایج این بررسی، هولدرهای ریپل، پولکادات و استلار مضطرب ترین هولدرها در صنعت رمزارزها به شمار می‌روند.

به گزارش کریپتواسلیت، این تحقیق توسط وب‌سایت The Sleep Judge، صورت گرفته و در آن، با هدف بررسی عادات فعلی سرمایه‌گذاران و تأثیر معاملات بر سلامت روانی این افراد، هزار سرمایه‌گذار آمریکایی موردبررسی قرار گرفتند و نتایج جالبی حاصل شده است.

به گفته این وب‌سایت، نتایج این بررسی نشان داد آمریکایی‌ها چند وقت یک‌بار سرمایه‌گذاری خود را بررسی می‌کنند و از تأثیر این موضوع بر خواب و روابط آنها پرده برداشت.

ارزهای دیجیتال بی‌خوابی می‌آورند!​

نتایج این نظرسنجی آمار جالبی را در رابطه با سن سرمایه‌گذاران ارائه داد. نسل X، یعنی متولدین 1965 تا 1980 با 70 درصد بیشترین افراد سرمایه‌گذار را تشکیل دادند. پس از آنها متولدین 1946 تا 1964 با 68 درصد و متولدین 1981 تا 1996 با 67 درصد قرار گرفته اند.

در نتایج این بررسی آمده است:

« بزرگ‌ترین تفاوت میان نسل‌ها زمانی مشخص شد که ما از دلایل سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال سوال کردیم. نتایج نشان داد که 57 درصد از متولدین 1946 تا 1964 برای رونق به سرمایه بازنشستگی‌شان در کریپتو سرمایه‌گذاری کرده‌اند در حالی که 49 درصد متولدین 1981 تا 1996 برای کسب سودی سریع به این بازار وارد شده‌اند.»

در میان پاسخ‌دهندگان، اکثر سرمایه‌گذاران اعلام کردند که سرمایه‌گذاری خود را به صورت هفتگی بررسی می‌کنند. با این حال، نتایج در نسل جوان متولد سال 1997 تا 2012 متفاوت است و نیمی از آنها اظهار داشتند که به صورت روزانه به بررسی میزان سود یا ضررهای خود می‌پردازند.

در میان افرادی که سرمایه‌گذاری نکرده‌اند، 70 درصد از آنها اعلام کردند که از کیفیت خواب خود رضایت دارند. در طرف دیگر اما 63 درصد از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال از خواب خود اعلام رضایت کردند. نتایج این نظرسنجی رابطه جالبی را میان میزان پول سرمایه‌گذاری شده و کیفیت خواب نشان می‌دهد.

بر این اساس ساعت خواب افرادی که کمتر از هزار دلار در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند در مقایسه با افرادی که بیش از این میزان به بازار وارد کرده‌اند کمتر است. دلیل این موضوع می‌تواند این باشد که افرادی که با سرمایه کمتری به بازار وارد شده‌اند ممکن است هر شب به فکر چگونگی افزایش دارایی خود یا جلوگیری از هرگونه ضرر احتمالی بیفتند و به همین خاطر، ساعات کمتری را به خواب اختصاص می‌دهند.

مضطرب ترین هولدرها در بازار ارز دیجیتال​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
مضطرب ترین هولدرها در بازار ارز دیجیتال
جالب‌ترین بخش این بررسی آماری اما مشخص کردن مضطرب ترین هولدرهای بازار ارز دیجیتال است. بر اساس نتایج، هولدرهای بیت کوین در مقایسه با دیگر هولدرهای کریپتو، کمترین میزان اضطراب و افسردگی را نشان داده‌اند. در مقابل اما، هولدرهای ریپل، استلار و پولکادات بیشترین میزان اضطراب و افسردگی را دارند.
آیا شما هم نسبت به سرمایه‌گذاری خود اضطراب و افسردگی دارید؟
فکت کوینز
 
تبلیغات نوبیتکس
تبلیغ صرافی کوکوین- دیجی بیت
بالا